Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ért valaki a macskákhoz?

Ért valaki a macskákhoz?

Figyelt kérdés

Egy kis információra lenne szükségem macskákkal kapcsolatban.

Én eddig kutyatartó voltam , és bevallom sosem volt macskám. Most lehetőségem van, hogy legyen egy cicám.

Viszont pár kérdésemre a neten keresgélve sem kaptam választ, talán itt kapok.

Van egy testvérpár brit rövid szőrű kiscicák. (1 fiú, 1 lány). A mamájuk meghalt, így a gazdi elajándékozná a cicákat. Már csak ők ketten maradtak.

Azt mondta hogy a kiscicák szeretnek egymással játszani..Akár mindkettőt elhozhatnám, de fogalmam sincs ez mivel járni. Anyagilag megengedhetném magamnak, és természetesen az első lépésem az lesz hogy ivartalaníttatom.

Viszont amit nem tudok, és ebben kéne a segítségetek

- 2 macskával mennyivel több a gond mint eggyel?

- ha csak az egyiket hoznám el akkor melyiket érdemes elhozni?

- melyik és miért a jobb választás? a fiú vagy a lány??

- mennyire könnyű szobatisztaságra nevelni?

Köszönöm a válaszokat előre is.

üdv


2013. ápr. 12. 09:33
1 2
 1/12 SzilKa ***** válasza:
100%

Nekem az a tapasztalatom, hogy ket cicaval konnyebb, mert egymassal is eljatszanak, raadasul nagy mokamesterek tudnak lenni.

Ivartalanitas mindenkepp ajanlatos, a lanycica mutetje dragabb, amugy mas szempontot nem tudnek arra, hogy ha valasztani szeretnel, melyiket valaszd.

Szobatisztasagra nagyon egyszeru oket megtanitani, osztonosen hasznaljak a cica wc-t.

Ami fontos lehet egy uj cicatartonak: akar egy, akar ket cicat viszel vegul haza: biztonsagba kell helyezni a torekeny disztargyakat es a novenyeket. Fedeles szemetes hasznalata a konyhaban erosen indokolt :) keseket, eles dolgokat, kajamaradvanyt mindig el kell pakolni.

2013. ápr. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ.. A két cica amikor nagyobbak lesznek, nem okoznak több gondot? Mert oké még kicsik és eljátszanak.. de később?
2013. ápr. 12. 09:43
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyanezek a kérdések jöttek elő kutyában :)

2 macska dupla munka,dupla kiadás.De valóban jobb 2 cica mint egy.Jól eljátszanak egymással.

Én soha nem mondtam,hogy gond van velük,inkább munka :) (7 cicc után almozok)

Szerintem vagyis saját tapasztalat alapján a kandúrok jobban szeretik a kényeztetést a lányok önállóbbak.

A lány ivartalanítása nagyobb műtét nagyobb költséggel mint a kandúr.

A szobatisztaság macskáknál nem tanulandó,nem kell tanítani ők tudják hová kell :)Nagyon tiszta állatok.

Én ajánlanám együtt a két cicát :) testvérek,szoros kapcsolatban állnak így jól kijönnek egymással és jó nézni ahogy játszanak és egymástól tanulnak :)Majd azért írd meg mire juotál.

2013. ápr. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Vicuska87 ***** válasza:
68%

Először is, remélem azt tudod hogy nem fajtatiszta cicát veszel, ezzel a későbbiekben nincs is gond, remélem nem kérnek értük sok pénzt!


Első utad az állatorvoshoz vezessen, és át kell nézetni a cicát tetőtől talpig (bolha, külső belső paraziták, oltások)


2 cicával könnyebb, mert el vannak egymással, az ivartalanítás történjen meg minél hamarabb, hogy a fiú cica még csak az ízét se érezze meg a jelölésnek, mert utána lehet hogy nem szokik le róla! Ha csak az egyik hoznád, akkor én a lányt hoznám el.

