Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kiscicák hánynaposan nyitják...

A kiscicák hánynaposan nyitják ki a szemüket?

Figyelt kérdés
Nekem 1 kiscica születet az baj?És ő már 9 napos de még nem nyitotta ki a szemét!

2013. ápr. 30. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Szokatlan, ha egy anyacica csak egyet szül. Nekem idén mindkét cicusom 4-4 kismacsot produkált, s 5-7naposan nyílt ki a szemük. Mennyi idős az anyacica? Hanyadik terhessége? Kb mekkora, hány kg? Nagyon fiatal vagy épp nagyon idős, esetleg nagyon kis méretű cicák szülnek kevesebb kicsit, legalábbis én ezt tapasztaltam!
2013. ápr. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Hillen ***** válasza:
A ksicicák 2 hetes korukban nyitják ki a szemüket.Igaz,enkünk hamarabb kinyitották,de nem baj.Szerintem semmi gond sincs,ha csak 1 cica született.Ritka,de előfordul!:)
2013. ápr. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyszer nálunk is volt olyan,hogy csak 1 született,szerintem nem baj.És olyan 8-10 naposan szokott kinyílni a szemük.
2013. ápr. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Így mostmár nyugott vagyok!
2013. ápr. 30. 16:17
 5/5 anonim ***** válasza:
A 9-12. nap között nyílik ki a szemük. Ekkorra a születéskor még szorosan összenőtt szemhéjak lassan szétválnak. De a kismacskák ilyenkor még nem látnak, legalábbis csak további 2-3 nap elteltével kezdenek reagálni a fényre vagy mozgásra. A kiscica hallása pedig kb. a második héten kezd működni.
2013. ápr. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!