Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a cicámmal?...

Mit csináljak a cicámmal? Daganatos.

Figyelt kérdés
13 éves, ma műtötték emlőcisztával és kiderült hogy tele van daganattal és még ráadásul áttétes is. :( Azt mondták hogy a többi még kisebb, de hamar nőni fognak és ki lehet őket vetetni, de egyrészt a kora miatt kockázatos a sok műtét, másrészt áttétes tehát az egész hátralévő élete műtétekből állna, ha túlélné. Mit csináljak? Jobb neki ha elaltatjuk? Vagy várjuk meg még magától elalszik? Fájnak neki a daganatok? Teljesen el vagyok keseredve :(
2009. szept. 22. 21:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem okoz neki fájdalmat, akkor tegyétek boldoggá hátralévő életét, ha viszont fájdalmai vannak, akkor az altatás az egyetlen humánus módszer, egy ilyen cicát szerintem ne műttessétek.
2009. szept. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Bármilyen fájdalmas is neked,sztem humánussabb lenne elaltatni,mert ugyanúgy szenvednek a macsekok is ilyen súlyos betegséggel mint az emberek...
2009. szept. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm cicájának a mája beteg, és szegény már csupa csont és bőr, olyan 8 éves lehet, sziámi.Nem tud megenni semmit, nem kell neki a kaja, csak egész nap ül a tányérja felett, és nyávog, és alig eszik.Ha eszik akkor meg hány, meg megy a hasa, nem értem, hogy ők miért kínozzák szegényt, persze, tudom, hogy nehéz megvállni tőle, meg minden, meg hogy nagyon szeretik, és mi lenne nélküle, de azt hiszem, hogy neki jobb lenne.Állatorvoshoz rendszeresen viszik, dehát nem lehet rajta segíteni.

Szerintem ha szeretnéd, hogy a cicád ne szenvedjen, akkor altattassátok el.Biztosan jobb lenne neki, mert a rák megtámadhatja a létfontosságú szerveit, és akkor csak kínlódna.Szerintem te sem szertnéd látni félig meghalva, csont soványan, én azt mondom, hogy ne várjatok a legutolsó percig, amíg úgy látod, hogy nem szenved, és még van életkedve, addig tartsátok meg, de tovább ne, hisz az nagyon rossz lenne neki:(

2009. szept. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Ha nem lenne ennyi idős, azt javasolnám, hogy vidd el reikimesterhez. Egy állat könnyebben gyógyul, mint egy ember. Nem egy esetről hallottam, amikor rákos ember is meggyógyult reikivel, de pl. volt valaki, akiről tudok, öreg volt, áttétekkel, az orvosok már csak pár hetet jósoltak neki, gyógyszereket szedett és fájdalmai voltak, aztán azt hiszem reiki mesterek (de lehet, hogy hozzátartozók végezték el a reiki kurzust) sokat reikizték, folyamatosan, és se gyógyszert nem kellett szednie, fájdalmai sem voltak, és még élt két évig és elalva halt meg.

Nem tudom, megmenthető-e ,de adhatsz neki még esélyt, bár 13 évesen nem tudom, meddig élhetne. Nem tudok sokat a macskákról.


Itt egy cím, ha úgy gondolnád...:

Ha elvégzed egyszer, akkor Te is reikizheted a macskád folyamatosan, de persze a reikimesterek már nagyobb szinten vannak, így az hatékonyabb, nem tudom...kérdezd meg Tőlük.


[link]

2009. szept. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is az lenne a legtisztességesebb, ha elaltattatnátok. jobb lesz neki így. nagyon sajnálom szegényt:(
2009. szept. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
már rég ivartalanítani kellet volna,akkor ez ne történik meg!
2009. szept. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Képzeld kedves utolsó hogy már rég ivartalanítva volt! De azért nagyon kedves vagy, hogy figyelmeztetsz!
2009. szept. 27. 11:14
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én cicám is rákos volt, több mint 5 éve műtötték, lemondtak róla. Azóta teljesen rendben van, jövő tavasszal lesz 20 éves!

Barátnőm szerint a gazdából húzzák ki a betegséget, nálam így is volt. Neked nincsenek hasonló problémáid?

Sztem várj még az elaltatással. Ha fájdalmai lesznek, azt úgyis észre fogod venni! A macskák csodálatos lények, sok mindent kibírnak.

2009. szept. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nem tudom, hogy hogyan döntöttél. Megtörtént-e az, amit többen is javasoltak... De ha még nem, adjál neki Vitaliont. Nagyon jó tapasztalatok vannak, főleg rákos problémáknál.
2009. okt. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!