Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kiscicát elviszi a sas, meg...

A kiscicát elviszi a sas, meg az ilyen nagy madarak? Igen kicsi cicák, és nem merem őket egyedül kint hagyni, sőt ha sast látok az égen akkor be is szoktam vinni őket. Nem aggódom kicsit túl a dolgokat?

Figyelt kérdés
2009. szept. 26. 14:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nem viszi el.Ez nem Amerika,meg a filmek:D

Nász-ajánlatban például szépen felkapta a sas a kiskutyát:D

2009. szept. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem.. Hát szerintemből nem kéne tanácsot adni.

A sas igenis elviszi a kismacskát. Bár nem tudom hol laksz, hogy ettől félsz.

2009. szept. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
Ha él arrafelé sas, vagy egyéb nagyobb ragadozó madár (nem csak a sas olyan nagy ám...) akkor azok elviszik a kiscicákat.
2009. szept. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
A bagoly hamarabb elviszi, ezért sötétedés felé nem árt elzárni a kismacskákat. Mi így jártunk, a szemünk láttára vitte el a kölyökmacskát..:(
2009. szept. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Olyan helyen lakom ahol sok nagy madár van. Köszi a válaszokat.
2009. szept. 26. 14:43
 6/12 anonim ***** válasza:
31%

Nem csak a kiscicát viszi el a macska ha joltudom, elviszi a tyúkot ,libát meg még a kerti törpét is..

Én egyszer kipróbáltam ,hogy kiraktam a rétre egy plüss macskát és azt is elvitte:S:@ Szóval én nagyon nem szeretem a sast! De egyébként simán ellehet kapni egy sas! Annyi ,hogy a réten a plüssállatot lekell rögzíteni a földre például leütsz egy kissebb karót és arra rákötöd az plüsst.Amikor lecsap az sas akkor te hírtelen felugrassz a földalol egy gödörböl amit közvetlenül a plüss mellé ástál és magadat meg földdel meg fűvel valaki betakart és lecsapcs teis a sasra miközben avval foglalkozik h elvigye a kedvenc plüss állatodat..

Meg lehet így nagyobb madarakat reptetni is ,h rákötsz egy vékony sodrású kötelet egy csalira a madár lecsap felviszi ha te meg fogod a kötél másik végét és elkezdhetsz szaladni ,hogy merre mennyen a madarad..

Ha elég makacs a madár akkor nem fogja elengedni a csalit rajta a kötéllel de azért a biztonság kedvéért valamilyen horkot vagy ragasztot rakj a csalira:D

Ha bírod a futást akkor bejárhatjátok az egész környéket de az se baj ha nem mert akkor meg sétálhatsz is csak akkor a madarad körbe körbe fog repülni miközben te sétáltatod. JÓMÓKA csak vékony kötelet válassz póráznak mert ha nagyon magason akarod reptetni a madarad akkor a hosszú és vastak kötélnek elég nehéz a súlya. Szerintem a legjobb egy erős horgász damil csak a huroknál figyelj rá ,hogy ne az legyen mert megsérti az állat lábát. Elvágja vagy leis hámozhatja a bőrt a lábárol.. ami állatkinzás..

Jasy

2009. szept. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%

Én nagyon örülnék ha a sasok olyan gyakoriak lennének, hogy tőlük kellene félteni a kismacskákat...

Sajnos már alig van belőlük, tehát fölösleges ettől félned.

2009. szept. 27. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
kedves utolsónak: a kérdésembe beleraktam, hogy "sas, meg az ilyen nagy madarak". tehát sólyom, vércse, meg nem tom mi van még.
2009. szept. 27. 09:18
 9/12 anonim ***** válasza:

Akkor a -", meg az ilyen nagy madarak". tehát sólyom, vércse, meg nem tom mi van még- jön most:

A sólymok, nagy sebbességüket kihasználva, a levegőben fogják el a zsákmányukat (madarak, nagyobb repülő rovarok).

A vércsék a sólymok közeli rokonai, kis termetű, törékeny ragadozók, kistestű madarakat, rovarokat, kisebb rágcsálókat zsákmányolnak.

:)

De, hogy lásd, értem az aggodalmadat:

Barna rétihéja, héja, gólya, dolmányos varjú - ezek azok a nem túl ritka madarak amelyek előfordulhatnak városszéleken, falvakban, és elvileg szóbajöhet náluk egy kismacska mint zsákmányállat. A lakott területeken is előforduló baglyok (gyöngybagoly, erdei füles, macskabagoly) általában kismacskánál kisebb méretű rágcsálókban 'utaznak'.

Összegzésként: a lakott területek szélein előfordulhat 'légiveszély', de ott sem jellemző. A legnagyobbat talán a legkegyetlenebb teleken egy-egy portyázó héja jelentené...

2009. szept. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Szerintem minden nagy madár elviszi,nekem így tünt el macskám már pedig elég nagy macska volt...Jobb ha vigyázol rájuk.
2011. nov. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!