Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen barátságos, simogatást...

Milyen barátságos, simogatást és szeretetet igénylő cicafajták vannak? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés
A szüleim végre megengedték, hogy cicám lehessen :) A gond az, hogy nem tudom, milyen fajtát érdemes venni (lakásba). Olyat szeretnék, ami nem karmolja meg a kezedet, ha simogatod, barátságos. Illetve nagyon szeretem a bolyhosabbakat, ha esetleg tudtok ajánlani fajtákat, nagyon megköszönném! Esetleg tanácsokat, hogy mit-hogyan csináljak, hogy megszeressen majd engem is :)

2013. ápr. 18. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Ragdoll, de egy igazi fajtatiszta macska nagyon drága, nem tudom a szüleid mit szólnának egy 100ezer Ft-os kiadáshoz macskáért. Ha olcsón veszed meg, akkor az nagy valószínűséggel keverék. Szépnek lehet szép, külsőre pont olyan, de a jelleme lutri, nem biztos, hogy olyan lesz, mint ami a fajtaleírásban szerepel. Akár egy házimacskánál... Most lesz cicaszezon, én megvárnám a helyedben, hogy ingyen hozhassak el valahonnan kiscicát. Lesz egy csomó hosszabb szőrű is köztük. Elmentek megnézni, már akkor is látszik, hogy milyen a jelleme, ha kicsinek is kedves bújós, akkor nagynak is olyan lesz.


Én mondjuk mindig a kis gyávákat választottam, a leggyámoltalanabbat és mindig bejött a választás. És nálam a kandúrok voltak a ragaszkodóbbak mindig, de ez lehet csak véletlen. Szóval ezek csak az én személyes tapasztalataim.

2013. ápr. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Ez nem fajtától függ hanem a macska személyiségétől... azt előre nem láthatod milyen lesz. Kicsinek mind játékos, karmolhat, haraphat is. De felnőve hogy milyen lesz azt nem lehet tudni. Sok macskám volt és sokféle fajtájúak, de a legaranyosabb közülük egy nagy kandúr házimacska, aki mindig mászik rám, cipelnem kell ölben tartani, simogatni, nagyon aranyos, bújós. Ha kedvenc akarsz lenni akkor sokat foglalkozz vele, nem kell semmi különös, a legtöbb macska barátságos, ha rendesen bánnak vele.
2013. ápr. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én a Maine coon cicákat jó szívvel ajánlom. Nekem kettő van, és régebben is volt. Volt perzsa macskám is viszont az nagyon magának való szerzet. A Maine coon szerintem az egyik legjobb családi macska, nem agresszív, végtelenül kedves, békés természetű, és nagyon szereti a társaságot. Én a kandúromat családi találkozókra is elviszem magammal, nagyon jól érzi magát mindenütt, nem az az elbújós fajta. Okos és jól idomítható (mit szabad, mit nem a lakásban), valamint az enyém, a fiú visszahozza a szájában a játékot, akárhányszor eldobod. Szóval, ha bolyhos cicára vágysz, én ezt a fajtát ajánlom.
2013. ápr. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Nem ragadnék ki egy fajtát sem, de az ismertebb fajták és a házi macska biztosan jól megvan lakásban.

Ha tanácsot szeretnék adni, válassz házi macskát, belőlük sok van, sokan várnak gazdára, és ingyen van.

2013. ápr. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A ragdoll nagyon tetszik, gyönyörű szép, de nem várhatom el a szüleimtől, hogy ilyen drága macskát vegyenek. Most a kiscica.hu-n nézek majd körül :) Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld kéz! :)
2013. ápr. 18. 14:26
 6/6 séllei lászló válasza:

Nekem amerikai drótszőrű van (külsőre és belsőre is olyan.

Am kinti (be se akar jönni...) ha a bolyhosabb cicákat szereted az akk jó.

2013. jún. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!