Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ennyi a troll, vagy tényleg...

Ennyi a troll, vagy tényleg ilyen aggasztóan nemtörődömök az emberek?

Figyelt kérdés

Pár hete el kezdtem újra nézegetni az oldalt, macskás kérdés kapcsán, és ledöbbentem, hogy mennyi "megelletamacskámmittegyek" kérdés van itt.

Még a elhagyatott tanyán élő, idős ismerősöm is kihívta magához az állatorvost, ivartalanítás miatt, mert belátta, hogy így könnyebb. De ide úgy tűnik, olyanok irkálnak, akiknek "buli" egy-egy új alom, jaj cuki,cuki, utána szétosztogatják, ismeretleneknek, vagy ismerősnek, ahol szintén fogyóeszköz a macska, és jöhet az újabb menet.


Rengeteg kitett kismacskát, tetemet, sőt széjjelkínzott tetemet látok, amikor biciklizek. Barátnőm állatmenhelyen dolgozik, azt mondja, ilyenkor teli vannak kismacskákkal, sok a megnyomorított állat is.


Vagy a másik szempont:

[link]


Tényleg megéri ez nekik?


2013. máj. 2. 11:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Első válasz alapján még azt is el tudom képzelni, hogy ennyi a troll. A helyesírásuk alapján meg azt, hogy agyatlanul vegetáló ösztönlényekről van szó.
2013. máj. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nagyon sok felelőtlen, nemtörődöm ember van.

Addig amíg csak az ő cicája, kedvence van ott körülötte, addig kényezteti, stb. stb. Persze azt megakadályozni nem tudja hogy a cica "ne élje a saját életét", és nem is foglalkozik vele addig, amíg hirtelen sokan nem lesznek.

És sajnos nagyon sok gazdi akkor is csak azon iparkodik, hogy a "többlet" ne legyen nála, és jövőre kezdődik előlről az egész.

Ez van sajnos, nehéz az embereket rászoktatni, hogy hathatós módon vegyék elejét a "nemkívánatos terhességnek"

2013. máj. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Persze, valaki poénnak veszi ezt is, meg úgy általában nem él "tudatosan", csak legyint egyet és elvan. Az ilyen felfogás miatt lesz lassan a környezetünkből pöcegödör.

2013. máj. 2. 11:31
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Falun tényleg így megy, nem csak macska, kutya tekintetében is.

Apám például pont így áll hozzájuk, kiskoromban emlékszem, hogy lapáttal csapta agyon a kicsi cicákat. (Mielőtt nekem támadnátok: egyrészt kicsi voltam, másrészt akkor tudtam meg, mire már megtörtént) Szerinte macskából úgyis van elég, hadd szaporodjon.

Anyósomék meg a német juhászukhoz állnak így. Kellett a kutya, aztán rövid láncon van, évente ellik, mikor felvetettem, hogy talán ivartalanítani kellene, azt mondták, hát kinek van arra pénze? Mert az a tizenezer sok az egyszeri alkalomért, de bezzeg évi egy alom kiskutyát legalább 2 hónapos korukig etetni, majd ha nincs gazdijelölt, még tovább, az persze ingyen van?

2013. máj. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen,ennyire trollok.A munkatársamnak a diplomás,szülei(anyja tanárnő,apja költő-újságíró)nem engedik a fiuknak ivartalaníttatni a macskáikat.Az az indokuk,hogy a macskákat nem kell az élvezetektől megfosztani.A kollégámat már rábeszéltem az ivartalanításra,de mivel a szüleivel él,nekik is van beleszólásuk.Most is olyan büszkék,született egy kiscica,olyan cuki!Nekem egy kan és egy nőstény cicám van.8 évesek,még fél éves korukban lettek ivartalanítva,belegondolni sem merek mennyi macskánk lenne már azóta ivartalanítás nélkül.
2013. máj. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 ArchLord válasza:
100%
Ez a kutyákra is épp úgy érvényes. A mi kutyánk is egy, a kertszomszédunkban született kuty. Felpuffadt, férges hassal feküdt egy bokorban :S Kb 1 hónapos korában vettük magunkhoz, most két éves és jól van :) Mondjuk neki szerencséje volt, nem úgy mint annak a sok szerencsétlennek, akik a mai napig is kóborolnak. Ivartalanítani kellene őket, de drága (relatív értelemben mondom), mert ugye az altatásuk sem olcsó. Sajnos sokat elaltatnak ("jobb" esetben), vagy agyonütnek, elgázolnak :S
2013. máj. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 7 cicám van,abból van 1 öreg macska ami már lassan 10 éves(kandúr),és van még egy öreg macska ami 4 éves (lány),a maradék cica az öreg lány cicám leszármazottjai(fia,lánya,unokák.. :)) azért van ennyi cicám mert szeretem őket,de nálam is volt elajándékozás,mert nehéz volt összeszedni a pénzt az ivartalanításra,de a utolsó kiscicabandánál utánanéztem neten,és csodák csodájára vannak akciók amik erre a célra szolgálnak,hogy akinek kevés pénze van elvihesse ivartalanítani a cicát,így meggátolva a kiscicák kidobálását illetve meggyilkolását..Én azt hiszem szerencsésnek mondhatom magam,mert közeli ismerőseim fogadták be a "fölösleges" kiscicákat,amik mára már szép nagyok,,a lány cicáimat meg ivartalanítottam és azóta nem kell szívszorító búcsúzást venni a kicsiktől.A lényeg,hogy sokan nem néznek utána az ivartalanításoknak,hanem hagyják a macskát elleni,PEDIG VANNAK KEDVEZMÉNYEK!!!,érdemes utána néznie annak akinek ilyen problémája van!!
2013. máj. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

# 5


Ilyen emlékem nekem is van, szomszédnéni élve elásta a kiscicákat, nyávogtak a föld alól...

2013. máj. 2. 11:36
 9/10 anonim ***** válasza:

Hozzánk be szokták dobni a kismacskákat, hogy a kutyáim kapják el őket. Minden évben megtörténik. Volt, hogy sikerült megmentenem őket, aztán elajándékoztam, de volt hogy sajnos későn vettem észre a cicákat.

Nagyon sok beteg "állat" él köztünk sajnos. Őket dobnám be a kuvaszok közé, egyből máshogy viselkednének utána.

2013. máj. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nemrég én is tettem fel hasonló kérdést. Aggasztó, hogy mi folyik ebben az országban, el is hiszem, hogy ennyi a felelőtlen ember. Meg kell nézni a menhelyeket, mennyi kutya, macska van bent, pont az ilyenek miatt, de olvasom, hogy ezt jól tudod, barátnőd menhelyen dolgozik. Nem akarnak egy fillért sem az állatra költeni, mert őket nem érdekli. Ilyen egyszerű. Önző, felelőtlen, érzéketlen emberek, ha egyáltalán embernek lehet az ilyet nevezni. Szégyellem, hogy ehhez a fajhoz tartozok, az állatok különbek.
2013. máj. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!