Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi történt a cicámmal?

Mi történt a cicámmal?

Figyelt kérdés
Kb 2 éves kandurommal nem tudom mi történt!Nem akar mostmár bent maradni a lakásban,pedig eddig csak benti cica volt.Pedig idöben lett ivartalanitva is.Most pedig kb 2 napja elviselhetetlen a viselkedése.Állandoan az alomra jár pisilni,borzalmas a viselkedése,mindig az ajto -ablak elött nyávog hogy menne ki.Hajnalba már felnyarvogja a házat zörgeti a rollokat és megtámadja a gyerekeket.Nem tudom mi tévö legyek?Engedjem ki?Nagyon félek attol is hogy kint elveszik de ez már kibirhatatlan amit csinál.

2013. máj. 4. 07:56
 1/7 Vicuska87 ***** válasza:
Sokat kellene vele törődni, játszani, simogatni! Miért baj ha az alomra jár pisilni! Nincs semmi gond, csak túl teng benne az energia!
2013. máj. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Az állatok alap tulajdonságuk, hogy szeretik a természetet tehát a viselkedése normális, de én a helyedben nem engedném ki nem azért, mert elveszik hanem azért mert ha benti cica volt akkor nem biztos hogy elég fürge és egy auto elütheti
2013. máj. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
soha nem értettem azokat, aki kizárólag lakásban tartanak macskát. és nem azért mert budos, szétszed dolgokat, osszepisil mindent, hanem mert egy cicának a természetben kell kint lennie, és nem lehet bezárva.
2013. máj. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is szoba cicát akartam, de sajna nem jött össze, szintén ivartalanított kandúr. Ha jó környéken laksz akkor megpróbálhatod megmutatni neki a külvilágot. Eleinte legyél mellette és kis időkre vidd ki. Nálunk legalábbis így volt, szerintem 8-9 hónaposan kezdtük el, mert ő is megvolt őrülve, hogy kiakar menni most lesz nyáron 2 éves. Aztán idővel már egyedül járt kelt megismerte a környéket és ügyesen alkalmazkodott. Ha hívjuk mindig jön, este kizárólag bent alszik, de most ilyen időben már hajnali fél 4, 4 körül kikéretszkedik. Elveszni szerintem nem fog, mert nagyon jó a tájékozódási képességük, csak a többi veszély, ami esetleg rázós amiatt lehet aggódni (kutyák, agresszív szomszéd kandúrok, autók, mérgezős szomszédok). Én szerencsére jó környéken lakom a szomszédok is normálisak, de amiket itt olvastam...
2013. máj. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A mi cicánk már kis kora ota bent van a házban és sajnos ha kiengedem akkor még az auto zugástol is megijed.Fél perzsa cicárol van szo ami nagyon szép állat és sajnos nem attol félek hogy elveszik hanem hogy ellopják,mivel ha kiengedem rögtön az utcára szökik.A másik dolog meg,hogy mivel kisgyerekek mellett van nem szeretném ha más kinti macskáktol összeszedne valamit!
2013. máj. 4. 22:59
 6/7 A kérdező kommentje:
Ma voltunk az állatorvosnál és kiderült hogy hugycsö gyulladása van.Az orvos felirta neki az UROCID PASZTÁT.Van valakinek erröl valami tapasztalata?Használ ez a gyogyszer?
2013. máj. 4. 23:01
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem sziámim van, aki lassan 2 éves, a kék szemei miatt azt mondják lopásra ösztönöz, de lekopogom... Itt rohangálnak a perzsák is jó környéken lakom, hála égnek. :)

Megértem, hogy a gyerekek miatt sem akarnád kiengedni azt meg pláne, ha ő rögtön az út felé rohan.

Legalább meglett a viselkedésének az oka, mondjuk a sokszori alom használat meg az agresszivitás gyanús lehetett volna nekünk is... ennyire nem vagyunk szakértők.

Nekem nincs tapasztalatom, bocs a bekotyogást.

2013. máj. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!