Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van 5 kiscicám olyan 6-7...

Sanya20071 kérdése:

Van 5 kiscicám olyan 6-7 hetesek lehetnek az egyik ma betegnek tűnik, folyékony fehér volt a széklete most meg sárgás színe van. Szerintetek csak hasmenése van vagy vmi komolyabb?

Figyelt kérdés
Fáj neki mikor dolga van meg úgy jön belőle mindig, csepeg. Adtam neki enni, amit elé raktam ilyen márkásabb cicakaját megette igaz nem evett sokat de evett, vizet is ivott de csak pár kortyot. Most csak ül sokat nem mozog. Mindegyik ugyanazt kap enni de a többi cicának semmi baja szóval nem hiszem hogy a kaja az oka. Általában cica vagy macskaszalámit szoktam kapni tejjel meg kis kegyeret szoktunk belerakni úgy egybe összekeverve. Sok macskám van kb 8-9 nem szokott gond lenni a kaja miatt. A nagy is ezt eszi sosincs semmi baja jó súlyba van szemei is szépek, néha prüszköl de nem vészes. Ja meg folyamatosan váladékozik a szemük arra mit vegyek, kis korukba mindig be is ragadt nekik most már annyira nem.

2013. máj. 6. 12:56
 1/3 Vicuska87 ***** válasza:
100%
Állatorvos!
2013. máj. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nem lesz baja ha esetleg várok vele holnapig,hátha csak elrontotta a pociját.Nagynál is volt párszor ilyen azt hiszem hogy folyékonyat kakilt de nem lett baja sose.
2013. máj. 6. 13:26
 3/3 anonim ***** válasza:

Könnyen lehet a tej az oka, mert a cicák többsége nem tudja megemészteni a tejcukrot, ami hasmenést okoz. De az is lehet, hogy valamilyen parazitás betegség. Mindenképp vidd el állatorvoshoz minél hamarabb, mert féreghajtani egyébként is kell (az összes kiscicát), és az is könnyen lehet, hogy már kiszáradt, és folyadékpótlásra, infúzióra van szüksége.

A figyelmedbe ajánlom az alábbi oldalt, sok hasznos információt találsz itt a cicákról:

[link]

[link]

Itt pedig leírják a hasmenés lehetséges okait:

[link]

2013. máj. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!