Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Agresszív a macskám, mit...

Agresszív a macskám, mit tegyek? Elborult tekintettel harap és karmol minden ok nélkül, mint akinek elgurult a gyógyszere.

Figyelt kérdés
1,5 hete fogadtam örökbe, úgy 6éves lehet.

2013. ápr. 29. 15:47
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Sok mindent nem tudsz vele ha már hat éves :S Szerintem majd az idő megteszi a hatását. Addig kitartás :)
2013. ápr. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mikor teszi ezt? Ha te simogatni akarod, vagy akkor is előfordul, ha nem foglalkozol vele?
2013. ápr. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kandur, nosteny, ivaros-ivartalan?

Honnan fogadtad orokbe?

Amugy, pont azert csinalja, mert elborult a gyogyszere. Fusztralt, es maskeppen nem tudja kimutatni. Abba fogja hagyni, csak turelem.

2013. ápr. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ivartalanított kandúr, menhelyről fogadtam örökbe.

Néha a simogatások csapnak át dilibe, néha azt hiszem, simogatásért jön, de támad, csakúgy.

Nagyon köszönöm a válaszaitokat!

Különösen hasznos, hogy arra nem gondoltam, neki is mekkora stressz...

2013. ápr. 29. 20:25
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Előéletéről lehet tudni valamit? Azt nem tudod, hogy a menhelyen mennyire volt emberbarát? Ha nem lehet tudni, utána tudsz kérdezni? Csak hogy egyáltalán mire számítsál, amikor lenyugszik.

Szerintem még azt lehetne csinálni, hogy megfigyelni melyik mozdulatra támad, illetve, hogy van-e előjele. Ez alapján már el lehetne indulni.

2013. ápr. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Azt mondták, utcán élt, és a menhelyen bújós, barátságos volt.

1 perce pld. azért támadt, mert turbékolva horkolt, és engem meg rázott a röhögés. Erre válaszul körömmel, foggal az ujjaim után kapott - az ölemben aludt.

2013. ápr. 30. 14:32
 7/10 anonim válasza:
100%
Az enyém is ezt csinálja, bár ő egy kutyával nőtt fel (majdnem nagyobb a macska a kutyánál). Ivartalanított nőstény, 6 éves lesz a napokban és nagyon kiszámíthatatlan. Egyszer felül az ölembe magától, ha megsimogatom dorombol elvan, 2 perc múlva meg támad... tiszta ideggörcs, pedig nem hiszem, hogy annyira stresszes lenne az élete... :)
2013. ápr. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen idegbeteg az egyik cicám (2,5 éves, ivartalanított nőstény). Pont olyan, ahogy az utolsó válaszoló írta: egyik percben dorombol és hízeleg, a következőben pedig már rúg és karmol. Egyszerűen ilyen a természete, ennek ellenére imádom és ő a titkos kedvencem.
2013. ápr. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Legyél kicsit türelmes. 1,5 hét még nem nagy idő, majd megszokja az új helyet. Én néhány éve fogadtam örökbe egy kb. 10 éves cicát. Ő is ilyen volt, én jól rákiabáltam olyankor. Utána visszavett...:D
2013. máj. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az újabb válaszokat!
2013. máj. 1. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!