Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért piszkít a cicám az ágyra?

Miért piszkít a cicám az ágyra?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves kandúr házimacskánk. Szobatiszta, semmi probléma nem volt vele egészen pár hónappal ezelőttig, amikor el kezdett az ágyamra "jelölő" pisilni. Megműttettük, így a probléma megszűnt. Azonban pár hétre rá már nem pisilt, hanem odakakilt az ágyra. Gondoltuk talán egyszeri eset (az almot mindig tisztán tartjuk, erre különösen odafigyelünk), de rendszeressé vált, hogy az ágyamra piszkít (pisi, kaki). Így zárom a szobám ajtaját, azonban talált más megoldást: anyukám ágya a nappaliban van, nem tudjuk bezárni és azóta rendszeresen végzi el ott a dolgát (ugyanakkor az almot is használja).

Mitől lehet ez? Valakinek esetleg van hasonló tapasztalata? Mit lehet tenni?

Köszönöm.


2009. szept. 24. 20:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
gondolom, mert puha és kényelmes :D
2009. szept. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem a nyuszim pisilt mindig az ágyra. Volt olyan is, hogy az ágy szélére kitettük a merev díszpárnákat, hogy ne tudjon rá felugrani, erre ugrott, és röptében lepisilte :S

Azt mondta az állatorvos, hogy érzi a gazdája szagát az ágyon (mert ugye ott elég sokat tartózkodunk, és este még jobban beleivódik a szag), és izgalmában az állatka odacsinál.

Lehet, hogy nálatok is ez a helyzet. Sajnos nem tudom, ezzel mit lehetne csinálni. Mi mindig figyelünk a nyuszira, ha kiengedjük a ketrecből, hogy ne menjen az ágy közelébe (ő is szobatiszta!), de ezt egy cicánál nem lehet megoldani így...

2009. szept. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nagyon alaposan, fertőtlenítővel tisztítsatok le többször is minden helyet, ahova egyszer is odapiszkított!

A cicák sokkal kevesebb illatanyagot is megéreznek, ezért még érezheti az előző "termést". :D


Az én cicám is egyszer odapiszkított a kőre ! a konyhában ; ezután sokáig nagyon oda kellett figyelni, hogy ne kezdjen el ott "kaparni", pedig természetesen kitakarítottunk.


Még valami: nem lehet, hogy valami baja van? Akkor is szoktak máshová üríteni, ha fáj vmijük, és így akarnak "jelezni" felétek.

2009. szept. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az én cicám akkor pisil-kakilt az alom mellé (ágyra azért nem), amikor húgyúti betegsége volt, hólyaggyulladás kövekkel.
2009. szept. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Mert ezt látja otthon.
2009. szept. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az ivartalanított cicák azért ok nélkül nem szoktak ide-oda pisilni, kakilni meg főleg nem. Nézesd meg egy dokival, lehet, hogy valami baja van.
2009. szept. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Egyébként elég jól érzi magát, vidám, életerős, ezért nem tűnik úgy mintha valamije fájna, de ha tovább folytatja elvisszük dokihoz, hátha tud valamit mondani.
2009. szept. 25. 16:39
 8/11 anonim ***** válasza:
Sajnos a cicák elég jól tudják titkolni ha valami bajuk van.Az ilyen viselkedésnek többnyire valamilyen betegség áll a hátterében.
2009. szept. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy mennyire igaz,de egy újságban azt olvastam,hogy ha narancs héjját teszünk azokra a helyekre,ahova nem akarjuk,hogy a cicánk felugráljon és odaszokjon akkor nem fog odamenni,mert nem szereti a narancs szagát.Nem tudom,hogy mennyire jön be a dolog,de hamarosan kipróbálom mert a cicám 3 hetes és lassan mehet az alomra. :)
2009. szept. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolnak: Narancshéj nálunk nem vált be,de elvileg az összes citrusféle héját nem szeretik.Mindig kikaparta a virágföldet,raktunk narancsot-citromot,de ugyanúgy folytatta tovább.Ha odatartom az orra elé a narancshéjat,akkor hátrál,különben nem is foglalkozik vele :D Úgyhogy elkellett pakolni a virágokat..


Amúgy úgy tudom lehet venni valami helyhez szoktató löttyöt,hátha az segít. Viszont ha egyszer odapiszkít az ágyadra akkor nagyon ki kell takarítani,ugyanis utána ő még érzi ott a saját szagát,és újra oda fog csinálni..

2009. szept. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!