Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől rángatózhat a macskám...

Mitől rángatózhat a macskám állkapcsa?

Figyelt kérdés
Egy keverék házicicám van és egy ideje időnként önkéntelenül rángatni kezdi az állkapcsát, mintha nagyokat rágnia kéne, úgy kb 5 másodpercig, aztán abbahagyja. Semmi más tünetet nem látok. Mozgékony, folyamatosan eszik, bújós. Hasmenése viszont volt pár napja, de már javult ilyen téren azóta. Mitől lehet a fent leírt probléma?
2013. ápr. 11. 06:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Állatorvos még nem látta?
2013. ápr. 11. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem rohangálok mindennel állatorvoshoz, nem aranyból van a kerítés :(
2013. ápr. 11. 10:35
 3/7 Vicuska87 ***** válasza:
100%
Mi nem vagyunk orvosok, hogy így látatlanba bármit mondjunk... Nem hiszem hogy egy állatorvosi vizsgálat 1000 ft-nál több lenne. Nálunk sem aranyból van semmi sem, de ha baj van, akkor irány az orvos!
2013. ápr. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mit csinál éppen amikor ezt látod?A mienknek is szokott,olyankor,amikor ül a szobaablakban,és kint madarat lát az udvaron.Akkor meredten néz ki,rángatózik az állkapcsa,és furi hangokat ad ki.Biztosan izgatott.
2013. ápr. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Valószínű valamilyen vírust kapott el. A hasmenés meg a rángatózás az már tünetet együttes. Itt is volt már ilyen kérdés és tudom, hogy ugyanez volt. A kérdező elvitte dokihoz a cicát és injekciókat kapott.

Aki azt írja, hogy a doki 1000 Ft, az nem tudom milyen világban él. Alap vizsgálat többe kerül az injekciózás meg min. 2-3000 Ft alkalmanként és lehet többször is kell ismételni.

Az a kattogó hang, mikor az ablakban ülve csinálják a cicák az nem betegségre utal. Az a vadászösztönük része, annyira rákattannak a kinti élőlényre általában madárra, hogy szinte a szájukban érzik és ilyenkor a harapásokat halljuk, ami a prédát megölné.

2013. ápr. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, valószínűleg vírus volt, helyrejött azóta. Elég drága az orvos és ugye keverék cicáról van szó..ők általában igen ellenállóak. Elviszem én egyébként, ha kell, de tényleg így is egész nap ugrált, játszott, nem tűnt túl vészesnek a dolog.
2013. ápr. 21. 23:57
 7/7 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy rendbe jött. :)

Igen, ez a dokis kérdés bennem is mindig kétségeket kelt, mert én tapasztalatból tudom, hogy szeretik is lehúzni a gazdikat. Szerintem a cicáknál is van olyan betegség, amit mint az embereknél a szervezete szépen leküzd és utána ellenállóbb lesz. Nem minden esetben kell futni dokihoz és telenyomatni különböző gyógyszerekkel. Viszont van olyan is, mikor valóban szükség van az orvosi beavatkozásra, de hát ezt laikusként elég nehéz eldönteni.

2013. ápr. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!