Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet az oka annak, hogy a...

Mi lehet az oka annak, hogy a macskám folyton rágni akar valamit? Több holmim tele van a fogai nyomával, pl a hangfalam sarka, könyvek, füzetek, műanyag doboz, egy régi szarvasagancs ágai. Talán kellene vennem neki valami rágókát, mint a babáknak?

Figyelt kérdés

Sajnos nem értek annyira a cicákhoz, ő az első (és várhatóan utolsó) macskám.

Idén volt egyéves (2012. áprilisban született), kandúr, ivartalanított, lakótelepi lakásban él velünk, más állatokkal nem érintkezik, utcára nem visszük ki. VAn kaparófája, amiről lógnak le kis műanyag vackok, azokat is rágogathatja... Reggel 9-kor és este 9-kor kap konzervet, vagy főtt kaját, alutasakos húst, stb., a száraz tápja pedig mindig ott van az etetőtáljában. Próbálom helyesen nevelni és étkeztetni, jutalomfalatokat is kap, és sok odafigyelést, mégsem értem a viselkedését. Mitől érezhet folyton késztetést arra, hogy rágjon? Mint egy kisbaba, akinek nőnek a fogai.

És mi lenne rá a megoldás?



2013. máj. 2. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet az, hogy unatkozik?
2013. máj. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is unatkozik. Barátomnak van egy macskája míg még csak bent volt tartva rágta a virágot, szétszedte a WC-papírt, a függönyt szétkarmolta, a kanapét, szóval rongált. Mostmár kijár, valamivel kiegyensúlyozottabb. Azt javaslom, hogy ha megoldható akkor szerezzetek mellé egy másik macskát, rossz lehet neki egyedül (oké, ott vagytok neki, de az csak nem olyan mintha egy másik macskával tudna játszani :)
2013. máj. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz: unatkozik és bosszantani akar. Enyém lelökdösi a dohányzóasztal aljából az újságokat, azt tépkedi, körömmel kaparja, hogy jól szóljon.Ha véletlenül a távirányító az asztalon marad, egy határozott rúgással lerúgja, ami a hajnali csendben elég hangos. Megoldás? Még nem jöttem rá. Pedig ő nincs is egyedül, de az nem mindig számít.
2013. máj. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Emiatt nem vállalnék be még egy cicát, mert ketten is tudnak unatkozni, csak éppen másképp.

A megelőzésre kéne gondot fordítani, bár az meg elég nehéz menet lesz. Amit lehet tegyél el előle, amire meg lehet kétoldalú ragasztót tegyél, állítólag azt nem rágják... hátha idővel leszokna róla. Meg venni neki olyanokat, amit azért rágcsálhat. Áááááááááááá... most pont a lábam rágják. :D De ő még kicsi. :)

Vagy még lehet meg kéne kérdezni egy dokit, akár telefonon, mert lehet valami hiány vagy betegség okozza, amit ki kell küszöbölni. Ehhez is sajna szerencse kell, mert vannak nagyon profi, korrekt dokik, akik lehet egyből tudják mi a teendő és sajnos van ennek pont az ellenkezője is.

2013. máj. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Igazából én sem szeretnék bevállalni még egy cicát, ez az egy is sok néha, amilyen kis szeleburdi. Nagyon macskátlan természete van, úgy is szoktuk hívni, hogy "kis hülye"... Elég ijedős, néha paranap van, és akkor minden hangtól reszket, meg ugrik, pedig sosem bántotta senki. Születésétől fogva a felügyeletem alatt él, az anyját is ismerem... Ugyanakkor odahozza hozzánk az alufólia golyóját, hogy dobjuk el, és vissza is hozza, mint egy kutya. Belakta már az egész lakást... Na szóval nem hiányzik mellé még egy macska, így is néha okoz fejtörést nekünk.

Igazából nem tudom, mennyire unatkozik, én minden nap játszom vele. Most újabban vettem neki ilyen rágórudakat, hátha attól megnyugszik.

Azért köszönöm a válaszokat.


Még ha valaki idetéved, esetleg leírhatná, hogy ő milyen almot használ a cicájának és milyen gyakran cseréli az almot?

2013. máj. 4. 10:31
 6/7 anonim ***** válasza:
Én Spar-os almot, nekem bevált, naponta cserélem mondjuk nekem 4 macska van bent :)
2013. máj. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
GIMPET Biokat's Fresh alom, most ezt próbáltam ki, igazából mindig keresem az igazit. Ennek tetszik az illata, szerintem közepesen csomósodik az állaga is elég jó viszont elég gyorsan fogy. Egy cica használja 2 wc-ben. A kakit rögtön kiszedem, mert általában akkor végzi mikor itthon vagyok a pisiket nem szedem ki, mert akkor hetente elmenne 5 kg. Így is kb. 3-4 naponta ki kell cserélni teljesen.
2013. máj. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!