Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szakadt már bele kullancs a...

Szakadt már bele kullancs a macskátokba?

Figyelt kérdés

Nagyon megvagyok ijedve, mert pont a napokban olvastam itt, hogy valakinek el kellett altatni a cicáját emiatt, mármint Lyme-kór miatt.

Ma este láttam a cicámon a nyakörv tövében, hogy van benne egy kullancs. Nagyon béna voltam és beleszakítottam. Azonnal rohantam az orvoshoz, most értem vissza, gondoltam ad valami szurit, nehogy legyen valami baj ha véletlenül volt valami a kullanccsal, mert tuti belement a tartalma a cicámba. Erre a nő meg sem akarta nézni, ki sem szedte a beleszakadt kullancsot és annyit mondott, hogy ez macskáknál nem olyan nagy baj, jobb is, hogy "kiszedtem". Én meg kötöttem az ebet a karóhoz, de olyan ideges voltam, hogy a macsekom nevét nem tudtam kinyögni, szóval baromi értelmesnek nézhetett, de ennek ellenére sem tett semmit. Ez normális? Nektek volt már ilyen? Tényleg igaz, hogy nekik nem lesz bajuk? Azt mondta van ellene oltás, de megoszlanak a vélemények, hogy hatásos-e. A nyakörvek is változó megbízhatóságúak. Én azért vettem egy újat, ami remélem tényleg olyan jó, mint ahogy mondta, de hát ez már csak megelőzés, remélem hatásos. Nektek volt már ilyen? Lett baja a cicának? Most azért utánaolvasok, de köszönöm, ha kapok válaszokat.


2013. máj. 4. 22:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Macskában a Lyme-kór viszonylag ritkán fordul elő. De azért nem csak a Lyme-kórtól kell tartani, ott van még a Babesiosis is.

Amennyiben a következő napokban, hetekben (hónapokban) valamiféle tünet jelentkezik, ami szokatlan lenne, akkor el kell vinned állatorvoshoz (letargikus, étvágytalan, nehezen mozog stb).

2013. máj. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
A kullancsoknál az a lényeg hogy a kifelé lévő részüket (a "feneküket" :) sikerüljön eltávolítani. Az nem baj, h a feje benn maradt, az magától ki fog lökődni. Nekem a cseppekkel nem volt túl jó tapasztalatom (azok 1 hónapig hatásosak állítólag). Szerintem a nyakörv jobb választás (van olyan fajta amelyik fél évig is védelmet nyújt).
2013. máj. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

"Ha a kullancs feje beszakad, nem okoz problémát, mivel a gyomor tartalmazza a kórokozókat – nem érdemes ezért a „szakember” eltávolítására várni. Létezik kullancskiszedő is, de enélkül használhatunk egy egyszerű szemöldökcsipeszt, vagy a körmünket, a potrohát nem összenyomva."


Részben akkor igaza volt, na de honnan tudjam, hogy nem nyomtam-e meg közben a potrohát... megőrülök...

2013. máj. 4. 23:03
 4/12 anonim ***** válasza:

Igen, és még valami. A kullancs feje majd pár nap múlva ki fog esni a macskából, nem kell azt nagyon piszkálni, mert akkor csak jobban begyullad a terület.

Van macskára is spot-on is, ha a nyakörvek nem válnának be.

2013. máj. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mivel szedted ki a kullancsot? Kézzel?
2013. máj. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Végül is mire ezer dolgot kérdezgettem ugyanezt mondta a doki, de most rettegjek hónapokig? Meg mondta, hogy antibiotikumos kezeléssel lehet segíteni, ha esetleg valami lenne, de az ő kutyája is lehet, hogy pont ebbe halt bele. Na... köszi. Jó, mondta, hogy mellette daganata is volt, szóval nem egyértelmű, hogy melyiktől.

Rossz érzés kiszolgáltatottnak lenni, ráadásul most meg azt is olvasom, hogy ez az antibiotikumos kezelés is vitatéma.

2013. máj. 4. 23:07
 7/12 A kérdező kommentje:
Szemöldök csipesszel. De annyira benne volt az a szemét, hogy nem jött simán és egy idő után a macs is elkezdett mocorogni, tuti kilapítottam a belét annak a ...- nak, még úgy, hogy rajta volt a fején. Bocsi, de annyira utálom az ilyen dögöket, nem bántok állatot még szúnyogot se, de ezeket gyűlölöm. Amúgy sem engedi kiírni amikkel illettem a drágát.
2013. máj. 4. 23:11
 8/12 anonim ***** válasza:

Jó, hogy így bíztat ez az orvos..

Na mindenesetre nem kell megijedni, fölöslegesen ne kezeltesd antibiotikummal a macskát. Ha lesznek tünetek (ha lesznek...), majd akkor, de akkor azonnal kell lépni.

De tényleg minimális a Lyme-kór kialakulása macskában, úgyhogy ne aggódj amiatt! Nem értem, hogy az orvos is miért nem próbált meg megnyugtatni, vagy jobban tájékoztatni.

2013. máj. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"A macskákra veszélyt jelentő Babesia cati vagy a Babesia felis Indiában és Afrikában ismeretes, hazai előfordulását még nem igazolták."


Akkor ez most veszélyes vagy sem?

2013. máj. 4. 23:17
 10/12 A kérdező kommentje:

Végül is az ahogy a dokinő viselkedett elég lenne, hogy nem kéne ezen izgulnom, mert nyugodt volt és elmondta, hogy nem lesz baja. Csak nagyon betudok parázni meg tényleg annyira nem bízok bennük... na, nem panaszkodok. Olvasgatok még kicsit és figyelem majd a bőrét, nagyon remélem, hogy nem lesz baj, mert hiába kicsi az esély, ha az a kicsi pont "mi" vagyunk.

Köszi még egyszer a válaszokat. :)

2013. máj. 4. 23:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!