Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen száraztáp van ivartalan...

Milyen száraztáp van ivartalanított kandúroknak, amik nem okoznak húgykövet és annyit ehet belőle, amennyit akar?

Figyelt kérdés

Doki a Royal Canint javasolta, vettem is, de csak meghatározott mennyiséget ehet belőle egy nap. Meg van veszve érte, nedvestáp már nem is érdekli annyira. Viszont jön a nyár, nedvestápot nem hagyhatok elöl neki, így kellene száraztáp, ami nem okoz húgykövet, és annyit ehet belőle, amennyit akar.

Szobacica.



2013. máj. 3. 10:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Olcsóbb kategóriában van a Purina száraztápja "Sterilized" vagy "Urinary", vagy a Perfect Fit "sterilized" vagy "In home". Ezek középkategóriásak.

Ha bemész a Fressnapf áruházba, minden árkategóriában válogathatsz speciális tápok közül.

2013. máj. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én soha nem néztem, hogy mennyit adhatok nekik. Mindig annyit amennyit megesznek. A száraz táp állandóan előttük van és a nedveset meg frissen esznek, szintén annyit amennyit kérnek, plusz husit is. Nekem még soha nem voltak dagadt cicáim (3-an ettek/esznek így), ivartalanított kandúrok, nem kifejezetten (ivartalanítottaknak való) ilyen táppal etetek, de húgyútilag is rendben vannak. Szerintem próbáld ki, hogy annyit adsz neki, amennyit szeretne és mondjuk ha 2-3 hét után elkezd hízni, akkor lehet neki tényleg adagolni kell, mert magától nem tudja mennyi elég neki. Szerintem a húgykövesség részben genetikai is, de inkább ezt nem állítom biztosra.

Azt is olvastam itt, hogy a prémium tápok is jók erre, ha nem is írják rá kifejezettem, hogy nekik készült, abból állítólag kevesebbet esznek. Én is rendeltem, de nálunk sajna nem akar fogyni... így valóban kevesebbet esznek belőle. :D

2013. máj. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Maxitabi ***** válasza:

Nagyon sokak véleménye szerint a száraztáp egyáltalán nem alkalmas a cicák számára,mivel nem tudnak elegendő mennyiségű vizet inni hozzá,nem tudnak annyi nedvességet magukhoz venni, mint kellene. (Ráadásul elterjedt tévhit az is, hogy a fogaiknak jót tesz - éppen ellenkezőleg: a morzsák a fogakra és közéjük ragadnak és lerakódnak..)

A húgykövesség ugyan nagyrészt öröklött/hajlam dolga,természetesen figyelni kell..de nem kell teljesen túldramatizálni szerintem.

Az RC-t én túldrágítottnak tartom, és ahogy előttem írták a jó minőségű -gabonát nem, de sok húst tartalmazó tápok segítenek ebben. Feltétlenül adj továbbra is nedves tápot,vagy húst!

Azt gyanítom, hogy az RC-ben van vmi függőséget okozó szer, mert az enyémek is nagyon buknak rá-de csak jutifalinak kapnak nagy ritkán..

Tehát, nagyon jó száraztápok pl: orijen,acana,applaws, taste of the wild,feline caviar,grau, porta 21..

Az én kandúrom 3 éve lett ivartalanítva és semmi gond, nincs elhízva, orijen és acana száraztáp mellé kap nedvestápot és néha húst is.

2013. máj. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!