Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jogilag mit lehet tenni, ha...

Jogilag mit lehet tenni, ha egy cicában sörétet találok?

Figyelt kérdés

Még Decemberben találtam egy cicát kint az utcán, teljesen le volt amortizálva. ( macskainfluenzája volt, több nap óta nem evett ez a formáján is látszódott meg a széklete csak vízből állt.) Elvittem orvoshoz szépen összeszedte magát, és egyszer csak megjelent a gazdája, aki azzal kezdte a mondandóját, hogy el loptam a macskáját és azonnal agyam vissza. Ezzel kapcsolatban volt kiirásom már:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__4012247-lehe..

Vissza jött a cica lassan egy hónapja, szintén elhanyagolt állapotban viszont, még egy csomóval a gerince mellet gyarapodott.

A dokinak megmutattam azt mondta ne foglalkozzak vele mert csak zsír csomó, ma este láttam, hogy sebes, leszedtem és egy sörét jött ki a hátából. Had ne mondjam majdnem agyvérzést kaptam.

Azonnal lekezeltem neki, de vajon most hogyan tovább? Ti mit csinálnátok?



2013. ápr. 29. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem allatvedoknek kene szolni
2013. ápr. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Csipeztesd a saját nevedre, akkor hiába pattog a volt gazdája.
2013. ápr. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy értelmesebb állatorvos. Chip a nevedre, nem engeded ki és kész.
2013. ápr. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán tudnád bizonyítani, hogy ki lőtte meg... aztán meg én nem is hiszem, hogy olyan hűűűűde büntetést kapna (sajnos) az, aki ezt tette. Az ilyen emberekből kinézem, ha esetleg jogosan felelősségre vonják a tetteiért, hogy még tovább harcol és tovább csinálja az ocsmányabbnál ocsmányabb dolgait. Ha lehet jó messzire kerüld el az ilyeneket.

A doki is érdekes...

A cicára meg a lehető legjobban vigyázz. Mégsem lett vemhes?

2013. ápr. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De vemhes volt, egy kismacska volt benne, de sajnos elpusztult.:(
2013. ápr. 30. 09:07
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem lehet rábizonyítani senkire, bár az ilyennek szívesen levágnám a kezét.

A cicákkal kapcsolatban: váltsd le az állatorvosod és chippeltesd őket. Így mondhat bármit a retardált szomszédod, nem fog tudni semmit se csinálni, hiszen jogilag a tieid.

2013. ápr. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2013. ápr. 30. 23:02
 8/8 anonim ***** válasza:
Onnantól kezdve, hogy a chip a nevedre szól, az irányítás a te kezedben van, az állat a tiéd. A szomszéddal pedig nem foglalkoznék azon túl, hogy biztonságban tudnám tőle a macskát. Ha nagyon felbosszant, követeld tőle a költségeid megtérítését (nyilván nem fogja megtenni), de a macskát semmilyen körülmények között ne engedd a közelébe! Ha ez nem megoldható, javaslom a menhelyeket. Ott nem férhet hozzá.
2013. ápr. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!