Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehetséges, hogy nincsenek...

Lehetséges, hogy nincsenek szemei a kiscicának?

Figyelt kérdés

Szóval már kb. 4-5 hetesek a kiscicák... 4-en vannak, 3-nak kinyíltak a szemei már 1-2 hete, de a negyediknek nem akar még most se kinyílni. Viszont kis rést látni a szeménél, de hiába cseppentettünk bele szemcseppet, meg próbáltunk rásegíteni, egyszerűen nem nyílnak ki a szemei.


Ma elgondolkodtam rajta, hogy esetleg rendellenességel született és nincsenek szemei :S Ez hülyeség vagy lehetséges? Mert nagyon gyanúsan kicsik azok a rések a szeme helyén :(


Egyébként jókedvű cica, meg aktív is, bár lustább mint a többi.



2013. ápr. 26. 19:09
 1/8 anonim válasza:
100%

Ez nem lehetséges. A szem az elsők között van kifejlődés szerint (kezdetlegesen ugyan, de már akkor is látható, tehát a kis rés ezzel nem magyarázható.)

Go get him to hospital!

Vidd állatkórhazba, vagy orvoshoz!

2013. ápr. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát, valószínű az állatorvos át lesz hívva lassan, mert ez gyanús azért :/ És a kis résen nem nagyon látszik szem, azért furcsálltam.
2013. ápr. 26. 19:53
 3/8 anonim válasza:
előfordulhat hogy begennyesedet a szeme és azért nem nyilik ki jo időben ez előfordulhat
2013. ápr. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha nem gyulladt, nem beteg, szerintem rendellenesen kifejlődött szemmel is teljesen jól eléldegélhet, legalábbis mondjuk szobacicaként.
2013. ápr. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát nem gennyes a szeme, se nem csipás, semmi nincs ott már, amitől össze lenne ragadva. Eleinte csipás volt nagyon, de már letörölgettük, cseppentettünk is a szemébe, de úgy tűnik, mintha az a rés lenne nagyon kicsi... mintha a szeme nem is férne rendesen ki rajta :S


Én is attól félek, hogy rendellenesség lesz ez... De legalább akkor megtarthatom :) Pont őt akartam megtartani, de már van 5 cicánk és nem engednék... viszont ha szegény ilyen, akkor nehezebb lenne gazdit találni neki és megtarthatnám :) Olyan aranyos kis maci fejű :)

2013. ápr. 27. 17:06
 6/8 A kérdező kommentje:

Megnézte az állatorvos és azt mondta, hogy valami "harmadik szemhéjnak" nevezett hályogszerűség van a szeme előtt, azért nem látszik egyelőre. De azt mondta, hogy magától vissza kell majd húzódnia és akkor rendben lesz.


Viszont ez már 1 hete volt és még mindig nem történt semmi változás :/ Nem tudom meddig tarthat...

2013. máj. 6. 18:28
 7/8 anonim ***** válasza:
ha a 3. szemhéj látható ott betegség van amit kezelni kellene ezt az orvos is tudhatná.
2013. máj. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát pedig ilyen a nagyobb macskáknak is van, ezt már én is láttam többször. Van, hogy ha becsukják a szemüket, akkor ráhúzódik, de amikor kinyitják, akkor vissza.


Mondjuk azt én nem tudom mennyire normális ez ilyen kiscicánál, de az állatorvos nem mondott semmit róla, hogy kéne bármit is tenni vele, csak azt, hogy majd magától visszahúzódik. De másik állatorvos nincs is a közelben...

2013. máj. 7. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!