Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet kezdeni egy lusta...

Mit lehet kezdeni egy lusta macskával?

Figyelt kérdés
A cicám mióta ivartalanítva lett, ellustult. Egész nap heverészik, előtte nagyon aktív volt, alig lehetett lelőni. Hízott is, de persze ha meghallja a zacskó csörgését, úgy rohan, mint egy maratoni futó. Néha, ha olyan kedve van, akkor játszik kicsit, de nem igazán lehet rábírni. Veletek történt ilyen? Mit csináltatok?

2013. ápr. 21. 15:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy inkább felnőtt, azért komolyodott meg? Milyen tápot kap? Az enyém sokkal aktívabb lett, mióta prémium tápot eszik.
2013. ápr. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pro plant eszik, azt nem írtam, hogy nőstény. Most lesz egy éves.
2013. ápr. 21. 15:38
 3/9 Norii1997 válasza:
Szerintem a prémiumtápot nem mindenki engedheti meg magának. Inkább az etetések számát kell csökkenteni és többet kell vele játszani. Változatosabb étrend esetleg zöldségek (ha megeszi.)
2013. ápr. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor csak simán felnőtt lett! A felnőtt macskák általában lustálkodni szeretnek, játékra ráveheted, húzgálj neki zsinórt, dobálj neki kislabdát.
2013. ápr. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a Pro Plan középkategória, kiskorában Acanat kapott, nemrég váltottunk át erre. 3x kap egy nap, de nem sokat. A játszás.. hát, mikor milyen kedve van hozzá :D
2013. ápr. 21. 15:44
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Az ivartalanított cicákra, szinte egytől egyig jellemző, hogy ellustulnak és felszednek pár kilót :/ A prémium ételek használnak neki egy kicsit, de nem lesz már olyan mint volt :/
2013. ápr. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor az én macskáim mind kivételek. Hogy lehet ez? Amelyik még fiatal, ugyanúgy őrjöng, az idősebbek persze komolyabbak már.
2013. ápr. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha lehetséges, vigyél mellé még egy cicát. Enyém is elég kényelmes volt, de mióta ketten vannak, a másik mindig rábírja a szaladgálásra. Szépen le is adott majd egy kilót.
2013. ápr. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Hogy csak a nőstényeket említsem, 3 ivartalanított macskája van édesanyámnak, mindhárom a műtét után lett lusta, és szó szerint bunkó. 2 éves korukig velük laktam én is, és előtte ők is nagyon aktívak voltak. Tesók, ők is egy éves korukban estek túl a dolgon.


Nekem egy 3 éves ivaros panelcicám van, nőstény. Pont ezért félek ivartalanítani, nehogy megváltozzon. Nagyon jó természete van.


Nem az ivartalanítás ellen vagyok, félreértés ne essék, de biztosan ez lesz az oka a lustaságnak. Ha kijárós macskám lenne, én is ivartalanítanám.

2013. ápr. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!