Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha bent tartjuk a lakásban a...

Ha bent tartjuk a lakásban a cicát. Egészségtelen, ha velünk alszik?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 17. 22:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon-nagyon sokan bent tartják a cicáikat és azok általában a gazdik mellett aludnak.
2013. ápr. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Azt halottam,hogy a macskáktól lehet a legtöbb fertőzést elkapni.mégis az ágyukban fekszenek.
2013. ápr. 17. 22:56
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor rosszul hallottad. Egyetlen fertőzés van, ami macskáról emberre tud menni, az is csak a terhes kismamákra veszélyes, és kizárólag az állat székletével terjed. A legtöbb baktérium/vírus fajspecifikus, nem kaphatja el az ember az állattól és fordítva.
2013. ápr. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Pontosabban nem a terhes nőkre lehet veszélyes, hanem a magzatra. De ez is elég ritka azért. Különben már kihalt volna az emberiség.
2013. ápr. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Egészséges, tiszta, oltott, féreghajtott, lakásban tartott macskától ugyan mit lehetne elkapni? Sokkal több veszélyes bacit visznek be az emberek a lakásukban, miután kint jártak egész nap.
2013. ápr. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
21%

Na akkor pár zoonózis macskáról-emberre:

Toxoplazmózis: igen, a terhes anyákra különösképpen veszélyes. Ettől függetlenül bárki megfertőződhet vele, kisebb-nagyobb tüneteket produkálva.

Coccidiosis, Giardiasis, férgesség..,macskakarmolási-betegség,gombás bőrfertőzések..

Persze legtöbb esetben nincs probléma, rendesen oltott, táplált, féreghajtott macskánál a lakásban.

De azért azt tudd, hogy a macska szájürege tele van baktériumokkal, valamint azért csak a nyelvével tisztogatja önmagát (testnyílások környékét is!), nem szeretnéd, ha ezek a Te szádba is bekerülnének. Ráteszi a friss bélsártól ürült végbélnyílását a takarótokra, Ti meg az arcotokhoz teszitek azt a takarót..

Én nem tartom jó ötletnek.

Nagyon szeretem az állatokat, de a kutyám se nyaljon bele a számba.

2013. ápr. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Koni válasza:
84%
Egy lakásban tartott, rendszeresen oltott, karbantartott macskától nem lesz semmi bajod. Csak egy tömegközlekedésen való utazással több kórokozóval találkozol, mint egy tiszta cica közelében. Nekem nagyon régóta vannak macskáim, mindegyiknek hagytam, hogy az ágyban aludjon és ez semmi egészségügyi problémát nem okozott. Tiszta, jól ápolt lakásban tartott cicákról van szó. :)
2013. ápr. 18. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%

Ahogy írta valaki a bőrgombát és a giardiát is elkaphatja ember.De azzal legyünk tisztába,hogy mindezek miattunk kerülnek a cicába.(cipőtalpon,ívóvízzel,stb.)Volt mindkét esethez szerencsém és egyiket se kaptam el,se én,se a családom,de ugye kezelve is voltak a cicák.

A toxoplazmózison a macskatartók átesnek az esetek többségében észrevétlenül,tünetmentesen,fájdalom nélkül.Ezt is elöbb kapja el az ember kertészkedés során vagy nem jól kezelt hús miatt.


8 éve alszom macskával és állítom a világ egyik legjobb dolga aki nem próbálta az nem is tudhatja.Ez idő alatt semmit se kaptam el.

2013. ápr. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Lienah ***** válasza:
50%
Ha kényszeríted hogy veled aludjon akkor egészségtelen:) De most komolyan?!?!?!?! Ha nem vagy azon állapotos hölgyek egyike aki alergiás a "macskára" (vagy szimplán asztmásrohamot kapsz a szőrtől) akkor ugyan mi bajod lehet????? NE AGGÓDJ annyit, reggelre nem változol át Vérmacskává.. :D
2013. ápr. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Lienah ***** válasza:
76%
És hogy ne csak humorizáljak itten, hidd el sokkal nagyobb veszélyek leselkednek rád az utcán, gyorskajáldában, tömegközlekedésen mint az ágyban a macskusszal. Én csak szeretném ha a "gyerek" velünk aludna... de neki az hogy mocorgunk, már túl sok... inkább a nyugis kanapét választja.
2013. ápr. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!