Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik lenne jó megoldás?

Melyik lenne jó megoldás?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. Külföldön élünk, és Magyarországról vinnék ki külföldre egy macskát. A szabályok szerint csak úgy lehet átvinni a határon élő állatot (legyen az kutya vagy macska) ha megkapta a veszettség elleni védőoltást (ami nem kell ha nem menne át a határon) és a védőoltás után 21 napig "karanténban " lenne, vagyis 21 napig nem szállítható.

Sok helyen olvastam hogy 8-10 hetesen már beadják az oltást, de több állatorvostól kérdeztem, és mind azt mondta hogy 3 hónapos kortól lehet csak beadni.

Mi június 14-én utaznánk vissza Angliába, de a macska csak június 23-án töltené be a 3 hónapot. Sajnos sem a 23-a sem a + 21 napot nem tudjuk megoldani.

Így két lehetőség jutott az eszünkbe.

1. Keresünk egy állatorvost aki papíron "öregíti" a macska életkorát, és beírja hogy megvolt a 21 nap "karantén" is , így a szabályoknak megfelelően, nyugodtan ki tudjuk vinni a macskát

2. teljesen titokban visszük ki, nem szólunk senkinek. Így viszont rizikós, hiszen mi van ha szúrópróbaszerűen a mi autónkat akarják a határon átvizsgálni??


Voltaképpen egészen a Francia határig nem lenne gond, mert csak kétszer van útlevél vizsgálat. Amikor szállunk fel a vonatra és amikor szállunk ki a vonatból.


Szerintetek mennyire lenne rizikós a 2-es verzió?

Volt már valaki aki állatot szállított autóval külföldre??


2013. ápr. 24. 22:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Lehet hülye kérdés: de nem lenne egyszerűbb kint befogadni egy cicust? Ha jól értem, ez a pici még "nem nőtt hozzátok annyira" (tudom, tudom...), nem lenne jobb neki itthon találni szerető gazdikat?
2013. ápr. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Törzskönyvezett macskáról van szó. Elég drága, és nekünk kimondottan az a fajta macska kell. Ezért is vesszük meg otthon, mert jóval olcsóbb még úgyis ha hazaszállítjuk.
2013. ápr. 25. 01:16
 3/16 Vicuska87 ***** válasza:
46%

Megkérdezhetem, hogy milyen cicáról van szó??? Biztosan egy tündérbogyó, abban pedig igazad van, hogy külföldön a kedvencnek való cica 700-800 euro!

Öregbíteni, nem tudod, mert ott a törzskönyve is neki! De tudod öregbíteni, mert a törzskönyvet nem kérik el sehol sem!. Inkább válaszd azt, ne rizikózzatok! Esetleg magyarországról induló kisbuszok, akik vállalnak utaztatást, ők szoktak vállalni kisállatszállítást!

2013. ápr. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Értem, így persze más a helyzet.

Esetleg másra rábízni, aki utánatok megy ki?

(amúgy szerintem találsz olyan állatorvost, aki hajlandó lepapírozni, csak négyszemközt kérdezz rá)

2013. ápr. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

british shorthair cat.. Ilyen macska lenne. de a reklámból lehet legjobban felismerni.

[link]


Köszönöm a válaszokat. Megpróbálunk olyan orvost keresni aki megírja a papírt vagyis öregíti.. Ha ez nem jön be, akkor marad a rizikós verzió.. Sajnos karácsonyig már senki nem jön ki hozzánk, és annak nincs értelme hogy fél év múlva hozza ki valaki. Addigra teljesen hozzászokik azokhoz akik vigyáznának rá.

2013. ápr. 25. 12:17
 6/16 anonim ***** válasza:

Az az érdekes, hogy most már végképp nem tudom ki a normális és ki nem az. Nem rád értem, hanem a tenyésztőkre, a dokikra. Hogy van az, hogy a tenyésztők általában 3 hónaposan adják a cicákat és akkor már oltottak is, sőt sok helyen már a külföldi szállításra is gondolnak és már chip meg útlevél is jár hozzájuk. Az én cicám is 8-9 hetesen kapta meg a veszettség ellenit... akkor ezek szerint csak a tenyésztőknek vannak ilyen dokiaik, akik beadják? Na ezt nem értem...

