Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet megtanítani egy...

Hogyan lehet megtanítani egy kiscicát arra, hogy ne karmoljon?

Figyelt kérdés

Tegnap vettünk egy gyönyörű kislány cicát, (ő az első), és az a baj, hogy folyton ki van eresztve a karma, és amikor játszik, akkor is. Pontosabban, ez még nem baj, hiszen csak megkarcolni tud, szóval nem fáj, de ha megnő, akkor majd tud fájdalmat okozni, ezért kéne megtanítani rá, hogy ne karmolásszon. Egyelőre még nem vettünk kaparófát, de hamarosan beszerzünk egyet.

Szóval hogyan taníthatnánk meg rá, hogy ne karmolásszon? Köszi előre is!


(juj, még egy dolog. Meg lehetne tanítani rá, hogy miután az alomba pisilt/kakilt, megtörölje a lábát? Odatettem az alom elé egy törülközőt. Csak azért lenne jó, mert ha pisis lesz a mancsa, akkor az nem túl guszta ha széthordja a lakásban, + az alom is ráragad akkor a kezére, és az is kiszóródik...)


2013. ápr. 14. 10:20
 1/4 anonim ***** válasza:

A karmolászással nemigen lehet szerintem mit kezdeni, hiszen ez a macska természete. A kaparófa majd enyhít a körülményeken. Arra kell majd szoktatni, hogy azt használja.


A macska eléggé higiénikus állat, de azért azt senki sem várhatja el tőle, hogy törölközőben még meg is törölje a lábát. Hiszen macska, nem ember. A maga módján tisztálkodik.


Teljesen természetes dolog, hogy az alom köré szétszóródnak lepergő morzsák. Én odatettem mellé egy lapátot seprűvel, s ha szétszóródik, felseprem.


Általában vigyáznak, nem lépnek bele a pisijükbe, ritkán esetleg előfordulhat baleset, de tisztálkodnak ők is.


Ha hosszú szőrű a macska, akkor pedig a gazdinak kell a hátsó részét megszabadítani a "ragacstól". Mikor még csak gondolkodtam egy cicán, ennél a pontnál (is) hagytam fel végleg a hosszú szőrrel. Kevesebb probléma van a rövid szőrű cicákkal.

2013. ápr. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kiskorukban többet karmolásznak és harapdálnak, ez felnőtt korban már lecsökken. Vagyis nem fogtok ti sem annyit kézzel játszani vele, viszont a kaparófát meg pár helyet, amit ő kinevez magának azt rendszeresen fogja szadizni.

Tök vicces, mert annyi, de annyi minden tapasztalat alapján dől el. Hozzánk is pénteken került ide egy félhosszú szőrű tünemény és tökre féltem az alom használattól, mivel van egy rövid szőrüm is és emlékszem mennyire béna volt. Mindenhol alom volt csak a tálcában nem, még rá is ragadt, de nem tudom hogy, idővel ez nála is megszűnt. Viszont most a pici nagyon ügyes, semmi nem tapad rá, normális ideig kaparássza, nem fél évszázadig és eddig semmi nem ment az alom mellé sem magára a cicára.

Amúgy tényleg nem szoktak belelépni a vizeletükbe, ha a tiédnek mégis sikerül, akkor törölgesd le neki a tappancsát (nem tudom, hogy megszokná-e a lábtörlést, biztos kéne hozzá sok idő, hogy betanítsd neki és én feleslegesnek tartom), de szerintem idővel nagyon szépen, tisztán fogja tudni használni a wc-t.

2013. ápr. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kiscicák, ha a testvéreikkel játszanak, megtanulják, hogy mi az, ami már a másiknak fog fájni. A 6 hetesen elhozott kiscicáknál általában többet kell gyúrni a dologra, a több, mint 10 heteseknél csak rá kell erősíteni már. Ilyenkor azt kell csinálni, amikor kimereszti a kis karmocskáját a bőrödbe, vagy megharap, felsikkantasz, amitől megijed. A kistesója is ugyanúgy felnyikkanna, ami a fájdalmat jelenti. Én szombaton voltam egy néninél, aki így neveli a kismacskáit is. Megmutatta nekem, hogy milyen ez, és a kiscica olyan kis megszeppenten nézett rá és utána normálisan játszott. Aztán a néni megmutatta a kandúrját, egy óriási állatot, amit a nyakamba vettem, az megölelt, belém se eresztette a karmát, pedig akár a fél arcomat is letéphette volna, ha nem lett volna megnevelve.
2013. ápr. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! akkor kipróbálom a módszert, remélem, beválik :)
2013. ápr. 15. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!