Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tudok tenni annak érdekébe...

Mit tudok tenni annak érdekében, hogy szép legyen a macsekom szőre?

Figyelt kérdés
Félperzsa cicáról van szó, rendszeresen fésülöm, amit nem sokáig tűr. Mit lehet tenni, hogy könnyebben kifésülhető legyen a szőre, kevésbé csomósodjon és szebb legyen?
2009. szept. 24. 14:36
 1/9 anonim válasza:

A whiskas kajának van olyan hatása, hogyha azt eszik a macska rendszeresen, akkor szép fényes és puha szőre lesz.

Ha ezt adsz neki ennei, akkor elég csak hetente egyszer jó alaposan macskakefével kikefélni a bundáját, és nem lesz csomós.

2009. szept. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Royal Canin a különböző cicafajtáknak külön gyártja a száraztápot. Én is ezzel etetem a cicáimat, bár az enyémek sziámik, de nagy változást vettem észre a szőrzetükön mióta ezt eszik. Perzsáknak a Persian 30 tápot lehet megvásárolni, szerintem próbáld meg, ám bármivel eteted a cicát, a hosszú szörűeket egy héten legalább 2-3-szor alaposan át kell kefélni. Nem csak azért, hogy ne álljon össze a szőr, hanem azért is, hogy a cicus ne egyen meg annyi szőrt. A hosszúszörűek fokozotabban vannak kitéve a gyomorban összeálló szőrlabda veszélyénak. A royal canin erre is figyel. Ajánlom a honlapjukat: [link]
2009. szept. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a jó tanácsokat!


bár még csak 5 hónapos, így csak junior tápot fogyaszthat, de megszívlelendők a válaszok idősebb korában :)


mégegyszer köszönöm!


ha tudtok fiatal cicának valami étrendkiegészítőt a szép szőrzetért, akkor az is érdekelne!


szép napot

2009. szept. 24. 16:32
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne etesd whiskassal!A Royal Caninnak és a Hill'snek van juniortápja is azRC-nek meg kimondottan perzsának való tápja is ami a szőrlabda képződést is gátolja.Ezek prémium minőségü tápok.
2009. szept. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ
2009. szept. 24. 18:37
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is a whiskas ellen szavazok, az egyáltalán nem jó minőségű táp, csak drága! Azokon kívül, amiket az előttem válaszolók írtak, javasolni tudom a Purina One-t, az én cicám nagyon szereti. Szőrhullás ellen pedig nekünk nagyon bevált egy táplálékkiegészítő, direkt erre van kitalálva, és olaj állagú. Már kezdtem megőrülni a sok szőrtől, de ez segített. A neve Vita-Groom, de van másféle is.
2009. szept. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az enyémnek egyszer hozott valami élesztő- és mentatartalmú vitamint a barátom Németországból, attól szép lett a szőre. Ha jól emlékszem, "Minzies" volt a neve, talán kapható Magyarországon is. Megette magától :)
2009. szept. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az RC és a Hill's mellé semmilyen vitaminkiegészítő sem kell az én cicám is ezeket eszi szép fényes a szőre és szőrlabda problémája sincs nem öklendezik mert a széklettel távozik a felesleges szőr a gyomrából.Igaz hogy ezek nem olcsó tápok de a vitaminok és mindenféle kiegészítők sem azok.
2009. szept. 25. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2009. szept. 27. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!