Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől köhög/öklendezik a cicám?

Mitől köhög/öklendezik a cicám?

Figyelt kérdés
Pár napja vettem észre, hogy elkezdett köhögni, majd utána öklendezni is, sőt 2x is kihányta a száraz eledelt. Mióta ez előjött elment az étvágya is, konzervet nem eszik, csak szárazat, de ha olyan kedve van ugyanúgy játékos, viszont elég sokat alszik is (napközben is). Mit adhatok neki amivel jobban lesz? És mitől történhetett vele ez? Valamiféle vírus, vagy elkapta más macskától? Esetleg az közrejátszhatott, hogy 2 kullancsot kiszedtem belőle a napokban?
2013. máj. 2. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet macskanátha, ami nevével ellentétben vírusfertőzés. Csak orvosi segítséggel gyógyítható, antibiotikum kell, anélkül kínok között pusztul el.
2013. máj. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És nincs valami amit recept és vizsgálat nélkül adhatok neki?
2013. máj. 2. 17:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs. Te nem vagy orvos, nem tudod megállapítani mi a baja és meggyógyítani. Ha számít neked egy kicsit is az élete akkor veszed a fáradtságot és elviszed orvoshoz. Oltva, féregtelenítve, ivartalanítva van? Védekezel az élősködők ellen? (gondolom nem ha tele van kullanccsal....) Ha ezekre nem a válasz akkor jó eséllyel kaphatott el valamilyen betegséget.
2013. máj. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, gondoltam valaki "okos" tud majd segíteni, de hamar viszem orvoshoz. Köszi a válaszokat!
2013. máj. 3. 00:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!