Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért kell felhízlalni néhány...

Miért kell felhízlalni néhány macskát?

Figyelt kérdés
Rendszeresen látok az utcán olyan kövér macskákat, hogy az már nagyobb mint egy kistermetű kutya. Csak szerintem rondák? Nekem is van cicám, de szép vékony, és nem azért mert éheztetem. Napi kétszer kap nedves kaját, és száraz táp pedig mindig van előtte. A kövér társai nem tudom mit és mennyit ehetnek?
2013. ápr. 23. 12:50
 1/6 A kérdező kommentje:
ja igen, és az általam látott macskák nem vemhesek, még mielőtt valaki azt hinné...
2013. ápr. 23. 12:50
 2/6 anonim ***** válasza:
"száraz mindig van előtte" Az enyém előtt is volt, míg akkora nem lett, mint egy kisebb kutya.
2013. ápr. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
:D igen, de ez nem is szereti a szárazat. csak azért van előtte, hogy ha nagyon megéhezne azért mégiscsak tudjon mit enni. de eddig erre még nem volt példa:)
2013. ápr. 23. 12:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyébként a macska többször kevés evésre van berendezkedve a napi kétszer jó nagy adag nem annyira jó neki.

Meg sokan úgy vannak, hogy inkább jól megetetik, mint a reggeli utáni egész napos császkálásban mindenfélét megegyen, mert éhes, aztán legyen közte mérgezett egér, meg ki tudja micsoda is.

Ettől függetlenül persze akkorára hízlalni nem kéne, de ez nem is első sorban a kaja mennyiségtől függ, hanem attól, hogy mennyit mozog a macska.


Az enyém fogyókúrás tápot evett, abból sem annyit, amennyit kellett volna és alig fogyott. Nem sokat szeret mozogni. De egyébként mindenki azon röhög, hogy milyen dagadt meg hogy néz ki, az állatorvos meg mondta, hogy ne aggódjak már, hát nézzek rá a macskára, meg fogdossam meg, igaz, hogy van rajta egy kis felesleg, de az egész macska ilyen alkat, a nyaka olyan vastag eleve, mint valami birkózónak, és nem a hájtól, a lábai is. Inkább a hasa alján van háj, pedig mindene egyszerűen hatalmas.

2013. ápr. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
igen, igazad van tényleg lehet alkati. nálunk pl sziámi van. lehet sose lenne akkora mint anyósom házicicája.
2013. ápr. 23. 13:08
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én cicám, már középkorú, és ivartalanítva van, az ilyen cicusok általában husisabbak :) Napi 2 x kap kaját, tejet, meg száraz kaját, néha főzeléket.
2013. ápr. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!