Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy gyűjthetnék és hol vehetnék?

Hogy gyűjthetnék és hol vehetnék?

Figyelt kérdés

Szeretnék anyukám szülinapjára egy ragdollt!!!

De még júniusig!

max 50.000-et tudok rászánni.

És egyátalán hol tudnék venni baranyában lakok és gyerek vagyok bár lenne segítségem

és mivel tudnék összegyűjteni addigra pénzt

vagy maximum karácsonyra de az még nagyon messze van vagy legalább a szülinapja környékén legyen meg



2013. máj. 5. 11:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Tenyésztőtől 80-90 e. Ft-ért vehetsz. Ami olcsóbb, azok ún. szaporítók, vagyis általában csak arra törekszenek, minél több kölyök legyen, minimális hozzáértéssel művelik. Ha gond lenne a cicával, nincs semmiféle garancia, hiszen még azt sem tudod bizonyítani, kitől vetted, mert nyilván nem ad semmiféle bizonylatot a vásárlásról. Kérj segítséget egy felnőttől, ne innen informálódj.
2013. máj. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Jó de nekem nagyon fontos lenne!

Segítsetek létszi.

Én találtam tenyésztőtöl 50.000-ért és az rendes tenyésztő volt. díjnyertes cica szülőkkel

2013. máj. 5. 11:42
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem akarlak én sem elkeseríteni és szívesen segítenék, de tudnod kell, hogy 50 ezer ft-ért nem tenyészetből vásárolsz. Lehet, mert fiatal vagy beadják neked a szöveget, de a tenyészetek eleve veszteségesek, ha meg ennyit kérnének, akkor meg pláne azok lennének.

Szerintem ez nem a legmegfelelőbb hely a kérdezősködésre, mert vagy lehurrognak, hogy miért nem menhelyről szerzel be cicát vagy azért hurrognak le, mert 50 ezerért "szaporítótól" veszel.

Anyud kedvenc cica fajtája?

Ha ő is szeretné és gondolom nem egyedül vagy családtag, akkor beszélj mindenkivel, hogy anyudnak ez az álma és mennyire örülne neki. Amúgy meg nem tudom hogy gyűjthetnél rá egyedül és ennyi idő alatt... ezt csak te tudod, hogy milyen lehetőségeid vannak.

Tudom vagyis gondolom most be vagy zsongva, de hidd el érdemes ezt nem elhamarkodni, egy cica elég hosszú éveken keresztül mellettetek lesz, érdemesebb jó helyről hozzá jutni. Azt meg, hogy ezek hol találhatóak talán leírják akiknek van ragdolljuk, mert mindig a tapasztalat a legjobb.

2013. máj. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tenyésztőtől tudnál venni, macskakiállitáson talász pár tenyésztöt, de nem foksz tenyésztöt találni aki 90 ezer ft alat adná a macskát. Az ismertebb tenyésztők akár 120 ezret is elkérnek érte.
2013. máj. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nekem nem fontos hogy díjnyertes szülőktől meg minden izé legyen..

csak legyen fajtiszta,és az orvosi cuccok meglegyenek

2013. máj. 20. 13:59
 6/8 anonim ***** válasza:

Éppen azért drága egy fajtatiszta kiscica, mert az orvosi ellátás a szülők folyamatos orvosi szűrése, vizsgálata, oltások tömkelege nem kevés pénz. Plusz a minőségi eledel, amit kapnak nem kis költséggel járnak. A kiállítás meg a díjnyertes szülők már úgymond másodlagos dolog... lehet az is dob az áron, ennyire nem látok bele.

Amúgy még nem mondtál le a megvalósításáról? Sikerül pénzt szerezned vagy családtagok segítenek?

2013. máj. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
1-2 családtag hozzá járul :)
2013. máj. 20. 18:41
 8/8 anonim ***** válasza:

Én nem akarok senkit lehúzni... Ha nincs törzskönyvi kivonata a cicának, akkor nem lehet fajtatisztának mondani. Ettől még vannak emberek, akik e nélkül "szaporítják" a fajtatiszta állataikat és akkor olcsóbbak is lehetnek. Amire nagyon figyeljetek akár hova sodródtok, hogy a szülők szépek és egészségesek legyenek, nézzétek meg őket is, máskülönben ne menjetek bele a vételbe. A pici is csipamentes, szép szőrű, jól táplált, élénk cica legyen.

Remélem jó helyről sikerül beszerezni és remélem sok boldogságot fog okozni hosszú távon. :) Csak ügyesen!

2013. máj. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!