Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek? Nem szeretem a...

Mit tegyek? Nem szeretem a cicánkat. Ùgy érzem rosszul döntöttem.

Figyelt kérdés
2 hete vettünk magunkhoz egy fajtatiszta whiskas kiscicát. Most 9 hetes. Okos ügyes de mégis...van valami ami miatt nem tudom megszeretni. Van két gyermekünk, végülis miattuk ruhàztunk be a macskavàsàrlàsba. Kis panellakàsba lakunk nincs 60 nm. Nem mosakszik rendesen és kakis szagù. Undorodom mikor felugrik a vetett àgyba... Az alvàs is nehezen megy. Ràugrik a gyerekekre...nagyon akartuk de én màr rosszul vagyok tőle. Most a mama aki kerteshàzban lakik szintén kapott egy kiscicàt. Egyedül van . Azon gondolkozom hogy meggyőzöm a gyerekeimet hogy a maminàl jobban érezné magât... Mit tegyek?? Adjatok tanàcsot. Amùgy a gyerekek szeretik nagyon. Csak én nem. De én ggondozom.
2013. ápr. 11. 14:41
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
70%
Nyilván majd később kezd el "normálisan" mosakodni, legalábbis én így gondolom. Mivel fajtiszta, az is lehet, hogy külön a gazdájának kell kefével rendbe tenni pár naponta a szőrét a macska egyéni mosakodása mellett. De nem tudom, pontosan milyen fajta, szóval inkább nézz utána! Az én véleményem az, hogy hagyd meg nálatok még egy-két hónapig, ha nem "javul", akkor menjen a mamához. Az ágyra meg ne engedd felugorni, mert így tényleg elég undorító helyzet lehet, ahogy leírtad. Esetleg kiabálj rá, vagy ilyesmi, de ne üsd! A mi macskánk (igaz, nem fajtiszta) egy idő után megtanulta, hova szabad mennie és hova nem.
2013. ápr. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
0%
hány hetes a kiscica?
2013. ápr. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:
Brit rövid szőrű whiskas cica. Szürke. Nem koszos cdak amikir kakil nem mosakszik meg. A többiek nem érzik rajta. Azt mondjàk a család többi tagja hogy paranoiàs vagyok. Tudod ùgy èrzem nem tudok azonosulni azzal hogy egy fedél alatt lakom egy cicàval. Idegen az érzés.
2013. ápr. 11. 14:55
 4/48 anonim ***** válasza:
100%

Nincs whiskas fajta, vagy átvertek titeket, vagy a brit macskára gondolsz?


Még pici nagyon, majd később kezd el rendszeresen tisztálkodni.

Ha brit macskáról van szó, én félteném kertesházba, hogy ellopják.

2013. ápr. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
Ha whiskas, az cirmos, nem szürke. Azt szokták whiskas macskának mondani.
2013. ápr. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:
9 hetes. Brit rövidszőrű. Olyan pont mint a whiskas junior eleden. A maminàl is benn lenne de lenne mellette egy màsik cica ugyanakkora mint ő csak akkor lennének kinn mikor a mama is kinegy napkoözben.
2013. ápr. 11. 15:00
 7/48 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon hamar elválasztották az anyjától, min. 12 hetes korig mellette kellett volna haagyni, úgy sok mindent megtanított volna neki a mamacica. Vészeld át a következő néhány hetet. Töröld meg a popsiját, ha érzed a kakiszagot, hiszen a gyerekeidet is tisztán tartod, hidd el, nem lesz undorító. Pár hónap múlva már mosolyogva fogsz visszagondolni, mert annyi örömet tud szerezni!
2013. ápr. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 skyton ***** válasza:
69%
Hát ha azt várted, hogy minden wc-zés után "lemossa" a fenekét akkor csalódni fogsz. Mosakodnak a macskák, de nem feltétlenül wc-zés után. A kiabálás meg nem fog segíteni. Tegyél vizet egy spriccelős flakonba, és spriccelj rá ha olyan helyre ugrik ahová te nem szeretnéd. De csak akkor!
2013. ápr. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
92%

Ha már kellett, és megvettétek, akkor gondoskodj is Róla! Ahogyan írták előttem is, töröld meg a fenekét, amíg meg nem tanulja rendesen lepucolni magát!

Nekem van két nyuszim, és az egyik öreg már nagyon, és beleragad a popsijába a kaki, így minden nap, vagy másnap, attól függ mennyire kakis, lefogja férjem, Én meg gumikesztyűvel, intim mosakodós vízzel lemosom, majd leszedem neki a beszáradt kakit. Egyáltalán nem undorosom tőle, és a férjem sem Ő szokta mindig fogni! Eszembe nem jutna a nyuszinkat elpaterolni a háztól emiatt. Igaz Ő nem ugrik fel sehová, de a szőnyeg és a parketta néha össze van kenve, de feltakarítom, és kész. Ezt most csak azért írtam hogy nálunk a nyuszinkkal van ez a gond, attól hogy kakis néha, nem utáljuk!

2013. ápr. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:
Egy szabadabb élet és egy cicatàrs akkor is jobb lenne neki.
2013. ápr. 11. 15:12
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!