Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit és hogyan csináljak majd...

Mit és hogyan csináljak majd a kiscicával?

Figyelt kérdés
Körülbelül egy vagy két hét múlva lesz kiscicám. Nagyon félek hogy valamit nem jól csinálok majd. Légyszíves adjatok tanácsot nekem. Például az első napok, etetés, alomra szoktatás területén :D Előre is köszi :D
2009. szept. 27. 17:57
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


..és mindenképpen ivartalanítsd ha fiú ha lány már 5-6 hónaposan;)

sok sikert;)

2009. szept. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Először is nagyon fontos, hogy meleg helyen legyen a kiscica, nehogy megfázzon. Enni puha kaját adj neki, pl. szalámit, parizert, és mindenképpen tejet is adj neki, de arra vigyázz, hogy ne legyen jéghideg a tej, de megmelegíteni azért nem kell, csak vedd ki a hűtőből vagy 5 perccel azelőtt, hogy odaadnád neki. Egy nap kétszer etetni elég, de teje mindig legyen. Almot készíts neki egy nem túl mély dobozba, homokból vagy sóderből, vagy mindketttőből, és rakd a kiscica helyére. Ő meg fogja találni, ha nem is rögtön, de pár nap múlva már megfogja találni, de lehet, hogy rögtön, ez cica függő.Az első napokban még csak úgy engedd ki az udvarra, hogy ott vagy vele, nehogy elmenjen. Aztán majd két három hét múlva már nem fog elmenni az udvarról, mert megszokja a szagát. Szerintem jó, ha a kicicának van egy olyan doga, amit megismer az első pár napba. Az én kiscicámat például egy fekete nem használt garbóba bugyolálva hoztuk haza, és utána mikor beraktuk a helyére, azt a szagot már ismerte, és nem félt. Ez szerintem elég hasznos dolog. Ha úgy látod, hogy játékos, akkor csinálj neki valami játékot, pl. kindertojásos dobozkát(amibe a játék van) felkötöd egy madzagra, és akkor már játéka is lesz. Hidd el, majd kialakul minden. Fontos, hogy sokat szeretgesd, játsz vele, és akkor minden rendben lesz. Az almot kéthetente elég cserélni. Sok sikert, egy kéthónapos cica "anyukája".
2009. szept. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk egy 3hónapos brit cicánk van! 3hete lakik velünk! Elmesélem Neked mi mit tettünk! :)

Alomtálcát nagynak találtuk, ezért egy nagyobb méretű ételtároló műanyag dobozt fogtunk be neki 1-2hónapig :) Ezt 2naponta cseréljük :) Tescoban vásárolható saját márkás almot vásároltunk neki, "testvérének" 7 éves brit cickánynak tökéletesen megfelelt!

Whiskas eledelt eszik! Junior száraztápot eszik, minden nap teletesszük neki a tálkáját, (felét eszi meg kb)és az alutasakosból kb 2evőkanálnyit eszik meg napi 3-szor! Hűtőben tárolva 2napig elég neki egy tasak,lényeg, h ne hidegen add oda! Én úgy olvastam, hogy kiscicának tilos tejet adni, csak kimondott cica tejet lehet, a laktóz tartalom miatt! Tilos neki adni tejet!

Alomra úgy tudod szoktatni, h miután evett, rárakod az alomra! Meg fogja tanulni! Ne rakd messzire!

Előfordulhat, hogy bolhás lesz! Ha ezt tapasztalod vásárolj neki Neostomosan koncentrátumot AUV. 5 ml (410Ft) fel kellett oldani 1l vízben és megfürdetni benne a kicsit! Állatgyógyszertárban lehet kapni!

Játék ügyben, véleményem szerint felesleges sokat költeni! A mi cicónk imádja a kupakokat, ecseteket főleg :), pálcákat tollal a végén!

Foglalkozz vele sokat, ha rosszat csinál, koppints az orrára!

Ha van még kérdésed írj nyugodtan priviben!

25 éves lány vagyok, két cicó gazdija, akik nálunk igazi családtagok :)

