Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A 8 hetes cicámnak adhatok tejet?

A 8 hetes cicámnak adhatok tejet?

Figyelt kérdés
Én úgy gondoltam a 8 hetes cicámnak akit tegnap kaptam adhatok langyos tejet.Szabad neki adni?Eddig kapott párizsit.Meg betették ott dobozba és ugy sírt..
2009. szept. 26. 07:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Mivel az emlősök megszületésük után tejet fogyasztanak, ezért később sem lesz belőle probléma, ha azt akarsz neki enni adni, sőt a macskák nagyon szeretik a tejet.


Én, ha nincs étvágya egyik-másik cicának, akkor tejet adok nekik, mert azt biztosan megeszik, így nem maradnak éhen és nem gyengülnek le.


Szóval nyugodtan adhatsz a cicádnak tejet, mert nagyon szeretni fogja!

2009. szept. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem szabad neki tejet adni, ez egy régi felfogás, hogy a macska tejet iszik. Lehet hogy szereti, de meg fog tőle fososodni, vagy ha nem akkor sem tesz jót neki. Sokkal jobb ha tej helyett vizet adsz neki, az fontosabb. A tej nem tudja kellőképpen a szomját csökkenteni. Ha nagyon akarsz tejet adni, akkor lehet kapni a boltokban kifejezetten macskák részére gyártott tejet kis üvegben vagy kecsketejet adj neki felhígítva vízzel.
2009. szept. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

annyi a baj a tejjel, hogy laktózt tartalmaz- tejcukrot- és a macskák gyomra nem tudja lebontani ezt az anyagot. tehát vagy csak keresztül megy rajta, vagy fosni fog tőle, attól függ mennyire erős a macskád bélrendszere. házimacskáknál, akik kiskoruk óta kapnak, tulajdonképpen hozzászokik a gyomor, ami nem azt jelenti hogy le tudják bontani, csak már nem lesz tőle annyira beteg.

szóval a legjobb lenne ha mellőznéd a tehéntejet, esetleg kecsketejet adhatsz neki ha mindenképpen tejet akarsz neki adni, abba legalább magas a tápanyagtartalom. direkt macskáknak nagyobb kisállatkereskedésben lehet kapni laktózmentes tejet, bár nem olcsó (pl a fressnapf-ban) párizsin nem szerencsés felnevelni egy kölyökállatot, vízen és zsíron kívül nincs benne semmi. vagy adj neki nyesedék húst megfőzve, akár csirkefejet, csirkelábat, ilyesmit, ez olcsó, de tele van fehérjével amire szüksége van. de az lenne a legjobb, ha macskatápot vennél neki, juniort, legalább fél éves koráig.

2009. szept. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A macskák laktózérzékenyek,úgyhogy én nem ajánlom a tejet. Én is beleestem abba a hibába,hogy tejet adtam neki,hát összefosott mindent.. :D Azóta úgy csinálom,hogy a vizébe rakok egy kis tejet és összekeverem,esetleg pár kenyérdarabkát is rakok bele.Nagyon szereti,még sem lesz baja tőle.Viszont ahogy ivott belőle ki kell mostni a tálat nehogy megrohadjon benne a cucc...
2009. szept. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! A boltban könnyen be tudsz szerezni whiskas cicatejet, amit kifejezetten cicáknak csináltak! De ha nem szeretnél költekezni, adj neki egy kis mézestejet kenyérbéllel, imádni fogja. nem kell állandóan ezt adni neki, csak időnként. szerintem már egy kis felvágottat és főtthúst is adhatsz neki
2009. szept. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Az enyém sajnos mikor kicsi volt megkívánta a tejecskét,de azóta nem adunk neki,mert befosott...:)
2009. szept. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Próbáld megitatni rendes tejjel, ha nem fosik tőle, akkor nyugodtan itasd, ha igen akkor kizárólag laktózmentes tejet szabad neki adni.
2009. szept. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Az én cicám nem fosott a tejtől soha. Nagyon szereti, de nem iszik meg belőle sokat. Ha kiskorától kezdve hozzászoktatod, akkor szeretni fogja, és nem lesz tőle baja.

FONTOS, hogy víz legyen a fő folyadékforrása, de néha a tej sem árt neki. Kicsi adagot adj balőle, annyit, hogy épp ellepje a tányér alját. Hálás lesz érte.

Ez a boltban kapható cicatej csak arra való,hogy a gyártók meggazdagodjanak belőle. Ha mindenképpen laktózmenteset akarsz adni neki, akkor élelmiszerüzletben kapható literesen annyiért, mint a 2-3 dl-es macskatej az állatkereskedésben, szóval még mindig jobb.

Sok örömöt a cicushoz!

2009. szept. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sokan írják,hogy adhatsz neki tejet.Ne tedd!Én utánajártam,kikérdeztem az állatorvost,több kisállatkereskedőt és mindenki azt mondta,h nem szabad neki adni tejet.Ha szereti ha nem.Tönkreteszi a gyomrát.Nemcsak,hogy fosos lesz tőle,de a gyomrát teljesen hazavágja.Szóval ne tedd!!!

Adj inkább neki anyatejpótló szert.

2009. szept. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!