Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 11 éves ivartalanított nőstény...

11 éves ivartalanított nőstény cicám hirtelen fogyásnak indult. Tippek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már idős cica, és ki is hullott 2 szemfoga, de amúgy egészséges, az oltásait is mindig megkapta, kijárós cica és odakint teljesen élénk, eleven. Nem bágyadt, nem kedvetlen.

Általában többször eszik egy nap (kb. 3-4 alkalommal), de mindig csak keveset, inkább csak csipegeti az ételt, mint ahogy az öregek általában. A súlya viszont nagyon sokat csökkent. Először azt hittem, talán a tavaszi szőrváltás viseli meg, de már kevesebb, mint 2 kg, és ez nagyon aggaszt. Nem tudom, hogy szoktak-e fogyni a korosodó cicák, de szerintem 2 kg az nagyon kevés.

Gondoltam arra is, hogy esetleg férges, kapott is féreghajtót, de semmi sem volt az ürülékében. Mi mástól fogyhatott ennyit? Vagy ez ilyen idős korban normális?


Holnap vagy a jövő héten visszük állatorvoshoz (attól függ, mikorra kapjuk vissza a macskahordozónkat, mert kölcsönadtam egy ismerősömnek), de szeretnék egy-két tanácsot kapni, vagy akár csak ötleteket, hogy mitől van ez...

Utánaolvastam, és állítólag minél idősebb a macska, annál nagyobb valószínűséggel alakul ki nála valami daganat, amitől fogyhat is. Szerintetek létezik, hogy daganatos?



2013. ápr. 25. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnos előfordulhatnak daganatos megbetegedések is. Azonban pl veseproblémák is okozhatják a fogyást. Talán ez a két legvalószínűbb ok, amitől hirtelen lefogyhatott. Más változást nem tapasztaltál nála esetleg, ami fura, eltérő lehet?

Mindenképpen jó, hogy elviszitek orvoshoz, és ott szerintem ragaszkodjatok egy vérvizsgálathoz.

2013. ápr. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Más változás nem igen akad. Ahogy kezdett idősödni, úgy lett egyre zsémbesebb. Kiscicaként ugye még egy csomót lehetett vele játszani, dögönyözni, simogatni, együtt is aludt velem, én gyakorlatilag ezzel a cicával nőttem fel. Iskolaidőben előbb ébresztett, mint anyu, reggelinél ő is velünk evett az asztal mellett, kikísért a kapuig, délután meg elénk jött, ha meghallotta a hangunkat az utca végéről. Szóval teljes értékű tagja volt a családunknak. Most viszont már jobban szereti, ha békén hagyják. Persze most is mindig jön velünk, egy légtérben vagyunk, odaül a szobába, ha este nézzük a tévét, meg minden, de érthető, hogy a korából kifolyólag több nyugalomra vágyik. Imád a meleg radiátoron üldögélni, és csak akkor lehet babusgatni, ha ő jön oda hozzánk egy kis szeretgetésért. De ez szerintem normális. Csak a hirtelen súlyvesztése zavar, nincs igazából kint semmije sem, de olyan könnyen fel lehet őt emelni, mint a semmit, és régebben nem volt ennyire könnyű. Persze ahogy öregedett, úgy vett egyre kevesebbet, inkább többször evett kicsiket, de mindig ott van neki elől az ennivaló, ha kér, ehet bármikor.

Viszont a súlya ennyire nem volt vészes. :S

Remélem, akkor már inkább veseelégtelenség lesz, a daganattal nem tudom, mit lehetne kezdeni, és összetörnék, ha kiderülne, hogy el kell őt altatnunk. :(

2013. ápr. 25. 19:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy tippem van, az állatorvosnál egy alapos kivizsgálás. Kezdetnek egy vérképpel, aztán el lehet indulni tovább. Macskánál a 11 év még nem sok, a hirtelen fogyást meg végképp nem indokolja.
2013. ápr. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ő az első cicánk, én kb vele nőttem fel. Ezért nem tudom, hogy idős korban szoktak-e fogyni, mert előtte még nem volt öreg cicánk, úgyhogy ezért inkább megkérdeztem.

Van most mellette egy másik macskánk is, egy 2 éves ivartalanított kandúr, kezdetben az öreg cicánk nem igazán szerette, féltékeny volt rá, és próbált direkt többet enni, hogy a kicsi elől elegye, de most már ez sincs. Két külön helyre kapják a kaját, hogy ne vesszenek össze rajta.

2013. ápr. 25. 20:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos a veseelégtelenséggel se nagyon lehet mit kezdeni... az enyémet ezért kellett elaltatni.
2013. ápr. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A miénk is fogyott, kiderült, sajnos májbeteg volt, nem lehetett megmenteni, pedig próbáltuk.
2013. ápr. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!