2009. szept. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Előző vok, azt elfelejtettem, h friss víz mindennap legyen neki! Ivartalanításd gondold át, ha érdekel kifejtem a véleményem e témában!
2009. szept. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szalámi, parízer és tej nem macskaeledel, legfeljebb desszert! Tejre amúgy is csak addig van szükségük, amíg szopiznak, utána már nem, és addig is csak laktózmenteset szabad adni nekik.
2009. szept. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsóval, ha azt szeretnéd, hogy a cica teljesen egészséges legyen, macskaeledellel etesd, mert a parizer meg a szalámi nem teljes értékű eledel a számára. itatni pedig alapvetően vízzel kell, nem tejjel.
2009. szept. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sok igazság van azzal kapcsolatosan, amit az 1-2. hozzászóló írt, de nem mindenben! Ha benti cica lesz, akkor azért szerintem érdemes beruházni egy alomtálcára 1000-2000 Ft, több évig jó, ha vigyázol rá tényleg nagyon sokáig... könnyen lehet tisztítani, higénikusabb. Én azt javaslom, hogy ne homokot és sódert használj, mert az irtózatosan büdös tud lenni. Érdemes kipróbálni több macskaalmot is - van olcsóbb és drágább fajta is - pénztárcádhoz mérten, hogy melyik az, ami beválik, melyiket tudod könnyen beszerezni. Én feltétlenül a csomósodót ajánlom, a tescos nem olyan - sokáig mi is azt használtuk, aztán vettem egyszer egy csomósodósat, soha többet sima alom! :) A csomósból is van olcsóbb fajta. És szerintem felejtsd el a 2 heti takarítást - főleg ha a lakásban lesz az alom... Én naponta 2x takarítom, olyan büdi tud lenni a macskapisi-kaki, pedig lánycicák! Ennivalót cicakaját adj neki, ne Whiskast, szárazat is, nedveset is, de mivel iszonyatosan kunyeravera mindig fog kérni abból, amit ti esztek, mi adunk nekik általában egy kicsit mindig. A tej nálunk csak nasi, víz mindig legyen előtte. Friss víz. ne várd meg, míg elfogy, hanem cseréld ki legalább naponta.

A játékszabályokat már az elején alakítsd ki, döntsétek el, hogy meddig mehet el a cica, és következetesen neveljétek. Fegyelmező eszköznek a vasalóspriccelőt ajánlom, én már csak felemelem, meg se nyomom, és hátrálnak :)

Sok sikert a kiscicához! Életed legjobb döntése lesz! ;)

2009. szept. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Nem a vasalóval fegyelmezek - kicsit lehet félreérthető volt, hanem egy olyan spricnivel, mint a virágpermetező (ha nem volt benne soha vegyszer az is jó!) - csak én vasaláshoz használtam.
2009. szept. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Figyeljetek már arra,hogy ne írjátok azt,hogy adjon a kiscicának tejet.Nem szabad neki tejet adni,csak laktózmenteset!

Én alom téren a Panzi márkájú almot tudom ajánlani.Speciális szilikonos,aminek a lényege,hogy a végtermék összeáll és csak egy lapáttal kell kidobni,nem ereszt szagokat!Igaz 1300 Ft,de több mint 1 hónapig elég,sőt 1,5 hónapig.És sokkal jobb szerintem mint a többi alom.Én csak ajánlani tudom.Kisállatkereskedésben megtalálod. :)

2009. okt. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Három hónapja van cicám, azóta igazi családtag lett. :)

Az én tapasztalataim:

Sima tejet nem igazán adok neki, pont azért, mert utána olvastam és a legtöbb helyen azt találtam, hogy szinte az összes cica laktózérzékeny. Tiszta vizet naponta kétszer cserélek az itató tálkájában. Etetni pedig konzervvel etetem, naponta háromszor kisebb adagok, de igazi kis kunyerálós és ha megérzi az "emberi" kaja illatát, már mászik is az ölembe, dorombol és nem nyugszik, míg nem adok neki 1-2 falatot. Az almot most kísérletezem ki, így erről nem tudok még mit írni, talán annyit, hogy az olcsó Pennyben kapható "kavicsos" alom nagyon nem vált be, a jövőben inkább költök rá többet. Egyből megtalálta az almát, nem is kellett megmutatni neki, viszont ha van már benne 1-2 csomag, nem használja. Játéknak vettünk neki egy felhúzható egeret, de egyszerű zsinórból és ujjbábból is készítettem neki egy kis apróságot. Az első és második napon nem engedtem ki a lakásból, mert elég csapzottan találtuk a házunk előtt, és nem akartam, hogy valaki vagy másik macska bántsa, de elég hamar megtanult kimászni az ablakon, mostanában pedig ahogy hűlnek az éjszakák, arra szeretném rászoktatni, hogy az ajtónál jelezzen, ha be vagy ki szeretne járkálni. Vettem neki bolhairtó nyakörvet, de attól nagyon büdös lett, így levettem róla, de nem is bolhás. Sokan nem helyeslik, de 2-3 hetente megfürdetem a cicámat, nem hisztizik miatta, bár nem is szereti. Erre azért van szükség, mert elég sokat csatangol kint, a kutyánkkal nagyon jól elvannak, csak a drága eb nagyon összenyálazza játék közben, valamint elég világos vörös a bundája és minden folt meglátszik rajta. A legaranyosabb az volt, amikor a hátsó lábánál a térd alatti részen bele volt törve a fű a szőrébe. :) Fiú cicám van, hamarosan szeretném ivartalaníttatni. A legtöbb ismerősöm gúnyolódik rajta, de a cicám mellettem alszik és tényleg családtagként bánok vele, nagyon sokat szeretgetem. Nem fogod megbánni a cicatartást, minden cicának külön egyénisége van, más bolondságokat csinálnak, máshogy simogattatják magukat stb. Sok örömöt és boldogságot a cicához. :)

2009. okt. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!