Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ürít közvetlen az alom...

Miért ürít közvetlen az alom mellé a macska?

Figyelt kérdés
Kisebb dolgát mindig alomba végzi, ám ha nagyot alkot, rendre közvetlen az alom mellé végzi mindig ugyanoda. 10-15 centire az alom mellé. Nem tudok mire gondolni, mert már minden lehetőséget kijátszottam, és mégis ezt teszi, rendszeresen. Az alom mindig tisztán tartott és elegendő mennyiségű, a méretével sincs gond, sőt már vettem nagyobbat is, egyszerre kettőt is kitettem már neki, hátha külön szeretné, de így sem hajlandó. Számát sem tudom, hányféle almot kipróbáltam, a helyzet változatlan maradt. Boltban javasolták a helyhez-szoktató sprayt, de a távoltartó sem érdekli, így ez sem. Ha rajtakapom, hogy kaparászik, és beleteszem az alomba, ki akar belőle menni, s mivel nem engedem, így végül oda végzi, mikor nagy a szükség. De nem lehetek mindig a nyomában.

2013. ápr. 11. 17:28
 1/4 Vicuska87 ***** válasza:
46%

Milyen idős cica?


Szerintem pedig legyél a nyomában amikor csak tudsz.. Vagy tedd az almot a kakálási pontra, hátha akkor belemegy!

2013. ápr. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

10 hónapos, s a nap nagy részében a nyomában is vagyok.


Azért sem értem az egészet, mert ha rájön a szükség, odamegy, kaparja a "gödröt" a járólapon, aztán megpróbálja be is kaparni szintén a járólapon, miközben 10 centire van az alomtól. Addig tudja csak a rendet, hogy oda kell menni.

2013. ápr. 11. 17:44
 3/4 A kérdező kommentje:
Átettem a WC-jét, de eredménytelen. Így is mellétett. :(
2013. ápr. 12. 09:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerint legyél vele erőszakos. Ha hallod hogy kaparja a parkettát, gyorsan tedd az alomba és ne engedd ki míg fel nem adja és oda nem csinál. Szerintem ezt előbb-utóbb megunja és magától is oda fog majd menni. Mi is harcoltunk a cicákkal, amint kapartak rohantunk velük a fürdőszobába az alomhoz. Ma pedig már maguktól jelzik, hogy ki kell menni, nyissunk ajtót.
2013. ápr. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!