Én nem mernék kockáztatni, mert ettől jobban félnék, mint a drogcsempészettől (nem mintha azt csináltam volna). :DDD Tuti látnák rajtam, hogy valamit titkolok, azaz az állatot és nekem baromi rosszul esne, ha elkoboznák és nem tudom hogy mit csinálnának szerencsétlen cicával.

A tenyésztő, akitől veszitek nem tud tanácsot adni? Neki kapcsolatban kell állnia egy állatorvossal és akkor nem is egy idegennél próbálkoznátok be, ha esetleg az első verzió lenne megoldható.

2013. ápr. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

A tenyésztővel már megbeszéltük, és ő érdeklődött az orvosánál is. De az orvos szerint csak 3 hónaposan kaphatja meg az oltást. Még ha azt a pár napot nem venné figyelembe és beadná neki, akkor is ott van még a 21 nap karantén.

Most ezerrel próbálok neten keresni olyan állatorvost aki megírná az orvosi papírt korábbi dátumokkal.


Utána néztem hogy mi történne ha lebuknánk a cicával.

Akár a Franca határnál, akár az angol határnál ha észrevennék a cicát, akkor ők helyben beoltják, és 21 napra karanténba teszik. Nekünk ki kell fizetni az oltást, orvosi ellátást és a 21 nap karantént. Amikor letelt, akkor érte mehetünk.. Csak reménykedem hogy nem fogják észre venni.. Igazából nincs kocsi ellenőrzés, csak nagy ritkán szoktak kiemelni szűrőpróba szerűen autókat.

Mi eddig komppal mentünk, és az elmúlt 7 év alatt egyszer sem állítottak meg minket.

Most megyünk először vonattal, bízom benne hogy itt sem minket fognak célba venni..

2013. ápr. 25. 20:23
 8/16 anonim ***** válasza:
Ne neten keress orvost, úgy senki nem fog rábólítani. Négyszemközt kérdezd meg. (még párod se legyen ott, mert akkor Ő már "tanú") nem szabályos dologba csak így fognak belemenni, ha belemennek
2013. ápr. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Értem. Jól körbejártatok minden lehetőséget. Akkor tényleg nem a legrosszabb eset az sem, ha esetleg "lebuknátok", de remélem megtudjátok oldani másképp, ha nem, akkor meg simán megy majd a dolog. Azt hiszem ezek után már nagyon megérdemlitek a cicát és kívánom, hogy legyetek nagyon boldogok vele! :)
2013. ápr. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Gondoltam leírom, hátha érdekel titeket hogy jártunk. Amíg otthon voltunk egyszerűen nem találtunk olyan orvost aki 21 nappal megöregítette volna. Most kivételesen csakis becsületes, lelkiismeretes orvosokkal találkoztunk. (mondjuk ez nem baj, ha tudnám, hogy tényleg így van) Így bár beoltottuk veszettség ellen, és megkapta a kötelező oltását is ami éppen esedékes volt, de a 21 napos karantén problémát nem tudtuk megoldani. Úgy döntöttünk hogy a 2-dik verziót alkalmazzuk, vagyis titokban visszük haza, remélve nem bukunk le.

