Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem iszik eleget?

Miért nem iszik eleget?

Figyelt kérdés
Maine Coon cicám van 5 hónapos ivartalanított fiú cica. Szerintem nagyon kevés vizet iszik. Hogyan vehetném rá, hogy több folyadékot igyon?
2009. szept. 25. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Sehogy. El tudja ő dönteni hogy mennyi kell neki. A cicák amúgyis keveset isznak.

L/22

2009. szept. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

A mi macskánk hiába kap bent tejet, vizet, minden mi jót, kimegy, és a kannából iszik.

Ki érti ezt?!

Amúgy cseppents hozzá tejet, hogy biztosan lássa :D

2009. szept. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Nem kell megilyedni a cicus tudja mikor és mennyi folyadékra van szüksége.
2009. szept. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az én cicáim is keveset ittak. A cicák nem szeretik az állot vizet, szeretik az oxigén dús vizet. Ez még akkor is így van, ha napjában legalább kétszer cseréled a táljában a vizet. Megfigyeltem, hogy ha csapból folyik a víz, sokkal szívesebben ittak. Reggel jöttek velem fogat mosni, hazajöttem munkából megengedtem nekik a csapot, sőt már jelezték, ha inni akarnak. Mindig majdnem kiitták a csapot, de a tálukból nem voltak hajlandók inni. Így elkezdtem kutatni valamiféle megoldás után, mert sajnáltam szegénykéket, ha egész nap nem voltunk itthon. Aztán egy cicakiállításon futottam össze egy tenyésztővel, aki egy nagyon jó ötletet adott: Fresh Flow medium vízkeringetős önitató. Mivel "mozog" a víz, oxigénben dúsabb, van benne szűrő, így a cicák jó minőségű vizet isznak. Két cicám részére a 1,5 l-es készülék bőven elég. Hetente egyszer teljesen áttisztítjuk, semmi vegyszer, citromlé és grapefruit cseppet használunk. Minden nap öntök hozzá egy kis vizet, mert a cicák sokat fogyasztanak belőle.
2009. szept. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az utolsó hozzászólónak köszönöm a választ. Már hallottam az állatorvostól a készülékről, csak nem tudtam a nevét.

Egy kérdés: a Maine Conn-ok szeretik a vizet, az enyém is. Mennyi víz folyik át rajta? Nem fog pancsolni a vízben? Főleg ha még folyik is. Nálad mi a tapasztalat?

2009. szept. 28. 10:14
 6/6 anonim ***** válasza:

A Maine Coon cicák nagyon szeretik a vizet, és szeretnek pancsolni is, nekem is a vízforgatós önitató van itthon 3 db. lehet hogy pont én ajánlottam azt az itatót :)

A pancsolásnál kijövő vizet egy tálcával oldottam meg, így a parketta nem ázik el a cicók kedvökre pancsolhatnak, és ihatnak. Azért nincs olyan nagy pancs...


ezt használom:


[link]

2009. nov. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!