Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ért valaki a macskákhoz?

Ért valaki a macskákhoz?

Figyelt kérdés

Egy kis információra lenne szükségem macskákkal kapcsolatban.

Én eddig kutyatartó voltam , és bevallom sosem volt macskám. Most lehetőségem van, hogy legyen egy cicám.

Viszont pár kérdésemre a neten keresgélve sem kaptam választ, talán itt kapok.

Van egy testvérpár brit rövid szőrű kiscicák. (1 fiú, 1 lány). A mamájuk meghalt, így a gazdi elajándékozná a cicákat. Már csak ők ketten maradtak.

Azt mondta hogy a kiscicák szeretnek egymással játszani..Akár mindkettőt elhozhatnám, de fogalmam sincs ez mivel járni. Anyagilag megengedhetném magamnak, és természetesen az első lépésem az lesz hogy ivartalaníttatom.

Viszont amit nem tudok, és ebben kéne a segítségetek

- 2 macskával mennyivel több a gond mint eggyel?

- ha csak az egyiket hoznám el akkor melyiket érdemes elhozni?

- melyik és miért a jobb választás? a fiú vagy a lány??

- mennyire könnyű szobatisztaságra nevelni?

Köszönöm a válaszokat előre is.

üdv


2013. ápr. 12. 09:33
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

Pár nap múlva megyünk és megnézzük, megbeszéljük hogy mikor vigyük el a cicát. A gazdinak már jeleztük hogy ha gondolja, nyugodtan eljöhet, hogy lássa jó helyre adja örökbe. Egy kicsit bepánikoltam a kislány cica miatt. Valamiért én mindig lány cicát akartam (a kiskutyám is lány volt) de ma érdeklődtem az ivartalanítása miatt, és amikor megtudtam hogy vágás után sebes lesz, nos megijedtem.. Félek hogy nem fogom tudni kezelni a sebét, vagy fáj neki...

Az ivartalanítási gyógyulásról tudtok mesélni? Mennyire nehéz, mennyire fájdalmas a cicának?? Van valami amire nagyon oda kell figyelni ilyenkor?? Lehet buta kérdés, de sosem tapasztaltam, mert a kutyákat már ivartalanítva kaptam..

2013. ápr. 12. 18:32
 12/12 anonim ***** válasza:
Az ivartalanítástól nem kell annyira megijedni. Szépen összevarrják neki, ha piszkálja kell egy tölcsér. Ha nagyon nyűgös, akkor szoktak néhány napig fájdalom csillapítót adni nekik. Nekem a cica ivartalanításokkal kevesebb gond volt, mint a kutyákkal. Ők könnyebben vették. Cicára eddig még tölcsért sem kellett adnom, mert már másnap úgy élték a világukat, mintha misem történt volna. De ha ennyire félsz tőle, Angliában úgy gondolom már elterjedtebb a másik fajta műtés...most nem jut eszembe a neve, amikor egy picike lyukon keresztül műtik.
2013. ápr. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!