Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Segítség, nem bírok a macskákk...

Segítség, nem bírok a macskákkal! Mit tegyek? (folyt. Lent)

Figyelt kérdés

Nálunk nem úgy vannak a macskák, hogy valaki macskája, és akkor csak ő törődik velük, hanem vannak a macskák, és hiába mondom, hogy Polkja az én macskám, ha Polkja csak etetéskor gondolja így, és csak akkor ragaszkodó, ha éhes. De Polkja érdeme, hogy ha ugyan hangosan és idegesítően követelőzik, nem lop, mint Marci. (Polkja kölyök kora óta nálunk van, három éves kandúr.) Marci is kandúr, de csak sejtjük, hogy közel három éves lehet, őt örökbe fogadtuk, és vele vannak a gondok.

Nem tudjuk, korábban hol élt, de nagy valószínűséggel lakásban. Nálunk a macskák mindig is kint laktak, és Marci kedvéért sem teszünk kivételt. Néha-néha bejöhetnek, de nem aludhatnak bent, többek közt azért sem, mert Polkja szerint az előszoba szekrény melletti szőnyeg a macskavécé. Marci szerint meg a zuhanytálca, bár Marci egyik pozitívuma, hogy szól, ha ki akar menni. Ha jobb idő van, akkor szúnyoghálós ajtó van felszerelve, amit Marci nagyszerűen tud kezelni, akár kintről, akár bentről. Polkja csak befelé tud jönni, mert a mancsával húzza az ajtót. Viszont Marci a legtöbb ajtóhoz nagyon jól ért, ezért van úgy, hogy bebújik a szekrénybe, ha mi nem is tudunk róla, és csak akkor derül ki, hogy ott volt, amikor már épp felvennénk a ruháinkat, amit nem tudunk, mert azon feküdt a macska. A másik probléma, hogy míg Polkja csak kéreget, Marci lop is. Nem lehet semmit a konyhaasztalon hagyni, még a kenyeret sem, mert Marci ellopja vagy beleeszik. Erről a lopási és asztalra ugrási, valamint mindenbe beleevési kényszerről szeretném leszoktatni. A vízzel való lespriccelés oké, de sokszor már akkor derül ki a dolog, amikor már késő. Amikor már régen megette a fél szendvicset, és már nincs is bent vagy elbújt valahova. Utólag meg, szerintem a macskát se lehet büntetni, ugyanúgy, mint a kutyát se. És nem csak a konyhaasztalon, hanem a kamrapolcon hagyott dolgokat is félteni kell, mert Marci könnyen kinyitja az ajtót.

Hogy hogy jönnek be? Ilyenkor még nincs fenn a szúnyoghálós ajtó, és egész nap szellőztetünk, ha itthon vagyunk, mert nagyon hideg van a házban bent, és nyitott ajtóval tudjuk csak a fő teret szellőztetni, melegíteni.

Lehet, hogy Marci előző gazdája hagyta, hogy Marci az asztalról egyen?


Másik kérdés, ez nem annyira nevelési dolog, de Polkja akárhányszor enni kap, mint úgy zabál, hogy majd megfullad tőle. Próbáltam külön, különböző időpontban és helyen etetni őket, de nem vált be, ugyanúgy köhécsel meg fulladozik evés közben, mert gyorsan eszik. (Marci meg megfontoltan, mint egy király, és őt az sem zavarja, ha ott van mellett Polkja, vagy a kutya.)

Én korábban azt hittem, hogy ilyen macskák csak az amerikai filmekben meg a Tom és Jerryben vannak.


Bocs a hosszú litániáért, de elegem van belőle, hogy a macska miatt alakulnak ki viták a családunkon belül. (Általában a macskaszőr, a macska által behordott sár meg Marci lopásai miatt.)

Van még egy macskánk, de az normális, meg öreg is.



#macska #nevelés #pákosztos macska #kéregető macska #irigy macska
2013. ápr. 19. 08:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szakértő, csak sima macsektulajdonos. Szerintem ott a hiba, hogy bár nem engeditek/engednétek be őket, azért mégis tudsz 100 példát hozni, amikor valahogy mégiscsak bennt töltik az idejüket.


Nálunk a macska EGYÁLTALÁN NEM JÖHET BE! Tehát ha be meri tenni a fél mancsát, már azonnal röpül is ki. Nincs kecmec, meg vita. Tudja ezt az 5 éves fiam és a 60 éves nagyapám is. Így bár sunnyogva próbálkozik ő is, de elég ránéznem és tudja hol a helye.

Amúgy jó időben a párkányon hesszel, rossz időben a terasz alatt van biztos és jó helye.

2013. ápr. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A másik az etetés. Ez is ugyanolyan személyiségfüggő, mint az embernél. Nincs rá magyarázat. Két alaszkai malamutunk van. Pontosan ugyanazt produkálják, amit te leírtál a cicáitoknál. Megoldás: külön elzárva etetni őket...
2013. ápr. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a macskát már nem igazán lehet nevelni, valamint utólag sem lehet bűntetni. Megoldás lehet a gyerekzárak felszerelése, a szúnyghálós ajtótól kezdve a kamraajtóig. Valamint az álandó felügyelet melletti bentartózkodás. Az, hogy miért lett ilyen nem lehet tudni, lehet, hogy természeténél fogva ilyen a macska.

Sajnos a macska annyira önfejű és makacs, hogy már szinte nevelhetetlen. Ebből a szempontból jobb a kutya.

A cica evésével kapcsolatban, ha ő több ideje ott lakik, mint a neveletlen akkor valószínűleg a terület, és ételféltés miatt eszik úgy, ha korábban nem tette. Ez ellen sem nagyon lehet tenni, esetleg kisebb adagokban adott étellel. Attól, hogy megfullad nem kell félni, vigyáz ő magára. :)

2013. ápr. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!