Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Reggeli ajtókaparás, nyivákolá...

Reggeli ajtókaparás, nyivákolás ellen mit lehet tenni cicáknál?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2 db 10 hónapos cicánk van. Eddig is rajtuk volt a dili reggelente, de az utóbbi időkben egyre csak súlyosbodik. Reggel 6-kor van etetés pontban, előtte sosem kaptam még kaját, mostanában mégis rendszeresen néha már 5-kor is kaparnak az ajtón, nyüszítenek előtte. Ha megetetjük őket, utána ezt folytatják hétvégén akár 10-ig is, amíg fel nem kelünk, fél óránként mindig nekiállnak.


Nagyon zavaró, lehetetlen tőle aludni. Ha kinyitjuk az ajtót, akkor őrülten száguldoznak körbe a szobában, levernek mindent, a fejünkre ugranak, úgy szintén nem lehet aludni.


Ha kinyitjuk az ajtót, és a fejükre suhintunk akkor elszaladnak, de ugye fél óra múlva jönnek vissza és újrakezdik. Ráadásul már megtanulták, hogy nem jöhetnek be ha kaparnak, szóval csak kaparnak, nyüszítenek, de ha hallják hogy nyílik az ajtó, elszaladnak...


Távoltartó spray, citrom és társai sem hatnak...


Nagyon örülnék valami jótanácsnak, hogy mit lehetne kezdeni, mert így hullafáradtak vagyunk minden nap :(


2013. máj. 2. 12:02
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
* kaptak
2013. máj. 2. 12:02
 2/12 anonim ***** válasza:
Kikiabálsz, hogy: "SICC"
2013. máj. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, hogy virágspriccelővel "lelövöd" őket. Enyém egyik "áriázott" hajnalonta, mert a másik még aludt a szekrény mélyén és unatkozott.Ráadásul mérgében rámugrott a padlóról, bele a gyomromba, ami az 5 kg-s macskánál elég kellemetlen volt. Néhányszor lespricceltem, most már elég megrázni a spriccelőt, hallja a víz kotyogását és eltűnik ő is aludni :)
2013. máj. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Vicuska87 ***** válasza:
65%
Mivel a macska ott akar lenni ahol te, ezért kapar! Nekem nem érné meg hogy szét kaparják az ajtót, én inkább beengedném őket! Vagyis hát minálunk mindenhova szabad a bejárás! Pakolj mindent elérhetetlen magasságba, és akkor nem vernek le semmit! Ilyen a cicás élet!
2013. máj. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Mint írtam, a beengedés nem megoldás. Hiába rakok mindent olyan magasba, hogy nem érik el, a macska randalírozik éjjel. Ez ellen nem lehet mit tenni, éjszakai állat, játszanak egymással, futkároznak. Ha beengedem őket csak azt érem el vele, hogy a fejünkön ugrálnak, már próbáltuk. Ha zárva az ajtó, akkor legalább a reggeli szerenádig tudunk aludni, de nyitva, akkor éjjel garantált a 4x-i ébresztés. Arról nem is beszélve, hogy felnőtt macska kényelmesen felugrik másfél méteres magasságba is, a tv-t pl. hova rakjam, a plafonra?


Sajnos a spriccelős megoldás, jó ötlet, de sajnos szintén nem működőképes, ezek kifejezetten szeretik a vizet...Volt, hogy a párom 2 deci vizet a nyakukba borított, mert megint leloptak valami kaját, de ezek csak állnak és elkezdik nyalogatni a mancsukat, nem futnak el tőle. Az egyik még a kádba is belemászik, akkor is, ha víz van benne...:D


Szívesen várok további tanácsokat...biztos van valami megoldás erre!