Nem rövid a táv amit autóval egy 3 hónapos kis cicával kell megtenni. Hiába vettük meg a legkorszerűbb, legjobb hordozót, nem maradt meg benne. 10 perc eszeveszett nyávogás, és kaparás után kivettük, és hagytuk hogy szabadon mozogjon az autó belsejében. Ez bevált. 1500 km-en keresztül egy kicsit játszott, de az út legnagyobb részét átaludta. Már-már meg is nyugodtam, hogyha ennyit és így alszik akkor semmi gond nem lesz. A terv hogy szokásos módon az ölemben alszik, és a határnál egy pokróccal letakarom majd. Így észre sem lehet venni. Gondoltuk mi hogy ilyen könnyű lesz. Tévedtünk. A Francia határnál mint az utazás elején újra hangos nyávogásba kezdett. ( ez a macska attól is kedvenc hogy ritkán nyávog, ha mégis akkor is halkan. Na mi macskánk a határnál szerintem előre kinyávogta az egész nyávogási idejét) A nyávogása mellett, rájött neki a mehetnék is. Mindenáron az ablakban vagy a fejünk tetejére akart menni. Mindketten rosszul lettünk. Ez 100%-os lebukás. Kész-vége. A macskával lebukunk, és elveszik. Mivel már 1 hete nálunk volt és nagyon a szívemhez nőtt, engem a sírás kerülgetett. A párom felhangosította a zenét (éppen AC/DC ment amit arra a célra tároltunk, hogy hátha elnyomja a nyávogást) Én a pokróc alatt erősen szorítottam hogy ne tudjon kibújni, közben folyamatosan nyugtattam mintha a páromhoz beszélnék (még jó hogy egy magyar szót sem értenek a határon). A Francia határnál A vámosnak rájött a kérdezhetnék. Így legalább 4-5 percet ott kellett maradni. Már izzadtam, és sajnáltam a cicát, mert ő mozogni akart, én nem engedtem. Végre mehettünk..De rögtön lesápadtam mert észrevettük, hogy állítják félre az autókat a szűrőpróba szerű vizsgálásra. El se hittem hogy szerencsénk lett, és a mi kocsinkat egy legyintéssel átengedték. Megúsztuk. Legalábbis a Francia határt. De még ott volt a pár méterrel arrébb található angol határ is. Ott újabb sokk. Az útlevél ellenőrzési kapu az én oldalamnál van. Ha leengedem az ablakot, akkor hiába ordít az AC/DC szám még a nagyot halló is meghallja a nyávogást. Kész- itt már tényleg lebukunk. Az angol vámosok amúgy sem a kedvességükről híresek. A párom a következőt eszelte ki. Megállt az ablak előtt fél méterre majd kiszállt, és ő adta át a határőrnek az útleveleket, mondván, hogy bocsi, hogy nem az én kocsi ablakomnál adjuk ki, de egy szót sem beszélek angolul, így az esetleges kérdésekre sem fogok tudni válaszolni ( hát elég nehéz úgy tenni, hogy egy szavukat sem érted, de végül is el lehet játszani) A határőrnek ez nem volt elég. Kérte hogy menjen a kocsi közvetlen az ablaka elé, engedjem le az ablakot, és ő ellenőrzi hogy én vagyok a fényképen. (ekkor már hányingerem lett) Megtettük. Ablakot leengedtük, én mosolygok, a zene meg ordít. A határőr nézz egy darabig, majd át adta az iratokat ezzel a szöveggel:

- AC/DC egy király együttes. Mehetnek.

El se hittem hogy megúsztuk. Megúsztuk úgy hogy a macska borzalmas hangosan nyávogott, és annyira mozgott, kapart, kapálózott, hogy alig bírtam lefogni, hogy ne jöjjön ki legalább a pokróc alól.

A vonaton ami 40 perces utazást jelentett, annyira kimerült hogy aludt. Szerencsénkre mert a vonat be volt kamerázva, és a lebukás veszélye még fennállt. Amikor megérkeztük Angliába, újra ideges lettem, hogy nehogy kifelé menet kocsi ellenőrzés legyen. Láttuk hogy állítanak félre autókat ellenőrzésre, de minket nem. (talán mert angol autó, angol rendszámmal voltunk) Szépen elhagytuk a vasút területét. Az első pihenő parkolóban álltunk meg, hogy teljesen lenyugodjunk, mert az idegesség még rajtunk volt. Ott, akkor megfogadtuk. Soha többé nem csinálunk ilyet. Mintha drogfutárok lettünk volna, olyan idegesen voltunk. Még maradt másfél óra autóút, és végre hazaértünk. De már nem kellett a cicát lefogni, már mászkálhatott újra a kocsiban. De nem mászkált. Annyira kimerült a határon történt incidenstől hogy az utolsó másfél órát végig aludta.

Otthon arra a következtetésre jutottunk a párommal hogy

1. a macska végig aludta az utat kivéve ott nem ahol kellett volna. A határnál.

2. 100% hogy a tapasztalat határőrök/ vámosok akik több éve dolgoznak a szakmájukban, akik simán kiszúrnak minden apró részletet, kiszúrták hogy nálunk valami állat van. Tuti hogy hallották a nyávogást is amit nem lehetett nem meghallani. De valamiért nem foglalkoztak vele. Elengedtek minket. Talán nem akartak hajnali 4 órakor + papírmunkát, vagy nem akartak foglalkozni a karanténnal vagy ami ezzel jár folyamattal.


Itthon vagyunk, és a kiscica azonnal birtokba vette a lakást, élvezi az életet-

Hát így jártunk..Végül is sikerült, de bevallom keményen megizzadtunk azért, hogy ne bukjunk le..:)

Köszi hogy válaszoltatok.

2013. jún. 18. 09:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!