Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rá lehet szoktatni a macskát,...

Rá lehet szoktatni a macskát, hogy kint az udvaron csak egy bizonyos helyre végezze a dolgát, pl. kinti macskaalomba stb?

Figyelt kérdés
Esetleg a kint tartott macskát arra rászoktatni, hogy bejárjon (macskaajtón) a házba elhelyezett alomba? Még nincs, de nagyon szeretnék macskát, viszont nem szeretnék a szomszédoknak gondot okozni, emiatt keresem a megoldásokat.

2013. ápr. 10. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:

ha nem fog csavarogni akkor igen.. nyilván nem fog hazaszaladni az utca végéről ha wc-znie kell, de ha az udvaron lesz akkor oda fogja végezni a dolgát.


az illemhelynek puha földű viszonylag eldugott helyen kell lennie

2013. ápr. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
44%

kinti macskaalom?

a macska eltemeti az ürülékét.

nekem 6 macsekom van, és senkit sem zavarnak a környéken :)

2013. ápr. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, hogy kizárólagos helyre oda lehet-e szoktatni. Tapasztalatból írom, hogy nálunk megmaradt építkezésnél használt kis homokhalom és azt nagyon előnybe részesítik a macskák (nem csak a miénk). Én is gondolkodom, hogy elkerítek egy helyet a kertben és rendelek ilyen homokot, amit rendszeresen tisztítok, mert én is aggódom néha a szomszéd virágoskertje miatt.

Az én cicám eleinte csinálta azt, mikor még csak szobacica volt, de már néha kimehetett, hogy visszajárt a benti wc-hez. Egy idő után ez megszűnt és most már csak kint hajlandó elvégezni a dolgát.

2013. ápr. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A macskák kint könnyen ásható száraz földben szoktak wc-ni.

ha kiraksz neki valami földet akkor lehet.

2013. ápr. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!