Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tudnátok még összeszoktatással...

Tudnátok még összeszoktatással kapcsolatban segíteni? (véleményeket is szívesen elfogadok, tapasztalatokat meg pláne, bár az eddig leírtak is megnyugtattak valamelyest).

Figyelt kérdés

A napokban írtam ide és próbálok is türelmes lenni meg olvasgatok mindenfelé, hátha többet tudok meg. Van olyan, hogy első látásra happy van a macsekok között, de sajna mi erről lecsúsztunk.

Ami nekem szemet szúrt a leírásokban és valahogy nem tudom megtenni, hogy csak a "régi" nagy cicát babusgassam, ha mindketten jelen vannak, hogy ő úgy érezze továbbra sem változik semmi. Képtelen vagyok megtenni és nem is gondolom így, mert változik, ketten lesznek és megfog oszlani a szeretetem. Én kicsit gyorsítottan csinálom a sokkterápiát (összeszoktatást), mert valahogy így diktálja a belsőm, meg mert már csak pár napot tudok itthon lenni velük, utána már órákig együtt/egyedül lesznek és hát a kicsit egy szobába bezárni nekem drasztikus megoldásnak tűnik, de ha nem lesz más választás, akkor....

Szóval azzal próbálkozom, hogy egyszerre játszok mindkettőjükkel, hogy legalább egy légtérben legyenek. A kicsi persze tök fogékony, a nagy meg csak néz, a játékra nem nagyon reagál, csak a kicsit sasolja, hol már érdeklődve, hol úgy, hogy azt játssza, hogy majd elalszik, hol meg meredtem és volt is hogy futva megközelítette a kicsit, megakarta érinteni, mancsol, de megint csak morgás lett és elslisszolás a nagy részéről. Azt nem tudom, hogy ez a mancsolás komoly-e. És ez most mit jelent? Félne a kicsitől? Nekik ennyire nincs érzékük ezekhez a dolgokhoz? A kicsi már bátrabban környékezné, ilyen okos macsekot... olyan szinten finoman teszi, hogy kész vagyok tőle, emberi szemmel profi (mégse hatásos :(). Persze a nagy morog, fúj, de ez mintha már kicsit enyhülne (vagy csak szeretném). A kérdésem végül is itt lenne, hogy miért is csak a nagyot kéne tutujgatni, mikor ő az elutasító? Akkor a kicsinek hogyan esne, ha ő azt látná, hogy jól megbabusgatják azt, aki őt elutasítja? Végül is a kicsinek sokkal több változás állt be az életébe, elvesztette a nyüzsgő családját és most az a lény, aki emlékeztetné rá őt az ilyen... Vagy már túlkomplikálom? Amúgy én mindkettőt megsimogattam egymás szeme láttára, mert én így érzem helyesnek. Tudom, hogy kívülről hülyén tűnhet ez az egész részemről meg remélem pár hét múlva én is fogni fogom a fejem, hogy minek agyaltam ezen ennyit, de most benne vagyok, nekem ez most fontos.


2013. ápr. 14. 19:24
 1/5 borcsi02 ***** válasza:

Szerintem jó döntés, hogy mindkettőjükkel foglalkozol egymás szeme láttára. Azt hiszem, az, hogy én, vagy esetleg más azt tanácsolta, hogy ne legyen agyonbabusgatva a kicsi a nagyobb cica szeme láttára, abból fakadt, hogy nem tudni, melyik macska hogyan reagál az ilyen helyzetekre, és hogy esetleg ne legyen ebből gond, lelki törés nála. De ez jó összeszoktatási módszer, még mindig jól csinálsz mindent! ;)

Szerintem lassan eltelik a kritikus egy hét, ami alatt még pár napig ráadásul te is ott leszel velük, ezért nem gondolnám, hogy innentől fogva bármilyen komolyabb probléma adódna, pl hogy bántaná a nagy cicád a picikét! Ha jól emlékszem, lány cica az idősebb, és nem is agresszív. A macskák nagyon intelligensek, nem hiszem, hogy ártani akarna a kicsinek, és ahogy írod, elindult egyfajta közeledési folyamat, érdeklődés, ez már jó jel, az ezzel járó fújás, morgás ennek természetes része, ösztön. Ha majd nem leszel otthon, azalatt szerintem se szeparáld el őket, nem lesz gond, és érdekes is lesz a helyzet, mert így "közvetítő" nélkül kerülhetnek közelebb egymáshoz. Nálunk is volt olyan, hogy senki nem tudott itthon maradni velük. Az, hogy korábban szóba került, hogy a nagyobb cicának meg kell hagyni egy kis saját teret, azért merült fel tanácsként, mert már te is tapasztaltad, hogy ő is tart, fél a jövevénytől, és szüksége lehet erre. Amúgy napokon belül már minden időt egymás társaságában fognak tölteni.

2013. ápr. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ezer köszönet Neked! :) Ilyenkor jó több emberrel "beszélgetni", mert azáltal is nyugszom.

Viszont nagyon-nagyon jó lett a helyzet. Ma már semmi morgás, fújás, hanem azok a cuki pürrögéses, apró kommunikációs hangocskák vannak a nagy (ivartalanított, barátságos kandúr) részéről a pici felé. Ilyenkor megtudnám zabálni, nagyon szeretem mikor így és ennyit dumál, ráadásul most a kicsivel is. A kicsi (fiú, nem sokára ivartalanítva) is nagyon korrekt, tudja hol a határ. Már megy a kergetőzés, igaz mancsolás van, de ha jól láttam körmök nélkül. Ezt meg hagyom. Most már nyugisabb vagyok, mert jó esély van arra, hogy szeretni is fogják egymást.

Köszi a biztató szavakat, nagyon rendes tőled. :)

2013. ápr. 15. 07:10
 3/5 borcsi02 ***** válasza:
Jaj,de jó, örülök, hogy így alakul a dolog és ilyen aranyosan viselkednek!:) Egymás legnagyobb haverjai lesznek, és a régebbi cicádnak lesz egy szuper kis játszótársa (rajtad kívül)! :)
2013. ápr. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kyttana válasza:
Össze fognak szokni, csak adj nekik időt. Én is így voltam. Egy fél éves kandúrhoz hoztam egy 1hónapos lányt, icipici cica volt. A nagy mindig elkapta, megverte, fújt rá, arrébb ment ha ott volt a pici...már azon godolkoztam, hogy elajándékozom a kicsi lányt, mert nem jönnek ki. Aztán eltelt egy 7 és amikor bementem a helyükre, azt láttam, hogy nyalogatják egymást és egy helyen fekszenek. Csak türelem...
2013. ápr. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)

Már imádom mindkettő viselkedését. Játszanak, kergetőznek, szépen esznek egymás mellett és néha egymás táljából is. Most egy ágyon alszanak, ez is siker, igaz az egyik a jobb oldalon a takaró alatt a másik a bal oldalon a takarón terpeszkedik. Szóval minden oké és büszke vagyok rájuk, hogy ilyen ügyesen ment a dolog, mert az első pár nap (2) nagyon rosszul esett, én is féltem, hogy lehet rossz ötlet volt.

2013. ápr. 16. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!