Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szomszédunk állandóan...

A szomszédunk állandóan keresztbe tesz nekünk, nem túl jó a viszonyunk és sajnos ennek a macskáink látják kárát. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Vidékről költöztünk fel Budapestre kb 5 éve, jelenleg egy társasházban lakunk édesanyámmal és a húgommal, meg a nevelőapukánkkal. Igazából a nevelőapánk lakása ez, a szomszédaink viszont nem szeretnek minket, amióta mi idejöttünk. Valamiért úgy gondolják, hogy nekünk itt nincs helyünk, bunkók, nem köszönnek nekünk, ha találkozunk, amikor érettségire készültem, direkt bömböltették a zenét, hogy ne tudjak tanulni és még sorolhatnám. Direkt csinálják, mert amikor én és anyu átmentünk szólni nekik, azután csak még jobban csinálták, mert tudták, hogy tényleg bosszanthatnak vele minket. Főleg a szomszéd nő csinálja ezeket, ő nem dolgozik, a férje tartja el, és egész nap itthon van. Édesanyám szerint unatkozik, és azért piszkál minket folyton, mert túl sok a szabadideje.


A problémánk az lenne, hogy van 2 cicánk és a szomszéd ezt se nézi jó szemmel. Nem tudom, hogy azért utálja-e a macskáinkat, mert nem bír elviselni itt minket, vagy pedig úgy általában sem szereti a cicákat, de ez mindegy is.


Az egyik macskánk egy idős, 11 éves ivartalanított nőstény cica, akinek már nyugalomra és békére lenne szüksége, a másik meg egy fiatal, 2 éves ivartalanított kandúr cica, akit én hoztam haza pár hetes korában (az utcán találtam, egy parkolóban, egy kuka mellett otthagyott dobozban...)


Mindkét cica kijárós, bár inkább benti macskák, de ha jó az idő, szívesen pihennek a kertben is. A szomszéd nő viszont teljesen ki akarja sajátítani a kertet. Újabban azt csinálja, hogy ha bármelyik macska kint végzi el a dolgát a kert végében, akkor ő azt kiássa, és odaszórja nekünk a macskapiszkot a teraszunk elé. Annak ellenére is, hogy van a cicáknak alom, és általában azt használják, néha nyilván odakint is elvégzik a dolgukat, de szerintem ez gyerekes dolog, amit ez a nő művel.

Van egy nem túl magas fa hátul, ami pont a mi erkélyünk és a szomszéd nőék erkélye határán áll, és a cicáink néha felmásznak erre a fára. Sokszor így jönnek haza, hogy a fáról átmásznak az erkélyünkre és ott bekéredzkednek az ajtón... erre a nőnek a legújabb húzása az volt, hogy egy fém gallért szögeltetett fel a fára, és az összes ágát levágatta, ami a mi teraszunk felé hajlott, hogy a macskák ne tudjanak hazajönni...


Mi a fenét csináljunk vele, hogy ne a macskákon álljon bosszút azért, mert nem tud mit kezdeni magával?

Nagyon sokszor beszéltünk már vele, de az nem használt. Anyu az elején próbált vele normális lenni, de a nő állandóan flegma és bunkó, lekezelő stílusban viszonyult hozzánk, azt mondta, mi jöttünk ide, úgyhogy mi alkalmazkodjuk őhozzá, és mi itt senkik vagyunk, és neki amúgy sem kötelessége minket itt eltűrni, szóval úgy viselkedik, ahogyan akar és kész és mi ne mondjuk meg neki, hogy ő mit tegyen.

Amikor anyunak elege lett, próbált úgy tenni, mintha nem is létezne a nő, azt mondta, ne figyeljünk oda rá és akkor majd abbahagyja, de azóta kezdte el a macskáinkat piszkálni, mert tudja, hogy ők nagyon fontosak nekünk, nem csak egyszerű állatok, hanem családtagok.

Nem tudom, mit tegyünk. A húgom múltkor megpróbálta leszedni a gallért a fáról, de a nő leüvöltötte a fejét, hogy mit képzel magáról (a húgom még csak 11 éves), és hogy ne merjen hozzányúlni, mert letöri a kezét. :S


Hogy lehetne ezt a helyzetet megoldani? Féltem a cicákat, nehogy az legyen a vége, hogy a szomszéd nő megmérgezi őket... :S


Amúgy a másik szomszédnak nincs baja a cicákkal, sőt, neki van 1 kutyusa is, akivel a macskák nagyon jóban vannak, sokszor játszanak együtt, főleg a kandúr cicánk, ők imádják egymást a kutyával, és a szomszéd is sokszor beengedi magukhoz a macskákat, mert a kutyussal olyan jól kijönnek. Mindenki más szereti őket, jól nevelt, rendes macskák, nem csinálnak problémát soha, szóval nem értjük.... Egyszerűen ezzel a nővel nem tudunk kijönni sehogy sem. :S


Tanácsok???



