Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 1.5-2 hetes cicának mit lehet...

Anonimus2000 kérdése:

1.5-2 hetes cicának mit lehet adni, ha a mamacica nem tudja (akarja, vagy a pici nem tud) Szoptatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nos, nem tudom, ki fogja látni....de nekem nagyon gyorsan, és minél hamarabb kéne segítség. Röviden a történet:

Költöztünk és az előző lakó itt hagyott egy lány macskát. Terhes lett, ahogy kell lettek kiscicák. 6 volt 4 maradt. Na, most van 1 kis picurink, aki eddig rendesen fejlődött, de most eléggé le van maradva. Van, amelyik már a szemét is kinyitotta, ő még fel sem bír állni a lábára (mert gyenge). És szopni se tud, mert a többiek eltolják. Én meg nem vagyok hajlandó elnézni, ahogyan ilyen védtelen. semmiféle tejet nem lehet adni neki, se hígítva, semmiféle formában, mert hasmenés---> kiszáradás ---> meghal. Mit tudnék vele csinálni? Mit lehet neki adni és mit nem? Olyan 1.5-2 hetesek lehetnek. Köszönöm szépen a válaszokat előre is.:)



2013. máj. 3. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Amennyire tudom, feles tejen kívül mást nem lehet nekik adni, de a helyedben felhívnék egy állatorvost. Ha az anyja is arrébb viszi és nem hagyja, hogy a többiekkel legyen, akkor hagyd, mert a cicák ezt ösztönből tudják, nálunk is volt ilyen.
2013. máj. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elvileg minden szakkönyv írja, hogy a cicák nemtudnak emészteni tejet. Attol félek hogy belepusztul, azt viszont nembírnám elviselni, ha én ölném meg a teszteléseimmel. Nem rakja félre, csak gyöngébb mint a többi, és nem bír harcolni a ciciért. Hogyan tudnánk neki segíteni ? Mert a többiek elnyomják. mű cicit hogyan tudnék, és mivel csinálni neki ?:))
2013. máj. 3. 21:11
 3/8 anonim ***** válasza:
Vegyél neki tápszert, abban megvannak a szükséges tápanyagok a kiscica felneveléséhez. Ezt por formában lehet megvenni, és csak fel kell oldani vízben, felmelegíteni megfelelő hőmérsékletűre, és cumisüvegből naponta többször (legalább 5-6-szor), de kis adagokban megitatni. Lehet próbálkozni otthon is tej alapú tápszer kikeverésével, de ehhez elég sok minden kéne, és macerásabb, sokkal egyszerűbb a tápszer.
2013. máj. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Vicuska87 ***** válasza:
100%
Cicatápszert kell venni, azzal etetni,majd az etetés után langyos nedves ruhával finoman simogatni a pociját, hogy beinduljon az emésztés és az ürítés. Melegen tartsd őt! Hidd el képes vagy felnevelni őket!
2013. máj. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az előttem szólók már elmondták a tápszert, csak annyit fűznék hozzá, hogy ha a cumisüveg nagynak minősülnek, lévén, hogy még csak 2 hetes, érdemes fecskendőt használni, s azzal a szájába adagolni a táplálékot.
2013. máj. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeket, jólvagyunk, megmaradunk!:)) Ha nemvagytok elpusztul....Nagyon köszönjük!:))
2013. máj. 5. 22:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Most hogy van a kicsike?
2013. máj. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megvagyunk kis szépikék lettünk :))
2013. szept. 27. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!