2013. ápr. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A cicák felnőtt korukban is játszanak egymással, ráadásul nagyon bensőséges kapcsolatuk van, nyalogatják, szeretgetik egymást, összebújva alszanak, "beszélgetnek". Kutyás szemmel ez elég elképzelhetetlen, de nagyon tudnak kötődni. Több gond, meg igazából nincs kettővel annyi, hogy több kaja kell (de ez árban azért nem vág földhöz), meg kicsit több lesz a pisi az alomban. Viszont kevesebb foglalkozást fognak igényelni, nem lesznek rosszkedvűek, ha nem vagy egész nap körülöttük, hanem pl elmész dolgozni...Unalmukban nem kapják szét a berendezést, mint ahogy néhány egyedül tartott cica szokta.

Nemben meg nem sok különbség van (ivartalanítás árán kívül), inkább egyénfüggő, hogy milyen tulajdonságaik vannak.

2013. ápr. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Vicuska87 ***** válasza:
35%

Először is, remélem azt tudod hogy nem fajtatiszta cicát veszel, ezzel a későbbiekben nincs is gond, remélem nem kérnek értük sok pénzt!


Első utad az állatorvoshoz vezessen, és át kell nézetni a cicát tetőtől talpig (bolha, külső belső paraziták, oltások)


2 cicával könnyebb, mert el vannak egymással, az ivartalanítás történjen meg minél hamarabb, hogy a fiú cica még csak az ízét se érezze meg a jelölésnek, mert utána lehet hogy nem szokik le róla! Ha csak az egyik hoznád, akkor én a lányt hoznám el.


Az alomhasználat nem nehéz dolog, de alapból használja, ha egy párszor megmutatod neki!

2013. ápr. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A macska jobban elvan, mint egy, és jobban is szocializálódnak, ha együtt nőnek fel. Ha csak egyet választasz, akkor én a kandúrt ajánlom.

Allatorvos, oltások, ezt nem szabad kihagyni.

A macskák ösztönösen tudják, mire való a homokláda, bár lehet, hogy az első pár alkalommal még meg kell neki mutatnod, de egy idő után tudni fogja. Jó, ha időben beszerzel kaparófát is.

Én azt tapasztaltam, hogy a macska az addig eszik, amíg van a tányérjában étel. (Kutyánk is van, de az néha eszik belőle, aztán nem. Vagyis fokozatosan, egész nap fogy el az étele, a macskáé meg azonnal.) Mindig legyen friss vize a macskának, és nem árt egy kis edényben macskafüvet is vetni. (Ha kinti macska, akkor erre nincs szükség.)

2013. ápr. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves Vicuska87


Angliában élek, és itt nagyon sok helyen ajándékoznak örökbe törzskönyvezett cicákat, kutyákat. Ez a két cica is fajta tiszta, törzskönyvezett.. Mint írtam a gazdája azért ajándékozza el, mert meghalt az anyjuk, és nem akar már velük foglalkozni.

De teljesen mindegy hogy törzskönyvezett vagy sem.. Nem az a célom hogy szaporítsam őket vagy belőlük éljek meg. Csak egy kis háziállatot szeretnénk aki családtag lehetne..

Az orvos nálam első helyen áll. Ilyen téren a kutyáimmal is mindig lelkiismeretes voltam.

Mindenkinek köszönöm a válaszokat

2013. ápr. 12. 10:22
 9/12 Vicuska87 ***** válasza:
74%

Minden növényt, és törékeny dolgot magasabbra feltenni, hogy nehogy elérje a cica őket, mert a növénytől ha megeszi akár meg is mérgeződhet!

Egy cicabúrtort ténleg szerezz be, hogy a cicák ne az ülőgarnitúrán, vagy az ágyon a kárpiton élezze a körmét!


Amit az előző válaszoló leírt az abszolút nem igaz, hogy a macska addig eszik amíg van kajája! Nálunk 2 cicc is van, és egésznap előttük van a száraztáp, odamennek esznek 8-10 szemet aztán mennek tovább!

2013. ápr. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Vicuska87 ***** válasza:
30%
Sajnálom, de nem írtad hogy ott élsz! Igen ott egy teljesen más mentalitás van az állattartás terén, ahova Magyarország nem fog eljutni körülbelül sohasem!
2013. ápr. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!