2013. ápr. 26. 15:56
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Sajnos nekünk is hasonló szomszédunk van, bár mi családi házban élünk, de így is nagyon nehéz elviselni őt. Volt, hogy egyszer megmérgezte 2 kutyánkat, illetve 1 nagyon aranyos cicánkat.. nem értettük miért tette ezt, pedig akkoriban az unokájával is jóban volt a családunk, azóta persze már köszönni se köszönünk neki, mert ez azért így kicsit durva volt..! Azt tanácsolom, hogy tegyetek még jobban úgy, mintha nem érdekelne titeket ez/ezek a dolog/dolgok, legyetek ti is vele flegmák egy kicsit. Hátha esetleg észreveszi magát, és kicsit jobban visszavenne a hülyeségeiből, mert azért mert társasházban éltek, és mert ti költöztetek oda később, nem az a megoldás, hogy ő azért kiutál titeket! Igenis neki is alkalmazkodni kell hozzátok, meg nektek is hozzá!
2013. ápr. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen úgy sem fog változni. Sőt ha próbáltok jóban lenni vele az csak olaj a tűzre mert akkor nyeregben érzi magát. Találjatok ki valamit, amivel ti is keresztbe tudtok neki tenni, akkor szerintem rájönne hogy neki lesz rossz ha szórakozik veletek. Az meg hülyeség, hogy ő volt ott előbb és nektek kell alkalmazkodni hozzá, kinek képzeli magát..
2013. ápr. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%

Uram atyám, ilyen idióta nőt! Hánynom kell tőle, de most komolyan!

Én mindenképpen kicsesznék vele, pl. a kertet felforgatnám, a teraszára szemetet szórnék... Tudom, gyerekes viselkedés, de lényegében még az vagyok. :D Az ilyenek másból nem értenek. Jogilag nem tehetsz semmit sajnos, hát így kell megoldani, ha a szép szóból nem ért...

17L

2013. ápr. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A visszatámadást én nem javaslom, felhúzza magát és tényleg kárt tehet a macskákban. Jogilag nem tudom hogy milyen lépéseket tehetnétek, nagyjából semmit:/ Ha nem javul a helyzet én mindenképp benti cicává szoktatnám őket mert ki tudja mire képes az a nyomorult. Esetleg megmondhatjátok neki hogyha a macskáknak baja történik, tudni fogjátok hogy ő tette és akkor meg a feljelentés. Még az jutott eszembe hogy dokumentáljátok(videó,fotó) hogy a nő a teraszotok elé szórja a dolgokat stb. Jól jöhet ha netán feljelentés lenne belőle. De jobb lenne a békesség, hisz a macskákat nehéz kint megvédeni..

Olyan szánalmas emberek vannak..

2013. ápr. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat, igazából tényleg próbálunk nem tudomást venni róla, és amennyire lehet, normálisan viselkedni még ennek ellenére is, de azt már tényleg nem tudjuk eltűrni, hogy most még a macskákat is piszkálja.
2013. ápr. 26. 17:20
 6/13 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy jogilag addig tényleg nem lehetünk semmit, amíg valóban kárt nem tesz a cicákban, de azt meg semmiképpen sem szeretnék megvárni, amíg ez bekövetkezik. Máshogy meg nem lehet vele szót érteni, és az a baj, hogy persze mindent letagadna, ha megvádolnánk. Tudjuk, hogy ő tette, de úgyse ismerné be, hogy azért csinálta, hogy minket bosszantson.

Múltkor reggel, amikor mentem a suliba, egy szatyor volt a bejárati ajtónk kilincsére akasztva, benne pedig macskakaki. Ja, előtte meg egy halott madarat tett a lépcsőhöz, amit még csak nem is a mi macskáink kaptak el, mert az idős cicánk már nem vadászik (az egyik szemére már nem is lát szegényem rendesen), a kandúrunk meg akkor volt ivartalanítva, és a műtét előtti/utáni napokban kb 1 hétig ki sem engedtük a kertbe. De anyunak ezeket a dolgokat már nem is mondtam, szegény így is annyira ki van akadva, hogy ránk szállt ez a bolond szomszéd nő... :(

2013. ápr. 26. 17:26
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem hiszem el, hogy tényleg ennyire zavarják a macskák, amikor a többi szomszédunknak semmi baja nincsen velük, sőt, még be is engedik magukhoz, szívesen látják őket, mert tényleg rendes, barátságos, jól nevelt cicák, nem piszkítanak össze semmit, nem tesznek kárt semmiben. Az összes szomszéd szereti őket, a kutyusos szomszédunk néha még enni is ad nekik (meg szokta kérdezi, hogy nem baj-e, vagy utólag mondja, hogy adott egy kis husit a cicuknak, szóval nagyon rendes). Egyedül csak ez a nő nem bírja őket elviselni, de nem tudom, hogy miért. Sosem ártottak neki a cicáink. Tudom, hogy az elpusztult madarat is azért tette oda nekünk, mert azt hitte, hogy a mi macskáink ölték meg, pedig ez nem igaz. Előfordult már, hogy vadásztak, de azt rendszerint haza is hozták megmutatni (és az öreg cicánk évek óta semmi ilyesmit nem csinál, amióta megromlott a látása), madarat meg még sosem fogtak, csak gyíkokat, meg egyszer-kétszer valami egérszerű állatot. Azt a madarat egészen biztosan nem a macskák ölték meg, főleg, mert semmiféle sérülés nem volt rajta, egyszerűen csak elpusztult. De mindig mindent rá akar fogni a macskákra. Amúgy meg ez teljesen természetes viselkedés lenne a részükről, még ha vadásznának is, és ahhoz képest sokkal jobban nevelt cicák, mint az átlag. Nem tudom, hogy ez a nő miért szórakozik ezzel... :S :(
2013. ápr. 26. 17:44
 8/13 borcsi02 ***** válasza:
100%

