Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most szedtem ki egy kullancsot...

Most szedtem ki egy kullancsot a cicámból de asszem beleszakadt a feje, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Par perce vettem eszre egy holyagszeru valamit a cicam allan, piszkaltam amire a cicam morgassal valaszolt, azt hittem valami holyag, de felmentem a netre megnezni hogy nez ki a kullancs, mert ez lett volna a masodik tippem. mikor rajottem h az, megprobaltam kiszedni, a parom hiaba fogta le kapalozott a cicam es asszem hogy feleszakadt a feje, aztan mi meg csipesszel addig piszkaltuk ott meg a lyukon ahol befurta magat mar ver is jott addig piszkaltuk h kiszedjuk a fejet, vegul abba maradtunk, hogy nem kinozzuk tovabb , beszeszeztem az allat es kesz.


Vigyuk reggel dokihoz??? felek, hogy baja lesz :((


vagy eleg amit csinaltam? legfeljebb kesobb meg beszeszezem egy kicsit..,,


2013. ápr. 25. 22:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
betadinnal kezelgesd, amíg elmúlik. Cicák ritkán lesznek betegek a kullancstól.
2013. ápr. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nálam is előfordult már,hogy beszakadt a feje,de baja nem lett a cicának..kikaparja magának és kész,a szesz jó ötlet egyébként :)
2013. ápr. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

na fogom akkor meg kenegetni ma szesszel mert betadinom nincs itthon, de holnap veszek.


Tehat nincs okom aggodni? nagyon remelem, hogy nem lesz baja a kis dragasagomnak


Koszi a gyors valaszokat

2013. ápr. 25. 22:40
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a kutyába szakadt bele.Szerencsére neki sem lett baja
2013. ápr. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%

A jövőre nézve egy tanács, most már nyilván nem segít:


Ha kullancsot találtok valami állatban (vagy magatokban) akkor nyálazzátok be egy gyufa fejét és kezdjétek el kenegetni vele a kullancsot körbe-körbe. Utálják a foszfort és le fognak koccolni maguktól.

2013. ápr. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
OhBoy,ezt ki fogom próbálni magamon ha netán kullancsom van,de nem hiszem,hogy a macska kibírná amig kerüldözöm a gyufával a kullancsot :D egyébként meg akérdezőnek még annyit,hogy 6 cicám van,ebből 2ből minden nap 4-5 kullancsot szedek ki,és semmi bajuk..
2013. ápr. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A beleszakadástól semmi baja nem lesz. Valószínűleg helyileg begyullad egy picit, (mint amikor szálka megy az ujjadba) és ez a kis gennyesedés "kinyomja" a fejet. A fertőtlenítés jó rá, másra nincs szükség. Állatorvos se tenne mást.

Inkább a kiszedést jobb állatorvosra bízni, ha nem tudod hogy kell. (de nem a beleszakadás, hanem fertőzésátadás miatt) Viszont az idő miatt meg jobb minél hamarabb, szóval nyugi, helyesen jártál el. :)

2013. ápr. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A mai gyufák még távolról sem láttak foszfort. Ezer és egy helyen leírták már, hogy felesleges gyufával körözgetni a kullancs körül.
2013. ápr. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszokat!


L/22

2013. ápr. 25. 22:54
 10/11 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk otthon fehér fejű gyufa van, azzal kipróbáltam a kutyán és működött. De megbántam már igazából hogy írtam bármit is...
2013. ápr. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!