Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egyik barátomnak tegnap...

Egyik barátomnak tegnap születek kis cicái és nekem már rég óta kellet macska és ö oda is adna egyet csak az a kérdés hány hetes/hónapos korában lehet elszakítani az anyától?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 29. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
5-6 hetes korig szopnak..én is pont várom,hogy már ne szopizzanak :)
2013. ápr. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kb. 7 hetes korukban lehet a kölyköket elválasztani.
2013. ápr. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
HÚ még sokat kell várnom :( köszön szépen a válaszokat !!
2013. ápr. 29. 17:31
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
7-8 hetes kornál hamarabb semmiféleképpen sem javaslom az elválasztást. Az egy dolog, hogy meddig szopnak, az meg egy másik, hogy meddig van szükségük az anyjuk és a testvéreik társaságára. A közös játék közben tanulja meg azt például még egy kismacska is, hogy mennyire erősen szabad harapnia.
2013. ápr. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Vicuska87 ***** válasza:
58%
Elválasztani, 11-12 hetes korukban kellene!
2013. ápr. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 skyton ***** válasza:
49%
Vicuskának igaza van. 12 hetes koráig várjál.
2013. ápr. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Én azért merem biztosan állítani, hogy 7 hetesen elválaszthatók a cicák, mert egyrészt több tantárgyból így tanultam (az állatorvosira járok), másrészt nagyon sok könyvet-cikket olvastam a macskák viselkedéséről, ahol szintén ezt az időpontot javasolják. A cicák kb. 7 hetes korukig szopnak, de már a 3. héttől kezdenek érdeklődni a szilárd táplálék iránt, belekóstolnak az anyukájuk eledelébe, így 7 hetes korukra már teljesen átszoktathatók a junior macskatápra. És nem csak a táplálkozás terén válnak önállóvá. Eddig az időszakig az anyjuk megtanítja őket mindenre, amire kell, játékkal gyakorolják azokat a mozgásokat, viselkedésformákat, amelyeket felnőtt cicaként alkalmazni fognak, és az anyukájuk megtanítja nekik, mikor játszanak túl durván, ilyenkor fegyelmezi őket. Egy az állatok viselkedésével foglalkozó állatorvostól tudom, hogy a kölykök anyjukról való leválása megtörténik a 7. hétig. Továbbá azért is javasolom, hogy ne várj a 12. hétig, mert a kölykök korai szocializációs időszaka a 3-10. hétig tart, ekkor a legfogékonyabbak az új dolgokra, emberekre, más állatokra, ekkor fogják legkönnyebben megszokni az új környezetét, és ebben az időszakban taníthatók meg a legtöbb dologra.

Tehát az én véleményem szerint nyugodtan hazaviheted a cicát 7 hetes korában, és ha teheted előtte is menj át hozzá minél többször, hogy ismerjen meg, és szokja az érintést, a simogatást.

2013. ápr. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is 7 hetes korukban lehet a leghamarabb elhozni a cicat az anyjatol.en megvarnam azert a nyolc hetes kort de az mas.
2013. ápr. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!