Én a soraidat olvasva, pár dolgot tudnék tanácsolni, amik hirtelen eszembe jutottak.

1.: A nevelőapukád, mint férfi a férfival, menjen át megbeszélni ezt a nagyon gáz helyzetet a nő férjével, hidd el, bizonyos típusú idegbeteg nőkre tényleg nem hat senki és semmi, csak a hozzá legközelebb állók. Ha az apukád átmegy, már nem csak csip-csup, nők közötti balhénak fog tűnni a dolog, hanem egy határozott, kulturált fellépésnek. Nem hiszem, hogy a nő férje annyira díjazná a dolgot, hogy felesége ilyen rossz viszonyt generál a szomszédaival. Emellett nekem nagyon úgy tűnik, hogy ez a végtelenül rosszindulatú csaj veletek, mint nőkkel próbál keménykedni, amúgy meg fülét-farkát behúzná, ha egy férfi odaállna elé, és megmondaná neki a frankót, hogy mégis hol a határ!!! Ezért talán vele is elbeszélgethetne nevelőapukád, de első körben a férjét keresse, nehogy úgy jöjjön le, hogy rátámadt szegény "védtelen" nőre.

2.:egy szelídebb verzió - Tudom, hogy jó pár kört lefutottatok már vele, de mi lenne, ha tennétek még egy próbát? Pl egy tálca sütivel beállítani hozzá, mintha mit sem tudnátok a szemétkedéseiről, és még egyszer szépen megkérni, hogy vegye már figyelembe a legalapvetőbbet: "ÉLNI ÉS ÉLNI HAGYNI!"

3.: Nem tudom, milyen társasházban laktok, de minden ilyesmi helyen van közös képviselő meg gyűlések, nem? Ha a többi szomszéd ilyen jó fej, akkor jöhetne egy kis kollektív alázás, magyarul egy adandó ilyen gyűléskor, amit akár ti is kezdeményezhettek, felvetni ezt a témát, hogy ő szó szerint állatkínzó és szó szerint ZAKLAT TITEKET,mert a közösség nyomása talán fényt gyújtana a borsónyi kis agyában, hogy nem lehet szabadon alázni másokat, csak azért, mert nem tetszik valaki.

Elmondanám, hogy ha az én macskáimat bántani merészelné a szomszéd, ha csak egyszer kapnám rajta ilyen szemétségeken,amiket írtál, vagy minket merne zaklatni,csak mert szegény cica elvégzi a dolgát egy eldugott kerti részen, nem hogy csak leordítanám a fejét (pedig nem vagyok az a típus), hanem gondolkodás nélkül még a pasimat is ráereszteném, aki pitbullá változik, ha a cicáinkról van szó. Hidd el, legjobb védekezés a támadás, de nem úgy, hogy elkezdtek szemetet szórni hozzájuk (ahogy előttem tanácsolták), hanem egyenesen, határozottan megmondva neki, hogy állítsa le magát, de úgy, hogy abban ne legyen köszönet! Néha sajnos csak ez használ, vannak ilyen hülyék. Mit vesztenétek vele? Egy rossz szomszédot? Ja, hogy az már megvan?!!! Amúgy nem hiszem, hogy meg merné mérgezni őket. Ahhoz túl gyáva, csak ilyen pitiáner dolgokkal tud keménykedni.Túl sok a szabad ideje. És nyugodtan lehet terjeszteni a hírét a többi szomszédnál, hogy mekkora egy idióta!

2013. ápr. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Na sikerült leállítani a szomszédot??

Tudom,hogy 3 hónapos ez a kérdés de most láttam először és kiváncsi vagyok,hogy mi történt.

2013. júl. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hát, talán egy kicsit jobb a helyzet, bár a fém gallért azóta se tudtuk levenni a fáról, de a kandúr cicánk ügyesen megtanulta, hogyan tud átmászni rajta, és ugyanúgy hazajön a teraszunkra, mint előtte. :D

Az idős cicánk pedig azóta körbe jön, a bejárati ajtón. Egyszóval a macskáink igyekeznek alkalmazkodni a kialakult helyzethez... esküszöm, sokkal intelligensebbek, mint ez a nő.

Amúgy azóta se sokat javult a helyzet, de már legalább nem a macskákat piszkálja. 2 hete végigkarcolta a lakáskulcsával anyu autójának az oldalát, a kocsi orrától a faráig... :/

2013. okt. 7. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!