Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tudnék csinálni hogy ne...

Mit tudnék csinálni hogy ne csavarogjon a kandúr? Az ivartalanítás segíthet?

Figyelt kérdés
sosem volt még macskám, kutyás voltam mindig és elég idegen a gondolat hogy állandóan csavarogni fog és csak enni meg aludni járna haza. most fogok örökbe fogadni egy pici kandúrt és nem szeretnék állandóan azon aggódni hogy vajon hazajön e még. ha ivartalanítanám akkor nem menne el? kinti-benti cicus lesz tehát ha ki akar menni kimehet van jó nagy kert, de forgalmas útnál lakunk és nem akarok arra hazamenni hogy kilapítva fekszik a macskám az úton :( mit csináljak??
2013. ápr. 26. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen,az ivartalanítás megoldja ezt a problémát,nem fog csavarogni.
2013. ápr. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sztem segít. Ha valami kérdésed van,szólj nekem! :)
2013. ápr. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nem minden esetben, a macskáim ivartalanítottak voltak és mindkettő eltűnt, fiú is lány is. A lány szörnyű állapotban hazakerült, sajnos már egyik cica sincs velünk. :( Reménykedem hogy a kandúr még hazajön, de valószínűleg már nem fog. :( Nekünk mosmár csak benti cica lesz.
2013. ápr. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Valamennyire segít ezen az ivartalanítás, de attól még fog csavarogni a cica, ha ki is mehet. Sajnos a forgalmas út elég veszélyes. Én elég jó helyen lakok, de van egy út itt is, szerencsére nem túl forgalmas, de sokszor látom, hogy rohangálnak macskák keresztbe, bár nem tudom, hogy ivartalanítottak-e. Az enyém is kandúr és ivartalanított, szintén kimehet, de szerencsére még az út felé nem láttam. Előtte volt egy szintén ivartalanított kandúrom, ő viszont átfutkosott, láttam is mikor a szembelévő kerítésen kapaszkodott át, viszont soha nem volt ezzel probléma, nagyon ügyes és körültekintő volt. Nem tudom mitől függ, hogy tudnak-e vigyázni magukra vagy sem. Mindenesetre az ivartalanítás jó, utána szerintem egy ideig amíg kicsi ne engedd ki, aztán ha már nagyon vágyik ki, akkor óvatosan és veled fedezze fel a tereped. Szoktasd hozzá, hogy hallgasson a nevére. Nálunk így volt és elég jól működik, este mindig behívjuk, mindig bent alszik, sokszor napközben sem megy ki, főleg télen.
2013. ápr. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Időben végezzétek el az ivartalaníttatást, tehát amint elérte azt a kort. Ne várjátok meg, amíg ivarérett lesz, mert ha már megszokta, hogy csavarog, akkor később is megteszi.

Az ivartalanítás egyébként minden életkorban hasznos, mert ha el is csatangol, jobban tud vigyázni magára. A tüzelő macskák nem figyelnek semmire, csak az ösztöneikre, nem gondolkodnak tisztán. Láttam már olyat, hogy az út közepén szexeltek, és az autósok kerülgették őket. Úgy kellett elkergetni őket. De ha ivartalanítják, akkor nagyon vigyáznak magukra. Persze így is előfordulhat, hogy elütik, de sokkal kisebb az esélye.

2013. ápr. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
mi az hogy csak benti? szóval sosem engedem ki a házból? az egy kicsit nem kínzás nekik? mondjuk akkor biztosan nem csavarogna...
2013. ápr. 27. 11:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kínzás. Hosszabb életű lesz, védettebb a férgek, bolhák, kullancsok ellen, s ha kiskorától ezt szokja meg, nem igényli a kinti létet. Nálunk nyitva az erkélyajtó, oda is csak pár percekre megy kis szimatolni, s már jön is be aludni, játszani, enni.
2013. ápr. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!