2013. máj. 2. 13:47
 6/12 anonim ***** válasza:
Sajnos ha bent tartod a macskát annak ez az átka. A macska nem tudja levezetni az energiáit és a lakásban tombol, tör zúz. Amíg lakásban laktak nálunk is ez volt a gond, de amint kertesbe költöztünk és kijárósak lettek megoldódott a probléma. Csak aludni meg enni járnak be, tombolni kint szoktak.
2013. máj. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Vicuska87 ***** válasza:
61%
Játszani kell a cicákkal, lefekvés előtt! Garantáltan aludni fognak! A mi cicáink, mindig alszanak éjszaka, de ha épp nem, akkor sem randalíroznak, csak járőröznek a lakásban! Nem tudom mióta vannak nálatok a cicák, de majd alkalmazkodni fognak a ti bioritmusotokhoz!
2013. máj. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

8 hónapja vannak nálunk, 2 hónaposan hoztuk el őket.


Egyébként általában nincsenek játszós kedvükben mikor aludni megyünk (10-11), olyankor ők is inkább rajtunk fetrengenek esti filmezéskor, vagy a kosárban döglődnek. Lefekvés előtt mindig megdögönyözzük őket, olyankor nincs is probléma. VIszont pl. volt már, hogy egyedül aludtam a nappaliban több napig, mert a párom munka miatt odavolt, vagy fordítva, mindkettőnknél az volt, hogy a macskák egész éjjel randalíroztak. Hiába játszunk velük napközben, 7-8 órát nem akarnak egyfolytában aludni, valószínűleg nehéz is lenne egy macskának. Nappal is pár órát futkosnak, pár órát alszanak váltásban.


Szerintem nem a lefárasztással van a baj, hiszen ketten vannak, csépelik egymást, rohangálnak, birkóznak, levezetik az energiáikat. Szándékosan nem rombolnak, néha törik 1-1 cserép ha valamelyik nekifut, de ennyi :)


Nem tudom, hogy mi lesz, mert elég kimerítő 6-kor is kelni, nemhogy 5-kor a szerenád miatt :( Amíg kicsik voltak nem volt ilyen vészes, de egyre hangosabb/erőteljesebb a dolog.


Azért az este való játékot majd megpróbálom, hátha segít! Csak ilyenkor nehéz őket felkelteni, általában inkább csak a hátukon gurulnának és dorombolnának :)))

2013. máj. 2. 22:33
 9/12 A kérdező kommentje:
Légyszi ne pontozzátok le egymást! A sicces válaszadót leszámítva csak hasznos és jóindulatú válaszokat kaptam, köszönöm! Én mindenkinek nyomtam a zöldet.
2013. máj. 2. 22:34
 10/12 anonim ***** válasza:

Enyém is ezt csinálta, 1 éves kandúr cicám van. Este és reggel 7-kor volt kajaidő, és már 6-kor elkezdett kaparni meg nyivákolni az ajtóm előtt. (Lakótelepi lakás nálunk is.)

Igazából észrevettem, hogy az első reggeli mozdulatra "ugrik", vagyis amint észreveszi, hogy már nem alszol, rögtön azt hiszi, ébren is vagy. Amikor benn alszik nálam, figyel engem, hogy mikor mozdul meg a szemem, és azon nyomban kikéredzkedik. Akkor kinyitom neki az ajtót, kimegy, és én még vissza tudok aludni 1-2 órára.

Aztán erről a reggeli 7- és esti 7-órás etetésről szépen lassan átszoktunk a 9 órára. Először csak negyed órával később adtam kaját, aztán fél órával... Pár hét alatt fokozatosan 9 óra lett belőle. És már nem is miákol 9 előtt, hogy éhes. Sőt, néha még 9-kor sem. És mivel én 9-kor kelek minden nap, tökéletesen összehangoltuk a ritmusunkat.


Javaslom neked is ezt, próbáld meg kicsit tolni az etetést, este pedig fáraszd le jól. Ha szunyókál, akkor is simogasd, játssz vele. Én macskám "játékideje" du. 5-kor és este 8-kor van.

2013. máj. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!