Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetnék az alom-kikaparás...

Mit tehetnék az alom-kikaparás ellen? Már nagyon elegem van.

Figyelt kérdés
Lassan 6 hónapos cicánk (benti) előszeretettel kaparja ki az almot a padlóra.. Kb óránként kell felsepernem, mert az egész fürdőszoba kavicsos. Hogy szoktathatnám le arról, hogy csak a dolgát kaparja el és ne szórja ki az alomtálcából? (peremes, magas alomtálca)
2013. ápr. 16. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ösztönből kaparnak, leszoktatni nem lehet. Fedett macskawc-t ajánlom, a magas perem nem mindig elég.
2013. ápr. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél zárt almot, ez az egyetlen normális megoldás.


A zárt alomban van általában szűrő is, így szaga is kevésbé van szerencsére. Az almot meg minimálisan tudja csak kihordani belőle, az ajtónál.


Nekünk egyébként egy ragadós szőnyeg is van előtte, ami felfogja a kavicsokat. Úgy kell érteni, hogy ragadós, hogy nem egy sima rongyszőnyeg, hanem direkt kosz-és sár, stb. megfogására tervezett lábtörlő. Nagyon hatékony.

2013. ápr. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy ideig én is kínlódtam ezzel a problémával, de megoldottam: vettem egy sima, ún. tárolódobozt, ami 3x olyan magas, mint az alomtálca. Takarítani ugyanúgy lehet, úgyhogy nincs azóta gond. Cicák elfogadták.
2013. ápr. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk két alomtálca van, az egyik kicsi, nyitott, abból ő is mindig kikaparja. A másik zárt, amit kevésbé szeret, de onnan nem tudja kikaparni. Mást nem tudsz tenni, nem fog leszokni róla. Ez olyan, mintha te nem húznád le a wc-t. Ösztön.
2013. ápr. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Jól írták rá kell szoktatni a zárt alomtáltárcára. nekem is gondom volt ezzel kb 2-3 méterig repültek az alomföld darabog, de aztán vettem neki új wc-t és a probléma megoldódott.
2013. ápr. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3. vagyok: nálunk nem lehet zárt alomtálcát sehova elhelyezni, azért találtam ki, amit írtam.
2013. ápr. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!