Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám minden reggel piszkál...

A cicám minden reggel piszkál míg fel nem kelek. Le lehet szoktatni az erről, ha eleinte engedtem neki?

Figyelt kérdés
2éves ivartalanitott lány cicám minden reggel 5-10perc eltéréssel ugyanakkor felébreszt(húzgalja a hajamat+nyomogatja az arcomat míg fel nem kelek).Eleinte azt hittem éhes,adtam neki enni.De mostanában megfigyeltem,hogy első útja lakótársam szobajahoz vezet. Szerintem azt akarja,hogy engedjem be.Le tudom erről valahogy szoktatni?
2009. szept. 29. 14:36
 1/10 anonim ***** válasza:
hát, sztem jobban jársz ha inkább becsukod a hálószobád ajtaját.
2009. szept. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az enyém is csinálta egy időben, ráadásul képtelen időben, reggel fél ötkor. Én sem tudtam mire vélni, így mindig megetettem. Aztán stratégiát váltottam és több kaját kapott este. Így is keltett, tehát ő sem az éhség miatt keltett... Aztán egy újabb módszer következett. Nem keltem fel, elkezdtem simogatni az ágyban, aztán egy kis idő után leszokott a reggeli ébresztőről.
2009. szept. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyen.Az ok nagyon egyszerű ő már fent van és unatkozik,nálunk ez hajnali félnégykor szokott bekövetkezni.Az én módszerem az esti kifárasztás így nyerek kb egy órát.
2009. szept. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Ez valóban azért van mert a cica unatkozik és sztem tök jó dolog, h hozzád megy oda hisz veled akar játszani szval szeret:D Bár ilyen korán...:P
2009. szept. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kizárás nem működne, mert akkor kaparná az ajtót(mellette van az ágyam), meg nyávogna, tehát az eredmény talán rosszabb is lenne :D Az a baj, hogy egész nap el van terülve, mint egy krumplis zsák, pedig van játszópajtása. Megpróbálom a simizős dolgot, csak hát 5 órakor.. :D

Köszönöm a válaszokat

2009. szept. 29. 23:58
 6/10 anonim ***** válasza:
Az enyém is sokszor felébreszt, van mikor kedvesen oda dörgölőzik hozzám, és hát van olyan mikor arra kelek fel hogy doromból, ahogy kinyítom a szemem a dorombolásra észre veszi és abban a pillanatban ráugrik a fejemre és neki áll nyalogatni. Hát, nem valami kellemes ébresztő főleg mikor hajnalban 3-4 órakor csinálja, de legalább tudom hogy szeret.
2009. okt. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ja azt elfelejtettem, mikor nyalogat vagy játszana, akkor igaz álmosan de egy 2-3 percet játszok vele az ágyban, aztán szépen lassan leültettem, majd lefektetem, és ahogy nem nyúlok hozzá, szépen elalszik mellettem.
2009. okt. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
En cicamnak is nagy maniaja az ebresztosdi. Pici kora ota reggel 7-kor bejon es elkezd dorgolozni. Nalam az valt be, hogy nem kelek fel, hanem simogatom, 5-10 percen belul elalszik es velem egyutt kel fel utana.
2009. okt. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ajj, hogy mindenki macskáját le lehet szerelni csak az enyémet nem :D Kipróbáltam a simis leszerelést, de nem jött be. Leharcolta a kezemet, aztán mikor vissza akartam aludni bökdösött tovább. Lakótársam szerint a jutalomfalat tette függővé(whiskas). Áthoztam a szobámba. Itt nem tudom elzárni előle, reggelre meg is ette mindet. Kiváncsi leszek ezek után hogyan fog viselkedni reggelente
2009. okt. 1. 16:32
 10/10 anonim ***** válasza:

Az enyém is ezt csinálta... Ő is 5-kor kezdte....

Nekünk az vált be, hogy kitettük a hálószobából, és kibírtuk h kaparja az ajtót... :S Nem szóltunk hozzá, nem pisszegtünk, semmit nem csináltunk, csak összeszorított fogakkal vártuk a csendet. Mikor rájött, hogy nincs válasz a hisztijére, szépen átállt arra, hogy akkor alszik, amikor mi.

Most már velünk alszik ismét, de nem kelt fel korán. Vagy ha mégis megpróbálja, akkor megint kikerül, és következő este eszébe sem jut az ébresztő :)

Egy-két hónapig eltartott az átállás, de teljes a siker

2009. okt. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!