Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szomszédunk állandóan...

A szomszédunk állandóan keresztbe tesz nekünk, nem túl jó a viszonyunk és sajnos ennek a macskáink látják kárát. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Vidékről költöztünk fel Budapestre kb 5 éve, jelenleg egy társasházban lakunk édesanyámmal és a húgommal, meg a nevelőapukánkkal. Igazából a nevelőapánk lakása ez, a szomszédaink viszont nem szeretnek minket, amióta mi idejöttünk. Valamiért úgy gondolják, hogy nekünk itt nincs helyünk, bunkók, nem köszönnek nekünk, ha találkozunk, amikor érettségire készültem, direkt bömböltették a zenét, hogy ne tudjak tanulni és még sorolhatnám. Direkt csinálják, mert amikor én és anyu átmentünk szólni nekik, azután csak még jobban csinálták, mert tudták, hogy tényleg bosszanthatnak vele minket. Főleg a szomszéd nő csinálja ezeket, ő nem dolgozik, a férje tartja el, és egész nap itthon van. Édesanyám szerint unatkozik, és azért piszkál minket folyton, mert túl sok a szabadideje.


A problémánk az lenne, hogy van 2 cicánk és a szomszéd ezt se nézi jó szemmel. Nem tudom, hogy azért utálja-e a macskáinkat, mert nem bír elviselni itt minket, vagy pedig úgy általában sem szereti a cicákat, de ez mindegy is.


Az egyik macskánk egy idős, 11 éves ivartalanított nőstény cica, akinek már nyugalomra és békére lenne szüksége, a másik meg egy fiatal, 2 éves ivartalanított kandúr cica, akit én hoztam haza pár hetes korában (az utcán találtam, egy parkolóban, egy kuka mellett otthagyott dobozban...)


Mindkét cica kijárós, bár inkább benti macskák, de ha jó az idő, szívesen pihennek a kertben is. A szomszéd nő viszont teljesen ki akarja sajátítani a kertet. Újabban azt csinálja, hogy ha bármelyik macska kint végzi el a dolgát a kert végében, akkor ő azt kiássa, és odaszórja nekünk a macskapiszkot a teraszunk elé. Annak ellenére is, hogy van a cicáknak alom, és általában azt használják, néha nyilván odakint is elvégzik a dolgukat, de szerintem ez gyerekes dolog, amit ez a nő művel.

Van egy nem túl magas fa hátul, ami pont a mi erkélyünk és a szomszéd nőék erkélye határán áll, és a cicáink néha felmásznak erre a fára. Sokszor így jönnek haza, hogy a fáról átmásznak az erkélyünkre és ott bekéredzkednek az ajtón... erre a nőnek a legújabb húzása az volt, hogy egy fém gallért szögeltetett fel a fára, és az összes ágát levágatta, ami a mi teraszunk felé hajlott, hogy a macskák ne tudjanak hazajönni...


Mi a fenét csináljunk vele, hogy ne a macskákon álljon bosszút azért, mert nem tud mit kezdeni magával?

Nagyon sokszor beszéltünk már vele, de az nem használt. Anyu az elején próbált vele normális lenni, de a nő állandóan flegma és bunkó, lekezelő stílusban viszonyult hozzánk, azt mondta, mi jöttünk ide, úgyhogy mi alkalmazkodjuk őhozzá, és mi itt senkik vagyunk, és neki amúgy sem kötelessége minket itt eltűrni, szóval úgy viselkedik, ahogyan akar és kész és mi ne mondjuk meg neki, hogy ő mit tegyen.

Amikor anyunak elege lett, próbált úgy tenni, mintha nem is létezne a nő, azt mondta, ne figyeljünk oda rá és akkor majd abbahagyja, de azóta kezdte el a macskáinkat piszkálni, mert tudja, hogy ők nagyon fontosak nekünk, nem csak egyszerű állatok, hanem családtagok.

Nem tudom, mit tegyünk. A húgom múltkor megpróbálta leszedni a gallért a fáról, de a nő leüvöltötte a fejét, hogy mit képzel magáról (a húgom még csak 11 éves), és hogy ne merjen hozzányúlni, mert letöri a kezét. :S


Hogy lehetne ezt a helyzetet megoldani? Féltem a cicákat, nehogy az legyen a vége, hogy a szomszéd nő megmérgezi őket... :S


Amúgy a másik szomszédnak nincs baja a cicákkal, sőt, neki van 1 kutyusa is, akivel a macskák nagyon jóban vannak, sokszor játszanak együtt, főleg a kandúr cicánk, ők imádják egymást a kutyával, és a szomszéd is sokszor beengedi magukhoz a macskákat, mert a kutyussal olyan jól kijönnek. Mindenki más szereti őket, jól nevelt, rendes macskák, nem csinálnak problémát soha, szóval nem értjük.... Egyszerűen ezzel a nővel nem tudunk kijönni sehogy sem. :S


Tanácsok???



2013. ápr. 26. 15:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én bekopognék és bemennék hozzá ha engedi ha nem. Mondanám neki, hogy beszélnünk kell. És hogy hallgasson meg. Megkérdezném hogy mit ártottunk neki én és a családom. És hogy miért ilyen velünk. És ha megismernénk egymást biztosan jóba lehetnénk. Én egy finom itallal vagy sütíuel állítanék be. Kedvesen mosolygva és beszélve. Megbeszélném vele hogy mi a probléma. És mindent. De kedvesen. Valamit kell tenned hogy békésen beszélni tudjátok.
2013. okt. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 blade511 válasza:
76%
Nem kell foglalkozni vele,most toljatok vele ki ti csináljátok azt amit ő csinált halgassatok hangosan zenét szivasd a kutyáját a macskáidat pedig csak a kertbe engedjétek ki én tudom mert már kétszer volt ilyen idegesítő szomszédom azért mondom dörömbölj át stb.
2013. nov. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Mi lett a vége a sztorinak?
2018. aug. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!