Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha Furminátorral fésülöm, nem...

Ha Furminátorral fésülöm, nem fog hülyén kinézni? Nem tűnik elő a fehér?

Figyelt kérdés
A cicám fedőszőre fekete,szürke,az aljszőrzete fehér(fekete-füst).De feketésnek néz ki,csak ha visszafelé simítjuk,látszik a fehér,meg az elhullajtott szőrök is fehérek.Azt olvastam,hogy a F. levágja a szőrt.Akkor gondolom nem válogat,és fedő-,aljszőr egyaránt megy..
2013. máj. 1. 12:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hol olvastad ezt, de a Furminator NEM vágja le a szőrt (ezt többször kiemelik a hivatalos leírásában is), hanem kiszedi az elhullott, meglazult aljszőrzetet, meg esetleg a nagyon meggyengült fedőszőrt is, de általában az marad a helyén. Vedlésnél a leghasznosabb. Én ezzel fésülöm a kutyát, macskát, még a nyulat is, rengeteg szőrt kiszed. Vedlésnél két-három hétig idétlenül áll a szőr az állaton, mert szinte egyszerre megszabadul egy csomó aljszőrzettől, de helyébe gyönyörű, egységes szőr nő vissza. Vigyázz, mert hamisítják, és ez durva lehet a szőrrel! Nekem a Classic M van meg.
2013. máj. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 maffancs válasza:
0%
Én csak a tokaji furmintot és a Terminátort ismerem, a Furminátor az ugye az, amikor a tokaji furmintot ráöntjük a Terminátorra?
2013. máj. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen a leírásban olvastam,hogy NEM vágja a szőrt,de itt több hozzászólásban olvastam,hogy de.Meg,hogy olyan,mint egy trimmelőfésű... És hogy azért kell cserélni a fejet,mert kimegy az éle.Ha nem vág,minek él? Nem kötözködök,csak szeretnék értelmes válaszokat,felhasználóktól,hogy dönteni tudjak!
2013. máj. 1. 12:21
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát akinek vág a fésűje éle, az biztos, hogy hamisítványt vett... Valóban pengeszerű, de nem éles, nem kéne kopnia sem, azért szed ki olyan sok szőrt, mert mert nagyon sűrű a fogazata, olyasmi, mint egy bolhafésű, csak acél éllel, és persze rövidebb is. A trimmelés az, mikor az érett, elhalófélben lévő fedőszőrt kitépkedik, a drótos, szálkás szőrű fajták igényelik ezt az ápolást, utána olyan, mintha rövidre lettek volna nyírva. A Furminátor viszont békén hagyja a fedőszőrt, csak a puha, meggyengült aljszőrzetet szedi ki, természetesen tövestül, nem elvágva. Illetve én a kutyámnál úgy is használom, hogy nagyvedlésnél, mikor ledobta szinte az összes aljszőrzetét és már csak idétlenül kimeredő fedőszőrök maradnak rajta, visszafelé húzogatom rajta ezt a fésűt és akkor kiszedi ezeket is, legalábbis a nagy részüket. Azért csinálom ezt, mert akkor ideiglenesen ugyan rettentő ronda lesz szegény kutyám, de két hónapon belül olyan gyönyörű, egységes bundát növeszt vissza, mintha meg lett volna előtte nyírva (csak ugye ha szépen tövestül kihullik a szőre, az a jó neki), kiállításokon is tarol (persze a jó anatómia, szép fej ugyanolyan fontos, de a gyönyörű szőr mégiscsak sokat dob egy kutyán). Cicát csak simán, a szőr növekedésével megegyező irányban szabad fésülni vele, szép lassan, és nem szabad rányomni.
2013. máj. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Meggyőztél.Veszünk. Igazából én is néztem a "nevenincset" is,mert azért lényegesen olcsóbb,és mi van ha nem válik be? Úgy kisebb a veszteség.... de miután ezt leírtad(hogy az vág)azt hiszem nem fogjuk rá sajnálni,mert szeretném ha szép sötét maradna a cicám,és nem lenne foltos. :)
2013. máj. 1. 13:20
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is azt javaslom, hogy csak az eredetit, még ha drága is. Én kipróbáltam a férjem haján (kis meggyőzés után), mivel neki nem volt "aljszőre", semmit nem fésültem ki. :)Mióta Furminatorral fésülöm a cicáimat, alig van elhullott szőr, pedig sötét szőrűek, jól látszik. Viszont nagyon sokat csökkent a "pormacska", vagyis a kis gomolyagok, amik a finom aljszőrtől állnak össze.
2013. máj. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

sziasztok!

ez kutyának is jó? (4 cm szőr)

mennyibe kerül? hol kapni?

2013. máj. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszi a tov. hozzászólásokat :)


[link]

2013. máj. 1. 19:18
 9/9 anonim ***** válasza:
Kutyának is jó, még ha rövid szőrű is, én a mudijainkat is ezzel fésülöm, meg a rex fajtájú nyuszinkat, pedig neki egészen rövid, bársonyra emlékeztető szőre van. Külföldről olcsóbban meg lehet rendelni.
2013. máj. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!