Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem tudom magam túl tenni...

Nem tudom magam túl tenni macskám halálán. Mit tegyek, hogy végre el tudjam fogadni a tényt?

Figyelt kérdés
Tegnap el kellett altatnunk kullancsfertőzés miatt. Nagyon szerettem, olyan volt nekem, mintha a gyerekem lett volna. Vasárnap lett rosszul, az óta sírok, de amióta elment azóta mégjobban, és nem tudok sehogy sem megnyugodni, annyira fáj és hiányzik. Csak két éves volt.
2013. ápr. 30. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az idő. Sajnos azt kell mondanom, hogy csak az tudja enyhíteni a fájdalmat. Egy háziállat halála majdnem olyan fájdalmas, mintha egy családtagod halna meg, hisz az is volt. Idővel homályosodik az emléke, nem lesz olyan fájdalmas rá gondolnod. Helyesen tettétek, hogy elaltattátok, nem szenvedett sokat. Jobb neki hidd el, és örülhet, hogy ennyire szeretted, ez nem sok macskának adatik meg. Később, ha már nem fáj annyira, vegyél egy új cicát. Tudom, ez nem ő, nem pótolhatja, de kicsit feledteti a fájdalmat, mondván, van megint valaki, akiről gondoskodnod kell. Részvétem, tudom csak egy cica, de teljesen átérzem a fájdalmad. És ne sírj! A macskád jó helyen van, gondolj erre :)
2013. ápr. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Nagyon sajnálom a cicádat,nekem már 10 éve hogy el kellett altatni a 12 éves kutyámat(rákos volt) és a mai napig sokat emlegetem.Nyugodtan sírd ki magad tényleg olyan ez mintha egy rokont elvesztesz nem segít semmi csak az idő,hagyd csak meg a gyászidőt magadnak.Aztán ha úgy érzed tényleg fogadj be egy másik cicust és szeresd,mert ők azok akik önzetlenül szeretnek minket :)Nagyon jól tetted hogy elaltattad ezzel mutattad ki igazán mennyire szereted. Sok erőt Neked!!!Neki már nem fáj semmi ez adjon erőt!!!
2013. ápr. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, milyen rossz, én is vesztettem el kisállatot. Szintén 12 éves kutya, sztinén rák. 6 éve volt, lassan már 7, mégis könnyes lesz a szemem, ha eszembe jut szegény Nérókám...

Az idő segít, tényleg. Valamint egy újabb kismacsek. Persze nem rögtön, gyászold meg a macskádat nyugodtan. 3 hónapra rá kaptam egy kiskutyust, és azonnal beleszerettem. Nevelgetni kellett, törődni vele, nagyon sokat segített.

2013. ápr. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom!Az én cicám már 17 éves,tisztában vagyok vele hogy hamarosan el kell válnunk,de úgy vagyok vele ,hogy inkább örülök annak hogy egy ilyen aranyos cicám lehetett.Szerencsére még makk egészséges.
2013. ápr. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
elhiszem hogy nagyon fáj... nekem is volt egy macskám pont a szülinapján kellett elaltatni.. (az okát nem tudom mert suliba voltam és anya csak annyit mondott hogy a Fancsa meghalt :'( ) de ha rám hallgatsz ne vegyél másik cicát mert elég szerintem ezt a cicát siratni :( nekem van még egy másik macsekom aki még él (ez a cica a Fancsa anyja) és nagyon szeretem a kis hülye lányt de nagyon nehéz lesz... (és akkor még 3 kutya is van...) sokat én se tudok mondani csak amit az előző két komentelő.. de szerintem másik cicát ne vegyél...( persze nem az én döntésem, tedd ahogy szeretnéd és jobbulást lelkileg! :) )
2013. ápr. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sajnálom a cicádat. Elhiszem, hogy nagyon rossz, nekünk is altatták el cicánkat, én is nagyon sírtam utána. Viszont gondolj arra, hogy neki így a jobb, és értékeld az a 2 évet (bármilyen kevés is), amit veled töltött.

Sajnos csak az idő fog segíteni, de a végén elmúlik a fájdalom, és csak a szépre fogsz gondolni.

2013. ápr. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lassan 1 éve halt meg a cicám veleszületett betegség miatt, 4 éves volt csak. Nekem is az altatás mellett kellett dönteni mert lebénult. Rengeteget sírtam és a mai napig néha sírok amikor eszembe jut mert nagyon odavoltam érte. Néha felidézem a legszebb pillanatainkat és boldogsággal tölt el, hogy annyi örömöt csempészett az életembe. Mielőtt meghalt, és az asztalon feküdt azt ígértem neki, hogy álmunkban találkozunk. Így is van, sokat álmodom vele és néha elhiszem, hogy ő bizony vár rám valahol és még találkozni fogunk.
2013. máj. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Nagyon nehéz most nekem, annyira hihetetlen, hogy meghalt. Nem tudok még mindig teljesen jó kedvű lenni, ahogy megnevettetnek rögtön átváltok szomorúba, mert ahogy eszembe jut szegénykém bűntudatom lesz, mert mi lett volna, ha előbb megveszem a Frontline-t, akkor lehet, hogy nem ment volna bele kullancs és még mindig élne... Mivel nem tudtunk a kullancsról, már csak akkor tudtuk, hogy baj van, amikor már alig állt a lábán, kiszáradt és ráment az idegrendszerére... Az orvosok mindent megpróbáltak, infúzióra kötötték, és mikor láttam, hogy nem jobb neki tőle, akkor már tudtam, hogy itt a vég. És az a pillanat, amikor mellette álltam az infúzió közben és én sírva a szemébe néztem, ő meg csak vissza rám (az orvosok azt mondták, hogy nem is lehet magánál, ezért nagyon megható az nekem, hogy ő valószínű tudta, hogy ott vagyok vele) megfájdul a mellkasom, annyira fáj, hogy elment...

Rajta kívül még van egy kandúr cicám és a Pici (az elhunyt cica) anyukája. Mindketten ivartalanítva vannak, ezért egyelőre nem lesz új kiscica a háznál. Pici volt az egyetlen cica, aki született, meg is voltunk lepődve, hogy csak ő jött. Ott voltam a születésénél, és én segítettem neki világra jönni, mert farral jött ki. Állandóan dédelgettem, mintha a gyerekem lett volna, és amikor hazaértem akkor jött elém és nyávogással üdvözölt. Hihetetlenül jó cica volt. Úgy gondolom, hogy enyhítené a fájdalmamat, ha készítenék róla egy tetoválást. Eddig nem értettem az emléktetkók értelmét, hogy miért érzi magát tőle jobban az ember, de mostmár minden világos.

Remélem túl tudom ezt küszöbölni, mert minden nap sírok, amióta elment... Több kedvencem volt, kutya, macska, nyuszi, papagáj, tengerimalac, egérkék, mindet nagyon szerettem, családtagok voltak. De Pici halála fáj a legjobban.

2013. máj. 2. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!