Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan neveljem/gondozzam...

Hogyan neveljem/gondozzam perzsa cicám?

Figyelt kérdés
Nemsokára megkapom életem első fajcicáját, egy perzsa cicát, de fogalmam sincs, hogy hogy kell gondozni, vagyis, hogy milyen rendszerességgel kell fésülni a szőrlt. És még annyi, hogy igaz, hogy a nagy szőr jobban hullik és az egész lakás tele lesz vele? Egyik ismerősöm mondta, hogy ezt hallotta valahol.
2009. szept. 26. 18:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is perzsám van már két éve van nálunk kölyökként vettük meg és ő is fajtatiszta törzskönyvezett. Szőrét naponta kell én igaz lusta vagyok hogy fésüljem :S de meg is szívom mert tele van az egész ház szőrrel, nem hullik jobban csak több gondozást igényel szóval havonta PERZSA MACSKA SAMPONNAL KELL fürdetni szóval megfürdeted és utána hajszárítóval szőrirány növéssel kell fésülni és úgy szárítani jah és fésülni is szőrrel visszafele kell mert akkor lesz olyan szép pufi ^^, jah igen annyi hogy kell neki venni olyan csöppet a nyakára (frontlájn kombó XD nem tudom hogy kell írni) igaz 3 hónapot mond de nem árt 1-1,5 hónaponta adni mert most hogy vagy kiengeded vagy nem a cipővel kabáttal akármivel beviszed a bolhát nálunk is így van, szóval ez kell meg bezopet tubus gyógyszer paszta izé :D szóval azt kell neki hetente 1x adni hogy a szőr ne álljon benne össze csomókba mert tudod a legkényesebbek a perzsák és naponta rengetegszer fürödnek és ezért a szőr amit lenyelnek összeáll bennük és BELE IS HALHAT! enyém is majdnem meghalt egy ping-pong labda méretű csomó volt a hasába és abba bele is halhat de ez a gyógyszer feloldotta neki és azóta meggyógyult ja és ha egy ilyen csomó van benne akkor nem tud hízni (amióta kint van belőle azóta 3 kilót felszedett 2 hónap alatt ^^) szóval ez akkor oltások ezek feltétlenek féregtelenítést orvost megmondja mikor kell. Alomtál ILLATOSÍTOTT MACSKAALOM! (legjobb a Biocat) olyan kis pálcikák meg ilyenek nem fog belecsinálni mert kényesek magukra! amikor nem kaptunk neki bio-t akkor ilyen pálcika volt 3 napig nem ment el még pisilni se.. annyira nem bírta... amikor meg megkapta a biot abba aludt el annyira örült neki <3, száraz táp legyen az elsődleges étel de kapjon konzervet is! (Mi Whiskast veszünk neki mint száraz, és Kitekat konzervet, halas ízesítésű kajákat nem eszi meg... :S XD) friss víz legyen előtte mindig, ha már szobatisztán kapod akkor az első amikor hazaviszitek hogy rakd bele az alomtáljába EGYSZER! megnézi hogy az az övé és sose megy máshova! (miénk sose ment sehova mindig oda ment) kaparófa kell neki bár kétlem hogy azt fogja használni.. XD mienk tönkre tett két ágyat XD.. és SOHA nem szabad rászólni ha valahova hány mert akkor azt fogja hinni hogy nem szabad és akkor bent tartja és 100% hogy meghal a csomóktól!!! rem most már érteni fogsz a cicához :DD
2009. szept. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*FÜRDETNI SZŐRIRÁNY NÖVÉSSEL ELLENTÉTESEN ÉS FÉSÜLVE IS ELLENTÉTESEN
2009. szept. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen a sok infót!
2009. szept. 27. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!