Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljakVan egy kis...

Mit csináljakVan egy kis cicám egy éve élünk együtt panel házba. Tehát benti cica. Most egy hónap múlva el költözünk kertes házba. Mit csináljak? Tartsam bent és ne engedjem ki vagy engedjem ki? Az a baj h nagyon félős féltem h baja esik.

Figyelt kérdés
2013. máj. 2. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Tarts csak bent.
2013. máj. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Bent kell tartani és amikor már teljesen megszokta az új környezetét, akkor lehet lassan kifelé szoktatni. Akár vékony pórázzal először. Mindig legyél majd kint vele. Kb. 2 -3 hónap alatt ki tud szokni. Fontos, hogy ivartalanított legyen.
2013. máj. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Hurrá, végre valaki aki felszabadít egy macskát! :D


Igen, ki lehet engedni, de persze fokozatosan, csak kis időkre közben legyél vele. Hagyd hogy szabadon szaglásszon, nézelődjön! Valószínűleg zavarban lesz, és hamar vissza akar majd menni a házba. :)


A mi macskánkat is végre ivartalanítottuk, és most ismerkedik a kerttel és még eléggé zavarban van, pedig ezelőtt mindig az ablakot bámulta.

2013. máj. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szépen fokozatosan szoktasd majd a kinti léthez.

De vegyük elölről.

(Két cicánk van, 6 év "lakáslét" után költöztünk kertes házba, addig sorház 2 emeleti lakásában éltek.)

A költözés elképzelhető hogy meg fogja viselni. A mieink kb. 1 hétig csak enni-inni jöttek ki az ágy alól..

Amikor már megszokta a házat, tehát biztonságosan, kényelmesen közlekedik benne, látod rajta hogy már az "otthonává" vált, jöhet a kert.

Próbálhatod pórázzal, anno én is így tettem. Kimentünk a két cicával, pórázon, hámmal. Csakhogy jött egy hangosabb autó, Ők meg menekültek volna be a házba. A párom közelebb volt a bejárathoz, Nekik sikerült. A nálam lévő cica felugrott rám ijedtében , lepisilt, és össze-vissza karmolt. Soha többet póráz és hám. Szépen kinyitottuk a ajtót, ők "kióvatoskodtak", körülszaglásztak visszamentek. Napról napra bátrabban, jobban eltávolodva a háztól.

Ma már jönnek-mennek gond nélkül. A benti macskavécét is meg tudtuk szüntetni, mindent kint végeznek.

Felszereltünk macskaajtót is, mert kissé megterhelő volt éjszakánként óránként nyitogatni az ajtót.

Semmi gond nem lesz, hidd el, sokkal jobban fogja érezni magát!

2013. máj. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
szerintem is fokozatosan ki kell engedni...játsz vele a szabadban...csak azt ne engedd,hogy elmenyen a háztól
2014. aug. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!