Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti hányszor etetitek cicátokat...

Ti hányszor etetitek cicátokat? Csak reggel megkapja az egész alutasakosat, vagy reggel-délután felefele? A száraz táp egész nap kint van, és a cica akkor eszik belőle amikor akar? Mi az optimális?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 19. 16:40
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Reggel megtöltjük a tálkáját Kitekat drazséval, és kap tejet is. Különben kint is szokott egeret és madarakat fogni.
2013. ápr. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 sippara ***** válasza:
Reggel-este fél-fél alutasakos kaja, száraz van előttük egész nap (egy lassan négy éves és egy 8-9 hónapos keverék cica, mindketten lányok :))
2013. ápr. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
száraz egész nap van kint, 1 konzervet esznek meg 1 nap 2 adagra elosztva (2 cicám van)
2013. ápr. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Mi csak szárazat adunk neki ami egész nap kint van meg vizet kap inni tejet azért nem jó nekik adni mert álltalában megy tőle a hasuk az meg hogy a filmekben tejet adnak nekik teljesen más dolog. Nekünk a pinap volt a cicián állatkozmetikába és ott azt mondták hogy ilyen csinos cicát még nem láttak se nem sovány se nem kövér. Így nekem ebből az jön le hogy az ahog mi etetejük az neki teljesen megfelel. Bár ha néha eszünk én szoktam adni belőle neki egy kicsit
2013. ápr. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Reggel és estefelé kapnak konzervet, a száraztáp egész nap kinn van. Alutasakostól éhesek maradtak, megennének 2-3-at is.
2013. ápr. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Általában 3x kapnak egy nap. (3 cica) Reggel kapnak valamilyen konzervet, pástétomot. Délben tudják, hogy ebéd van, tódulnak befele az asztal köré (illetve fel a székre :) ). Ilyenkor általában kapnak főtt húst. Ezután kimennek és majd este jönnek és megint kapnak. De nem is tudnék nem adni, mert állandóan nyávognak és futkároznak ez etető helyükhöz és néznek nagy szemekkel. :) Egész napra van nekik kirakva száraz eledel is, bár az ellen lassan fogy el, csak pár szemet szedegetnek időnként. Víz is van persze mindig. Tejet nem szoktam nekik adni.

Nem tudom mi pontosan az optimális, mi erre álltunk rá, eddig nem halt éhen senki. :)

2013. ápr. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy nálunk sincsenek elhízva, se lesoványodva. Olyan normális, szokásos macska alkatuk van. :D
2013. ápr. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2013. ápr. 19. 19:07
 9/10 Manita92 válasza:

Az, hogy hányszor kap enni az attól függ, hogy milyen idős. Fél éves kor alatt napi 4x is igényli. Ha megteheted az a legjobb, ha reggel, délben, késő délután és este adsz neki pont annyi kaját, amennyit megeszik. (én cicóm mindig ilyenkor nyávog a kajáért: 9 hetes lány)

Ha kint hagyod neki a tápot, hogy akkor egyen, amikor akar, könnyen elfinnyásodik és másfajta élelemért nyivákol. Még önéheztetésre is hajlandóak, ha a gazdi nem kínálja őket újabb, ízesebb étellel.

De persze, ha nem teheted meg, hogy többször adj neki, rakj ki egy nagyobb adagot, ha már igazán éhes, megeszi.

Felnőtt cicának ugyanez, csak napi kétszer kell, reggel, este.

2013. jún. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kiskorában napi 4szer adtam neki: reggel suli elott, 2kor suli után, 5 óra korul, és este lefekvés elott 8-kor.

Most hogy már nagy: reggel suli elott, este lefekvés elott 8-kor maradt, és kijárkálok sokszor az udvarra hozzá, szól ha kér kaját (házba nem johet be, de ha éhes, akkor kinyitja az ajtót és bejon szólni :D )

2013. jún. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!