Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet a macskamnak?

Mi baja lehet a macskamnak?

Figyelt kérdés

Ugy 9 honapos. Nalunk szuletett, mi neveltuk fel, mert az anyja ugy 3 hetes koraban elszokott itthonrol es nem jott vissza. Nagyon jatekos cica(talan kicsit tulsagosan is :D). Kb. 1 honapja elkezdtek jarni hozza a matokok. A tegnaptol kezdve sokat nyavog, hempereg a foldon es nagyon ritkan engedi, hogy hozzanyuljunk. Ha elerintjuk fuj es meg akar harapni. Igazabol regebb is kapott a kezunk utan meg kicsit karmolt, de szerintem csak azert csinalta, mert jatszani akart velunk. Anyukam azt mondja, hogy valoszinuleg megvolt az elso szeretkezese es faj neki. Szerintetek igaza lehet?

15\L



2013. ápr. 28. 16:56
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem meg tüzel. Most kellene ivartalanítani, mielőtt sok macskátok lesz.

Anyukádnak meg lehetne több esze.

2013. ápr. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt, de azert nem kellett volna azt is hozzafuzni, hogy: " Anyukadnak meg lehetne tobb esze." Szerintem sokan nem szeretnek ha rosszat mondananak az anyjukrol...
2013. ápr. 28. 17:29
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezek az ivarzás jelei. Amíg ivarzik, bent kéne tartani a lakásban, vagy legalábbis elzárni a kandúroktól, nehogy vemhes legyen. Ha lecseng az ivarzás (kb. egy hétig tart), minél hamarabb vigyétek el ivartalaníttatni. Ezzel sok betegségtől megkímélitek (méhgyulladás, -daganat, emlődaganat), és nem növelitek tovább a kóbor macska szaporulatot.
2013. ápr. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Anyukam azt mondja, hogy valoszinuleg megvolt az elso szeretkezese es faj neki."

A fájdalom csak az aktuskor jelentkezik, nem marad meg hosszú távon, nem fáj folyamatosan, úgyhogy nem hiszem, hogy emiatt viselkedik így, ezek szimplán az ivarzás "tünetei", amelyeket akkor is mutat ha még nem történt meg a párzás. Mint már korábban írtam, azt tanácsolom, hogy ezt próbáljátok meg megelőzni, és a tüzelés lecsengése után vigyétek el egy állatorvoshoz ivartalaníttatni.

2013. ápr. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Mi a jó ég az a matok? Még a gugliba is beírtam, de ő sem tudta a helyes választ, pedig ő mindent tud.
2013. máj. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Valószínű hogy most lett ivar érett,és az első kandúrozásán van túl és azért csinálja ilyenkor elvadulnak egy kicsit.De figyeljétek minden nap ha ezt folytatja akkor érdemes állatorvoshoz fordulni ne talán valami veszettség vagy mérgezés merüljön föl
2013. máj. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

# 5/6-os valaszolo tegnapelőtt 08:10

Mi legtobbszor a kandur helyett matokot mondunk. Nem tudom miert. Asszem kicsit a romanbol van atveve(romanul motan-nak mondjak).

Amugy koszi a hasznos valaszokat. Hetfotol nem csinal ilyeneket a macskank.

2013. máj. 3. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!