Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehetne egy idős,...

Hogyan lehetne egy idős, eddig benti macskát rászoktatni hogy kint végezze a dolgát?

Figyelt kérdés

Nagynéném sajnos elhunyt és "megörököltük" a macskáját, senki más nem akarta elvállalni. 14 éves, eddig mindig lakásban élt, alomra szokott. Én nagyon nem szeretnék a lakásban macskaalmot, nem szeretném kerülgetni, szagolni, takarítani, nem tartom higiénikusnak. Kertes házban élünk, azt reméltem hogy majd a macska felfedezi a kijárás örömeit és kint fogja a dolgát végezni. Úgy áll a helyzet hogy kimenni sem nagyon akar, csak 10-10 percekre és mindig visszajön az alomba üríteni... Mit lehetne csinálni? Tegyem ki neki az almot? De azt még inkább nem szeretném hogy összepiszkítsa a lakást...

Nem nagyon örülök amúgy sem a macskának, nem egy kedves, barátságos állat, de az almot nem akarom megtűrni hosszútávon a lakásban.

Ja azt elfelejtettem írni hogy a macska már 5 hónapja nálunk van, szóval nem az a gond hogy még új a helyzet, nekem pedig fogy a türelmem.


2013. ápr. 12. 21:16
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
És ennyi értetlen, unintelligens emberrel is rég találkoztam. De akkor leírom még egyszer utoljára, a gyengébbek kedvéért: azért vettem magamhoz mert, senki más nem vitte volna el, hanem vitték volna elaltatni a rokonok, ergo megmentettem az életét, ha ez valakinek nem szúrt volna esetleg szemet.
2013. ápr. 13. 09:23
 22/28 Vicuska87 ***** válasza:
35%

Egy kicsit add már meg kérlek a tiszteletet a másik embernek is!


Senki nem mondta hogy a cicát magam és a gyerkőcök felé helyezem! Csak azt értsd meg, hogy a 14 évig bent lakott macskából nem tudsz kint piszkítós macskát csinálni...

Egy kicsit utána kellett volna olvasni, mielőtt magadhoz veszed.. egy ilyen életkorú cica egy kincs, akire vigyázni kell, hisz már idős!


Nem tudom, hogyha veled idős korodban így bánnának te mit szólnál hozzá! Hiszen a cica is egy élet!

2013. ápr. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 borcsi02 ***** válasza:
86%

Láthatóan Téged, kedves kérdező, az bosszant leginkább, hogy a válaszolók egy része a macskára is gondolva írt megoldásokat, nem csak arra fókuszálva, hogy mi legyen a TE alomproblémáddal! Ezért nem kellene nekik esni!

Amit nem értek, hogy hogyan lehet, hogy ennyire büdös nálatok az alom? Mert én ismerek panelban lakó cicagazdit, aki aztán hiper tisztaságmániás, és benti macskát tart, még sincs szag náluk soha. Valószínűleg ők megértették, hogy érdemes jó minőségű alomba befektetni, ami egyrészt tovább tart, tehát nem kell hetente újat venni, másrészt elhiheted, megoldást biztosít a szag problémára. És hozzátenném, ők aztán végképp nem tartoznak a milliomos kategóriába!

Egyébként, csak hogy tudd, hiába öreg a macska, az állatorvos semmiképp nem altatta volna el, ha te vagy akármelyik rokon odavitte volna, ugyanis egészséges állatot nem altathatnak, csak azért mert fölöslegessé vált!

Ha lenne benned érzés, amiből látom, nem sok jutott, a saját helyzeted is könnyítené, mert talán könnyebben vállalnál áldozatot egy olyan élőlényért, aki nem jószántából döntött úgy, hogy veled akar élni.

Megoldást akarsz? Tessék:

1. Vagy add oda a szomszéd néninek, és vállald a költségeket, úgy mint táp, esetleges orvosi kezelések, stb, hisz azt mondod, neked nem ez okoz problémát, de mivel én azt gondolom, a néni többi cicájával való összeszokás talán már nem menne a macskának, marad a 2. számú verzió, vagyis keresel neki egy gazdát, aki szívesen befogadja. Ezzel járna a legjobban minden érintett!!!

Persze próbálkozhatsz a kijárós vécéztetéssel is, de ha valami történik a macskával (ami adott esetben pillanatok töredéke alatt bekövetkezhet), akkor tárgytalanná válik a nagy mellveregetésed, hogy te milyen f@szán megmentetted az életét! Nem beszélve arról, hogy süt rólad, hogy mekkora kín neked ez a jövevény, szóval minek szenvednél tovább, te szegény?

Végül pedig csak annyit, hogy érdekes macskatartó lehetsz, ha egy ilyen helyzetet ilyen mérhetetlenül frusztáltan és idegbeteg módon kezelsz, ami az "építő jellegű", habzó szájú kommentjeidből világossá vált itt mindenki számára! Menhellyel fenyegetőzni, csak azért, hogy egy vadidegennel folytatott vitában felülkerekedj? :) Pfff...Kabaré!

2013. ápr. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
75%
Tökéletesen egyetértek a felettem szólóval.
2013. ápr. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Jó sokan írtak, bocsi, de még nem olvastam végig, lehet már kaptál számodra hasznos választ. Most kerestem valamit, erre ezt találtam. Nem tudom az ilyesmik nem-e pénzkidobások meg beválnak-e egyáltalán, de ha nagyon zavar a helyzet, lehet megoldás lenne.

[link]

2013. ápr. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Utolsó! Amúgy nem is érdemes végigolvasni, spórold meg vele az időt és az energiát, üres fecsegés amivel egyesek magukat szórakoztatják.
2013. ápr. 15. 11:08
 27/28 A kérdező kommentje:

A cica "megmenekült" tőlem, új gazdához került. Eltelt pár nap a kérdésem óta és átgondoltam amit itt többen írtak (na nem a durva gorombáskodást, mert az még mindig nem ok) és rájöttem hogy pár dologban igazuk van. Nem szerettem ezt a macskát és nem tudtam hozzá úgy viszonyulni ahogy kellett volna, türelmetlen és ideges voltam vele ok nélkül is. Olyan dolgokhoz volt szoktatva (almozás, ágyban alvás, kaja lopkodás, konyha pultra ugrálás stb.) ami nekünk nem pálya és ahhoz már túl öreg hogy átneveljük. Ahova került ott ezek a dolgok nem problémák, ott jobb dolga lesz.

Elnézést ha valakivel goromba voltam, tényleg feszült voltam a dolog miatt.

2013. ápr. 18. 19:44
 28/28 Vicuska87 ***** válasza:
Örülök, hogy Happy End lett a vége!
2013. ápr. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!